Skocz do zawartości
Józef

Apokalipsa? - brak prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podobno 75 tysięcy rodzin nie ma prądu :), niestety dotyczy to równiez mojej rodziny. Jakimś cudem udało mi się dodzwonić do Energetyki i nawet nie są w stanie odpowiedzieć, do której mogą uporać się z awarią (90% powiatu nie ma prądu), facet powiedział, że tak źle to jeszcze nie mieli (powiat Mińsk Maz.), a padać ma do końca tygodnia :)

Powoli zaczynam sie bać :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerne ocieplenie klimatu....

Mieszaj wode recznie, jesli drogi sa przejezdne :) skocz do sklepu po brzeczyk na baterie i podlacz pod niego jakis maly odpieniacz typu Miniflotor. Ale koniecznie mieszaj recznie wode co jakis czas.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Józef zobaczysz ile postów posypie się do niedzieli że awaria prądu wykończyła jakiś zbiornik ,W Lublinie normalnie tragedia ja nawet nie mam jak z klatki wyjść bo leży wielkie drzewo :cursin

Ciekawe czy drogowcy w tym roku byli przygotowani :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to dopiero pierwsza godzina, ale patrząc na to co dzieje się za oknem wiem, że mogą tego nie naprawić nawet do juta, w takich okolicznościach przydałby się raczej agregat :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak mieszkasz w rejonie w ktorym sa opcje na takie awarie to .... jak dla mnie zakup agregatu to podstawa.

A ze bedziesz uzywal zadko to nie potrzebujesz jakis "wymyslnych".

Prosze 350zł i spisz spokojnie

http://www.allegro.pl/item774583962_agregat_pradotworczy_generator_1200_w_okazja.html

lub inne

http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&order=p&string=agregat

za tym daj najtanszy stabilizator i mozesz czekac na prad az ci sie benzyna skonczy :-)

Zawsze to taniej niz startowac akwa od nowa, mysle ze nie przebija nawet ceny 2 ladnych okazow korali ktore moga pasc.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl: ale co potrzeba podlaczyc do takiego taniego generatora, zeby dzialaly na tym pompy? Bo juz kiedys byl ten temat chyba tu poruszany, ze jakosc pradu z takiego urzadzenia nie gwarantuje wcale pracy glownie pomp (silnikow ).


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chlopakom od agregatow zaczal sie sezon... :)

To byl temat o UPS'ach z kwadratowa i liniowa sinusoida - w sumie tylko me sie tym przejmujemy na zachodzie uzywaja :-)

Co do agregatu to kup sobie do niego stabilizator 220V, chic mysle ze nawet bez tego bedzie OK.

http://www.indel.pl/p_sn.html

cos a'la ...

http://www.allegro.pl/item759176305_stabilizator_napiecia_mustek_powermate_1260_wawa.html

Fakt ze może pływać napiecie, ale nie uszkodzi to pomp - a to glownie chcesz podtrzymac w przypadku awarii.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo tego typu i jest w nim stabilizacja

http://www.allegro.pl/item775492435_agregat_pradotworczy_2500.html

http://www.allegro.pl/item757017930_agregat_wyciszony_ig2000_kipor_ig_2000_1faz_2kw.html

lub taki stabilizator - http://www.ceneo.pl/268063

Stabilizator napięcia APC Line-R 600VA Automatic Voltage Regulator (LE1200I)

Line-R 600VA Automatic Voltage Regulator to automatyczny regulator napięcia APC Line-R zabezpiecza sprzęt elektroniczny przed obniżeniem lub podwyższeniem napięcia. Zmiany napięcia przyczyniają się do skrócenia czasu sprawności sprzętu elektronicznego, powodując awarie. Line-R nie tylko koryguje napięcie do pożądanego poziomu ale również zapewnia ochronę przeciwprzepięciową, nawet w przypadkach wynikających z wyładowań atmosfe-rycznych.

Zalety:

* Automatyczna regulacja napięcia (AVR)

* Korekta obniżonego napięcia

* Automatyczna regulacja napięcia

* Sygnalizacja statusu zasilacza

* Ochrona przeciwprzepięciowa


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,wlasnie widze co sie dzieja w Polsce na tvn24,jak ktos ma mozliwosc podpiecia brzeczykow na baterie nich to zrobi,lub ups ,w starych ksiazkach akwarystycznych z 70 lat sa takie pomysly archaiczne w razie braku pradu -pompowanie detek rowerowych lub samochodowych reczna pompka a pozniej zaworek,wezyk,napowietrzacz i do akwarium ,w zeszlym roku nie mialem pradu przez 16 godzin przezylo wszystko na szczescie -ale to chyba juz bylo extremum,pozdrawiam seweryn


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z używaniem agregatu w bloku?

Chyba nie do końca byłoby to legalne?

Bo zastanawiam się jak zabezpieczyć nowy baniak - czy postawić na UPSa czy może kombinować właśnie z agregatem. Tylko w przypadku tego drugiego mocno obawiam się o to czy ktoś się nie przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Właśnie kombinuję jak poprowadzić prąd z samochodu i podłądzyć pompkę samochodową do kół:)

Kup na szybko samochodowy konwerter napięcia 12V/230V podłączany do gniazda zapalniczki - choćby w Norauto- kosztują od 150-300zł i mają zwykłe gniazdo na wyjściu. Dają nawet 300W ciągłe. Do tego przedłużacz i heja... Jakiś ratunek to jest, cyrkulacja i odpieniek pójdą spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Taki maly? Wystawisz na balkon....

UPS wyjdzie chyba sporo drozej jezeli chcesz taki z idealna sinusoida, no i UPS ile ci potrzyma? 2-4 godziny ?

(Choc mimo opinii ze popala sie pompy ja mam podpiety UPS APC, zwykle 3kv - pompy sie nie spalily ani nie uszkodzily. No ale ja mam chinskie pompy - moze dlatego :-) )

A na agregacie jedziesz jak dlugo lejesz :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek Ch :
bigwalker :

Właśnie kombinuję jak poprowadzić prąd z samochodu i podłądzyć pompkę samochodową do kół:)

Kup na szybko samochodowy konwerter napięcia 12V/230V podłączany do gniazda zapalniczki - choćby w Norauto- kosztują od 150-300zł i mają zwykłe gniazdo na wyjściu. Dają nawet 300W ciągłe. Do tego przedłużacz i heja... Jakiś ratunek to jest, cyrkulacja i odpieniek pójdą spokojnie.

Spoko rozwiazanie trzymam kciuki za wszystkich. Co jakis czas rundka po miescie co by akumulator nie siadl. Przepraszam troche mi do smiechu a jednoczenie wielkie brawa:clapping i wyrazy wspolczucia dla tych co zamierzaja spedzic noc przy samochodzie ratujac zycie w akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki agregacik chinski i elegancko jak pradu rok temu w zimie nie bylo to pyrkal na balkonie. Tylko fakt ze w bloku moze byc problem z sasiadami.

Jak ktos ma diesla to ie musi sie martwic ze akumulator padnie

Trzymam kciuki

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe drogowcy pierwszy raz od kilkunastu lat mają prawo stwierdzić, że ich zima zaskoczyła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radek za radę:)

Kupiłem dziś przetwornicę samochodową 500W na wyjściu...ledwo małą Mareę ruszyła.

Musi jakieś chińskie waty:D

pozdr

ale przynajmniej komp hula:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie nieco dziwi. Pobór prądu kompa jest dużo większy przecież niż takiej Marei... Przy włączaniu odbiorników do przetwornicy trzymałbym gaz na 3000 obrotów, bo na jałowym alternator daje poniżej 12V (mój 11,2), a pompy potrzebują sporego impulsu na rozruch. A - no i może pełnej sinusoidy nie dawać... Ja kupiłem taką jak w aukcji nr 777954403 pewnego znanego portalu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w nocy odpaliłem agregat i jest git :) Podłączyłem wszystkie pompy, odpieniacz i grzałkę. Martwi mnie jednak to, że prądu nadal nie ma, a Pogotowie Energetyczne nie wie co jest przyczyną awarii:googleye

Wadą agregatu jest to, że trzeba dolewać paliwo co 3 godziny,... może dolewkę zainstalować :)

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by przerobic na wiekszy zbiornik, ale w sumie na malym bezpieczniej

Wez urlop z pracy :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet telewizor nie daje rady na tej przetwornicy,a w samochodzie nie chce mi się siedzieć i trzymać obrotów:D

Zaraz jadę ją oddac.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet telewizor nie daje rady na tej przetwornicy,a w samochodzie nie chce mi się siedzieć i trzymać obrotów:D

Zaraz jadę ją oddac.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.