Skocz do zawartości
raku-kraku

Taka LED lampa, co myślicie o niej??

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem w sieci takie lampy LED i zastanawiam sie co o nich myslicie:

http://www.reefshops.com/maxspect-led-for-aquarium.html

I tak sie zastanawiam, swiatlo wydaje sie byc calkiem fajne bo temp. sa odpowiednie, jedyne co nie daje mi spokoju czy taka lampa zawieszona nad woda bedzie OK i czy ma w ogole szybe chroniaca LEDY przed zachlapaniem, poza tym ona warzy 5kg i przykrecanie do krawedzi akwarium jest jakos tak niezbyt ... chyba ze to 5 KG waga do wyslania czyli z zasilaczem, wtedy nie byloby problemu....

Dodatkowo takie mocowanie pewnie wymusza ze lampa jest blisko tylnej szyby nie wiem czy to jest OK tez... w koncu ona ma 18cm wiec tyle maxymalnie odstaje od tylnej szyby, wiec w akwarium np z 60cm glebokoscia (nie wysokoscia) nie bedzie swiatlo za bardzo do tylu przesuniete??

Poprosze o jakies komentarze...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ja powiescic, w necie jest sporo informacji o jej zakresie barwowym - jak i na drugim polskim forum


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podział 2 link ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wcielo... moze cenzura moze awaria... jak cos zalaczam raz jeszcze, mam nadzieje ze nie lamie jakiegos forumowego ograniczenia...

http://www.lck-led.com/LED-Aquarium-Lighting/c153/index.html


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna opcja z tymi lampami, ciekawe ile przesylka kosztuje i jak jest z serwisem? A propos znikających linków, to w innym topicu toczy sie fajna dyskusja:playing, ciekawe co z niej wyniknie.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot dlaczego link został usunięty

Ten post był edytowany przez bigwalker (2009-10-20 12:40 GMT)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast troszkę policzyłem kalkulatorkiem i przedstawiam wyniki - do sprawdzenia

Lampa MaxSpect 110W

LED Source : 18PCS x 3W White LED, 18PCS x 3W Blue LED(SemiLED Chips)

Brightness : 3W White LED - 160LM/PC, 3W Blue LED - 40LM/PC

ile to daje światła? - 18*160+18*40 = 3600 lm

Lampa Pacific Sun v2 - 120W

Ledy Białe 71 sztuk - 85lm/szt

Ledy Niebieskie 48 sztuk- 27lm/szt

Ile to daje światła - 71*85+48*27=7331 lm

ups... ale można się było tego spodziewać - 3 ledy 1W dają WIĘCEJ ŚWIATŁA niż 1 led 3W - nie każdy o tym wie....

Teraz opłacalność zakupu:

110W Maxspect kosztuje 269USD co daje 747zł - pomijając koszt przesyłki.

Koszt 1 lm światła wynosi 747/3600 = 0,207zł

120W Pacific SUn v2 kosztuje 1481zł pomijając koszt przesyłki.

Koszt 1 lm światła wynosi 1481/7331 = 0,202zł

Pomijam zupełnie kwestie gwarancji i serwisu. Wnioski pozostawiam myślącym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że oba linki są do sklepu:playing


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale robiac podobne wyliczenia dla tej 160W

LED Source : 2PCS x 30W White LED, 14PCS x 3W White LED, 18PCS x 3W Blue LED(SemiLED Chips)

Brightness : 30W White LED - 2000LM/PC, 3W White LED - 160LM/PC, 3W Blue LED - 40LM/PC

Color Temperture & Wavelength : 30W White LED(18000), 3W White LED (10000K), 3W Blue LED(450nm)

2*2000 + 14*160 + 18*40 = 4000 + 2240 + 720 = 6960 lm

Cena takiej lampy to 380USD czyli jakies 1060 pln

W tej lampie koszt 1lm to juz 1060/6960 = 0,152

No ale przesylka jak patrzylem 2 lamp to 70USD (czyli jakies 200 pln)

No i gwarancja, servis troche klopotliwy....

Ale ciekawi mnie czy np 3W LEDy nie maja lepszej penetracji w wode niz 1W, bo tak na prawde nas bardziej interesuje ile swiatla dotrze na te powiedzmy 40cm w wode a nie ile opusci zarowke/LED

Planuje swiatlo dlo swojego 150x50x60 albo 120x60x60 i tak sie wacham - no za duzo mozliwosci po prostu :)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pytania - penetracja wody zależy od kilku czynników - między innymi polaryzacji fali świetlnej oraz ilości padającego na powierzchnię wody światła(w bardzo dużym uproszczeniu, przyjmując że parametry fizykochemiczny wody w obu przypadkach są takie same - klarowność etc)

Owszem, lampy bardzo mi się podobają - ładna zgrabna obudowa, gustowny czarny kolor - za design zewnętrzny 5+.

Szczerze. Gdyby ta sama lampa wykonana była z chipami 1W - sądzę że byłoby jeszcze lepiej - choć i tak jest sympatycznie.

Kilka małych minusów:

1. Diody 3W mają dużo gorsze wydajności świetlne od chipów 1W - wystarczy spojrzeć na obojętnie jaką tabelkę. Różnice są bardzo duże - to nie jest kilka oczek.

2. Sposób montażu lampy - tego typu patent widziałem w kilku chińskich lampach na PC. Po pierwsze - bałbym się że ustrojstwo wpadnie do wody - biorąc pod uwagę głębokość chwytaka i plastikowe śruby.

3. Propagacja światła - te lampy wiesza się z przodu akwarium czy z tyłu? Pytam szczerze bo nie doczytałem - jeśli z przodu - to niefortunne jest wyprowadzenie kabla. Jeśli z tyłu akwarium - to lampa oświetlająca wodę pod takim kątek jak to jest w przypadku tego modelu daje strasznie niekorzystnie wyglądające światło w szerokich akwariach (a właściwier jego brak przy przedniej szybie) oraz bardzo duże straty na świetle odbitym od powierzchni wody - im większy kąt, tym mniej światła pod wodą(jeśli świeci pod kątem - chyba że je coś źle dojrzałem)

Ale lampa wyglądem wysoko stawia poprzeczke - za to brawa.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z Przemkiem - to mocowanie powinno na dzień dobry iść do kosza i trzeba dorobić normalne linki - chyba że ktoś chce przypiec rybki :-) To chyba miała być lampa a'la EIOS ale z powodu swoich parametrów musiała być wieksza.

No i design 6+, w sumie nie widziałem lepiej zaprojektowanej lampy, ATI itp sie chowają.

No ale nie stoi nic na przeszkodzie aby na nowy rok RS Power LED ver3 EX BT ... zmieniły szatę :)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mocowanie nedza, to tez mi sie rzucilo na oczy pierwsze... mysle ze mozna by ten uchyt po prostu odkrecic i ja powiesic albo przymocowac jakos do pokrywy akwa (tak ja planuje bycmoze zrobic - wyciac otwory na lampe tak zeby cala obudowa byla na zewnatrz... Mam nadzieje ze nie bedzie to za blisko powierzchni wody)

Lampa mi sie podoba i tez sie zgadzam ze 1W LEDY bylyby lepsze, ale mam w domu u siebie 4 x 3W LEDY rebel luxeon o barwie 8000k-10000k i powiem wam ze bije to niezle, oswietlam tym refugium w sumpie i glony spaghetti rosna jak szalone :)

Ale lampa ladna, tylko ryzyko jest z gwarancja, niby jest ale odsylac to do Chin to lipa troche.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że ledy tam użyte choć przez moment leżały koło "rebela" to gratuluję Ci optymizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus, nie wiem jak 3W ale te moduly 30W sa markowe.

Popatrz na chińskich forach :-) ( choć wiem że to nie łatwe )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie każda marka to marka... :)

Co to konkretnie ma być? Bo powiem szczerze, ze wśród wszystkich znanych mi firm które przerobiłem w zeszłym roku:

cree, epistar, edison, BridgeLux, SSC, lumileds, helio, everlight, prolight, harvatej,nichia i z -power - nie znalazłem modułu 30W 18.000K(!)

Chyba że to marka "Made in China" made in China.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, nie powiem ci kto jest producentem takich ledów ale pojawiają sie już takie ledy.

http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=897

http://www.micros.com.pl/728,diody-led-wysokiej-mocy-typu-emiter-10-w-20-w-30-w-.html

http://www.ec21.com/offers/power_led_30w.html

Pewnie jakby się dało rozkręcić te lampy....:)

a wiesz jak to jest rok temu nie było lamp RS LED Module, jak i Cree r2, r3 itp

Rozwija się technologia to i się pojawiają. Pewnie za rok RS LED Module EX BT będzie miał takie w standardzie :)

Moim zdaniem ważne że się pojawiają bo wtedy tanieją LED'y 1W, 3W, 5W a co za tym idzie i nasze lampy. Dodatkowo uważam że te ledy są robione w chinach ale zdecydowanie na rynki amerykańskie i europejskie - pytanie kto je będzie brand'ował za parę miesiecy. Cree? Luxeon?

To jak z twoimi lampami, zacząłeś od modułów chnczyków, skorygowałeś niedociągniecia i błędy, dodałeś bardzo fajne funkcjonalności i mamy elegancki produkt polski :) by China :)

a patrząc na ostatnia dostawę urządzeń sieciowych które dostałem od firm Cisco, HP, IBM w których są wizytówki technologów z chin - wszysko już tam produkujemy :)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są - są nawet ledy 300W - też nad takimi się zastanawiałem :)

Tylko problem jest z czym innym - chodzi o CT 18.000K - w tych mocach i takiej temp. nie występują - chyba że mnie poprawisz(coś przeoczyłem :) ) - lub dla china people warm white jest jak 18KK :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie będę się kłócił bo nie testowałem tych lamp a bazuje na wyglądających poważnie testach widma i porównaniach do tradycyjnego oświetlenia T5 i HQI.

W sumie nie zakładam z reguły że skośny chce nas oszukać - jak na razie mam tylko udane kontakty z chińskimi pośrednikami.

Jak znam życie pewnie nabędziesz jedną dla testów i wtedy podzielisz się spostrzeżeniami :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może już nabyłem :clowning

podzielę się na pewno

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool, to daj mi na priv znac kiedy zadzwonic - nie bedziemy piany bic :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raku-kraku :

Znalazlem w sieci takie lampy LED i zastanawiam sie co o nich myslicie:

http://www.reefshops.com/maxspect-led-for-aquarium.html

I tak sie zastanawiam, swiatlo wydaje sie byc calkiem fajne bo temp. sa odpowiednie, jedyne co nie daje mi spokoju czy taka lampa zawieszona nad woda bedzie OK i czy ma w ogole szybe chroniaca LEDY przed zachlapaniem, poza tym ona warzy 5kg i przykrecanie do krawedzi akwarium jest jakos tak niezbyt ... chyba ze to 5 KG waga do wyslania czyli z zasilaczem, wtedy nie byloby problemu....

Dodatkowo takie mocowanie pewnie wymusza ze lampa jest blisko tylnej szyby nie wiem czy to jest OK tez... w koncu ona ma 18cm wiec tyle maxymalnie odstaje od tylnej szyby, wiec w akwarium np z 60cm glebokoscia (nie wysokoscia) nie bedzie swiatlo za bardzo do tylu przesuniete??

Poprosze o jakies komentarze...

Sprobuj sie na nia zapisac.Smierdz ona oszustwem.Caly proces zakupu nie jest zrobiony na https//

Nawet nie ma dobrej informacji o firmie no i nie maja nawet numeru telefonu.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakos sporo tam kupowalem i wszystko doszlo. I to nie za 1 tys. złotych....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tam kupowalem i odpieniacz i zarniki HQI i tez wszystko doszlo, co wiecej odeslalem im nawet uszkodzony pH meter i zwrocili mi cala kase za niego. Nie moge slowa zlego na nich powiedziec (tyle tylko ze troche drogo maja akurat te lampy...)

A platnosc i tak przez paypal idzie pozniej..


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamoowilem ta lampe, dokladnie jak w opisie, calkiem solidna i cicha (wymienilli mi wentylatory na cichsze tuz przed wysylka bo ktos inny narzekal ze glosne). Na prawde wg mnie calkiem przywoicie wygladaja elegancko. Co do ilosci swiatla no cow.. powiem tyle wypala galy :) Nie mam ani jak tego zmierzyc ani jak sprawdzic bo jeszcze akwarium wciaz w drodze a do zalania woda daleko... Ale swieca mocno.. Mam nadzieje ze nie przesadzilem bo zamowilem 2x160W LEDow na 430l.... Jedyny mankament jaki widze to sposob mocowania, chyba odkrece ta nozke i po prostu poloze je na pokrywie, musza byc dosc nisko nad powierzchnia bo maja bardzo szeroki kat swiecenia. Ale doszly bez problemu w 5dni!! Wyslane w poniedzialek w piatek juz byly u mnie z Honk-Kongu.

Tak sie chcialem podzielic;)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.