Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Egipt w lutym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Był może ktoś w lutym w Egipcie ,zastanawiam się nad wyjazdem ale nie bardzo wiem jak to wygląda w tym miesiącu opłaca się jechać czy raczej poczekać do wakacji ? Chciał bym normalnie popływać i korzystać że wszystkiego

Za wszystkie rady z góry dziękuje i pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w kwietniu i było super, upał a zarazem jeszcze stosunkowo mało ludzi

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

styczeń/luty to są idealne miesiące do zwiedzania tem np w piramidach

to ok 30 stopni a nie jak latem 40 - 60

można też nurkować woda ma OK 21 stopni ale w piance zależy gdzie jedziesz

jak zwiedzać to Hurgada bliżej do piramid no i jest o wiele tańsza od innych miejsc

ale myślę że dolina królów przebija piramidy

pozdrawiam

ps jak nie nórkowałeś na rafie to polecam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w zeszłym roku końcówka września i początek października. Pogoda rewelacja. Co prawda na zwiedzanie odrobinę za wysoka, jednak na pływanie i nurkowanie idealna. Oczywiście nie zapomnij o kremach z wysokim filtrem. Spiec się można bardzo łatwo. Szczególnie narażone są plecy i kark przy snoorkowaniu.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym wieczory i nocki są chłodne - bluza, długie spodnie. W dzień od morza wieje dość silny wiatr, pogoda trochę jak w ładny bezchmurny dzień nad Bałtykiem w lato. Około 17 zachodzi słońce i szybko robi się ciemno, o 18 można robić nocnego nura. W miesiącach zimowych według mnie jest mniej życia pod wodą niż wiosna, lato, jesień i sporo mniej światła, jak chcesz robić fotki podwodne. Moje ulubione miesiące to kwiecień-pierwsza połowa czerwca i wrzesień, październik.

Zima faktycznie może być dobra na wycieczki kamienioznawcze jak ktoś lubi.

Jeszcze jedno jak się zdecydujesz upewnij się że basen jest podgrzewany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja zawsze jezdze w marcu

nie za wiele turystow,

temperatury od 22 do 30 stopni w dzien (choc i bywalo, ze przyszedl wiatr znad pustyni 36st)

temperatury w nocy 16-25

wietrznie bywa !

woda niestety ok 21-23 st. - zalecana pianka, jesli za zimna bedzie po probie :)

woda w basenach - jak podano powyzej - sprawdz, zeby byla podgrzewana !!! bez tego zapomnij o drinkach w basenie :)

osobiscie wole Sharm od Hurghady - ladniejsze widoki pod woda :)

pewnie pazdziernik jest fajniejszy bo woda po lecie cieplejsza...

ale co tam :) my z malzowinka wolimy przerwac zime na 2 tygodnie w marcu :)

pzdr


pzdr

Borys_HD

czas zbierania info i porad :)

"The dream is the aquarium of the night" (V.Hugo)

Aqua Medic Chromis 166L, Deltec 600 MCE, Aqua Medic Ocean Light 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam okres czerwiec-wrzesień. Upał w Egipcie nie jest zbyt uciążliwy, bo powietrze jest suche i często wieje wiatr. Poza tym jak już ktoś wspomniał, nie ma problemu z krótkim dniem.

Jeśli wybierasz się na Synai i nastawiasz na nurkowanie, to tym bardziej warto to zrobić w lecie. Latem do rezerwatu Ras Mohammad napływają wielkie ławice. Mozna ponurkować wśród barrakud, ostroboków, lucjanów, a nawet spotkać rekiny, rekiny wielorybie i manty...

pozdrawiam

tu tez kilka fotek

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11582&d=0


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja biorę tylko pod uwagę wypad w lutym żeby odpocząć od naszych klimatów na wakacje planuje coś innego .

Dzięki za fotki dobrze powspominać ,KIVI w parku Ras Mohammad byłem parę miesięcy temu i fakt super klimaty pod wodą :)

Najbardziej chodziło mi o to czy można pływać i sączyć w basenie piwko ,ale chyba nie bardzo więc może ktoś podpowie gdzie można by było pojechać żeby było ciepło ,była rafa ,oczywiście wypad rodzinny więc najlepiej jakiś fajny hotel

P.S. SMK może ty coś fajnego wymyślisz tylko żeby cena nie zabijała :)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega był pod koniec stycznia miał jeden dzień z temperaturą poniżej 15C i trochę zimny wiatr wiał ale reszta dni 23-28C spokojnie się kąpał. Pytałem się swojego tur-operatora przy zamawianiu wycieczki o Egipt, ów człowiek często lata w zimie czasami może być zimno nawet 10C ale większość dni to grubo powyżej 25C akurat był w Hurgadzie na południu było jeszcze cieplej tyle że zimny wiatr wiał, więc przed wyjazdem trzeba pytać gdzie będzie najlepiej.

Lecę w tę środę do Sharmu już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Najbardziej chodziło mi o to czy można pływać i sączyć w basenie piwko ,ale chyba nie bardzo więc może ktoś podpowie gdzie można by było pojechać żeby było ciepło ,była rafa ,oczywiście wypad rodzinny więc najlepiej jakiś fajny hotel

P.S. SMK może ty coś fajnego wymyślisz tylko żeby cena nie zabijała :)

Pozdrawiam Jacek

Polecam Sharm - Rehana Sharm El Sheikh Resort

czesc hotelu 4.5 * jest ok. 200m od morza i plazy a 5* tuz przy plazy, wszystko razem polaczone i na zamknietym terenie (korzystasz z barow i basenow w obu czesciach hotelu!)

w sumie maja w 4,5* czesci chyba 4 baseny, min 2 byly w marcu podgrzewane a pod koniec i wszystkie,

w czesci 5* podobnie - z tym, ze Rosjanie strasznie czadu dawali....

jesli tylko nurkowac to nawet 3-4* , byle lozko i papu bylo a reszta na wyprawy...

jesli z rodzina to najlepiej rafa przy hotelu (np owa Rehana i wszystko co obok w ciagu jest)

wpisz na youtube rehana resort sharm - sa nawet filmy z rafy :)

http://www.youtube.com/watch?v=Qw17SBYTmQk&feature=fvw

w wodzie do kolan (pierwsze 80m od plazy) ryby do 50-60cm, rozgwiazdy, jezowce, mureny, skrzydlice nawet, potem przy koncu pomostu rafa w calej okazalosci - sporo kopiejek w wodzie :):):)

Hurghada - znam tylko 1 hotel... ale rafa byla dosc daleko..za to poziom OK - Grand Azur Horizon

Ale wole Sharm osobiscie :)


pzdr

Borys_HD

czas zbierania info i porad :)

"The dream is the aquarium of the night" (V.Hugo)

Aqua Medic Chromis 166L, Deltec 600 MCE, Aqua Medic Ocean Light 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak lubisz luksus to polecam Intercontinental w Port Ghalib zamknięty ogromny kompleks oddalony 5 min od lotniska w marsalam na południu egiptu. Wszystkie baseny podgrzewane, ogromna plaża, ekskluzywny port i baza nurkowa za dopłatą apartament z jakuzzi, nurkowania z 5* łodzi dzień nurkowy 490 USD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys ale ta rafa jakaś pusta wszystko im już pozdychało


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie unteresuje Cie spalenia sie na skwarke to konieczne jedz w lutym :)

jest cieplo i przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.