Skocz do zawartości
Jader

Aaaaa, Salifert ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolej na mnie jeśli chodzi o wątpliwości pomiarowe :) Te testy Saliferta, w których używa się odczytu z 1 ml strzykawki... Należy odczytywać tyle ile pokazuje zawartość, czy odwrotnie? Nie wiem jak to napisać, ale w instrukcji jest napisane, żeby ustawić strzykawkę pionowo do góry i odczytać wartość - wtedy naturalny odczyt jest niezgodny z odczytem faktycznej pojemności strzykawki:

1

2

3

4

----- tłok w połowie między 4 i 5

5

6

Odczytamy 5.5 podczas, kiedy faktycznie jest 4.5. Nie miałbym wątpliwości, gdyby nie polecenie odwracania tej strzykawki...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczytujesz pomiar z czarnego oringa od strony czubka strzykawki - niewiem czy jasno sie wyraziłem :) oczywiscie jak napełniasz strzykawke płynem to tez tak zeby ta czesc tego czarnego ringa była dokładnie na poziomie 1ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jader :

Nie miałbym wątpliwości, gdyby nie polecenie odwracania tej strzykawki...

No wiesz, globalna .... wiocha! Nie wszyscy na zachodzie widocznie potrafia czytac do gory nogam :).

Na ten temat byly juz spory na tym forum nie raz dot m.in. tego ile faktycznie plynu znajduje sie w strzykawce jesli jest tam powietrze itp. itd.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No serio, te testy to jakiś fenomen :) Ciekawe, czy utrudnienia w korzystaniu nie są elementem jakiejś przewrornej kampanii marketingowej :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jader :-) uśmiałem się do łez :)

Zadam ci pomocnicze pytania.

Jak odczytasz długość na linijce jak zaznaczymy na niej punkt zgodnie z twoim przykładem?

1

2

3

4

----- kreska w połowie między 4 i 5

5

6

Czy jak odwrócisz linijkę do góry nogami to długość zmieni ci się z 4,5 na 5,5 ?

Drugie pomocnicze pytanie.

Czy jak zjesz pół jabłka i potem tą polówkę odwrócisz to masz pół czy półtora jabłka ?

Mam nadzieje że ci to pomoże...:)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest logiczne odczytanie wskazania prostego przyrządu. Ale jeśli ktoś mi każe go, do odczytu, odwracać do góry nogami to zaczynam podejrzewać, ze w grę wchodzi jakaś specyficzna pojechana skala lub przelicznik :clowning


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, chodziło o to abyś liczył góry do czarnej gumki i tak im było łatwiej wytłumaczyć :-)

Wiesz tak lopatologicznie - pewnie jakby napisali proszę odczytać wskazaniem z podziałki na strzykawce to żaden Amerykanin by tego nie skumał :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze tu sie Niemcow wysmiewa.:clowning

To dla nich ta dokladna instrukcja.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego przez grzecznosc nie napisalem :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z Salifertu to bajka w porównaniu do testów TM.Tam żeby rozróżnic kolory trzeba mieć wrażliwość Jacykowa :clowning

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal19 :

odczytujesz pomiar z czarnego oringa od strony czubka strzykawki - niewiem czy jasno sie wyraziłem :clowning oczywiscie jak napełniasz strzykawke płynem to tez tak zeby ta czesc tego czarnego ringa była dokładnie na poziomie 1ml

Chyba cos nie tak Rafale, albo to ja zle robie testy. Z tego co zrozumialem z angielskiej instrukcji, to plynu naciagasz tyle az dolna czesc tloczka( czarnej kumki zatrzyma sie na 1ml. Odczyt tak jak napisales juz z gornej czesci oringa.

Poprawcie mnie jak napisalem herezje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Odczyt z Salifertu to bajka w porównaniu do testów TM.Tam żeby rozróżnic kolory trzeba mieć wrażliwość Jacykowa :D

pozdr

No, to ciezko sobie wyobrazic, bo z saliferem mam problemy przy miareczkowaniu. Nie ma to jak tetra do slodkiego - kolory az wala po oczach :clowning

A tak serio, to naprawde mam problem, zeby dokladnie stwierdzic kiedy kolor sie zmieni, choc staram sie miareczkowac nad biala kartka, dokladnie mieszac plyn po kazdej kropli itp itd.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, podejdź do tego po polsku z głową. Jak w szkołach nas uczono i... nabierz do strzykawki 1ml, lub 2ml - i bedzie dobrze :-)

Ja uzywam saliferta do NO3, PO4, Ca, Mg - nie ma problemów z odczytaniem.

Pamiętaj jednak iż dodając po kropelce z reguły 1 kropla przed poprawnym wynikiem, przechodzisz w stan po między i wtedy masz ni to np. zielony, ni to pomaranczowy.

Wtedy dodajesz jeszcze krople - bo odczyt dotyczy pełnego zabarwienia płynu a nie "prawie pomarańczowego" :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl zlapalem sie na mojej herezji. Po prostu sie zakrecilem piszac z telefonu i nie majac pelnego obrazu co nasmarowalem .Post juz poprawiony. Ale generalnie mi nie chodzilo o odczyt, tylko o napelnianie strzykawki 1ml kiedy to juz koncowka zalozona, a powierze w strzykawce to niby pojemnosc koncowki i tloczka.

Jezeli chodzi o odczyt kolorkow i tabeli nie mam problemow. Podobno kobiety lepiej widza kolory,wiec czasami pytam mojej o rade, bo jak robie testy po bani na dodatek wieczorem to zle widze:D

Cos gdzies juz bylo na temat odnosnie poblemu z odczytywaniem kolorow i tzw gejowskich testow:D chyba Qubab to pisal.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia koncowka, napierasz tak jakby jej nie bylo - jest to opisane w instrukcji.

to powietrze jest OK, i nie zmienia faktycznej ilosci nabieranego plynu


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl przeciez to napisalem, a ty mi jak dziecku:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.