Skocz do zawartości
rpp

Program do grafiki 3D (do zaprojektowania stelaża)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może polecić jakiś prosty program do zrobienia modelu 3D stelaża pod baniak?

Gdzie bym nie zadzwonił z pytaniem o zespawanie czegokolwiek wszędzie chcą rysunków - więc pomyślałem, że fajnie by było sobie to narysować w jakimś programiku i mieć gotowca do pokazania/dyskusji.

Wieki temu używałem 3D Studio Max ale wolałbym coś prostszego (podejrzewam, że nowe wersje rozrosły się niesamowicie) no i najlepiej darmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus dzięki - właśnie sobie przypomniałem o tym programie (robiłem sobie w nim projekt kuchni i sprawdził się idealnie :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, ponieważ zupełnie nie jestem w temacie podpowiem, trochę inne rozwiązanie. rpp najpierw jednak chciałbym zapytać, czy chodzi o programik do liczenia wytrzymałości, z zaimplementowaną biblioteką materiałów; czy zwykły obsługujący grafikę wektorową? Jeśli druga opcja, to najprostszym rozwiązaniem jest użycie kartki, ołówka, cyrkla i dwu ekierek, trochę dobrych chęci też się przyda. Zaczynasz od rzutów prostokątnych najlepiej metodą europejską z pełnym wymiarowaniem, następnie dla rozwiania ewentualnych nieścisłości jeden rzut aksonometryczny np. izometria. Na 99% każdy spawacz załapie, o co kaman.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj rpp...

Polecic mogę :

http://www.dobreprogramy.pl/Google-SketchUp,Program,Windows,12612.html

Opis Google SketchUp 6.4.112:

Darmowa i prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na modelowanie 3D. Program może zostać połączony z Google Earth, dzięki czemu uzyskujemy możliwość wbudowania modelu 3D w satelitarne mapy. Biblioteka wersji darmowej ograniczona została do 145 komponentów.

Ja sobie zaprojektowałem i wymierzyłem zabudowę piwnicy...i po docięciu płyt w hurtowni "forpłyt" pasowało wszystko idealnie...

Stelaż pod baniaki spawacze też mi pospawali bardzo dobrze...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś używałeś 3DSMAX teraz też nie będziesz miał problemów z obsługą, podstawy programu się nie zmieniły (fakt doszło bardzo dużo nowych funkcji, ale w tym przypadku nie zmienia to za wiele, bo chodzi Ci o prosty rysunek). A co do "darmowości" programu to już inna kwestia:D

ps. też miałem problem przy przejściu na nowszą wersję, ale tylko chwilowe


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua skalar potrzebuję program tylko do rozrysowania - nie podejmuję się wyliczania naprężeń, itp.

Do tej pory przy prostszych konstrukcjach rysowałem na kartce ale teraz mam za dużo "wymiarów" (w sensie poziomów bo wymiary są oczywiście 3) i wolałbym to jednak od razu rozrysować w jakimś sofcie.

Elvis Google SketchUp ściągnąłem zanim zapytałem o soft. Jednak jakoś nie bardzo mi szło.

PRO100 jest pod tym względem dużo bardziej intuicyjny :-) - jak coś wyrzeźbię to wrzucę na forum z prośbą o komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"prosto" miał być właśnie taki z założenia - prosty. Do rysowania stelaża nie potrzeba nic innego, no i nie przesadzajmy z tym liczeniem naprężeń itd, stelaż pod akwarium to nie jest most wiszący w końcu....

BTW - widziałem u jednego gościa stelaż z płyty wiórowej. Gość pociął starą szafę na paski, poskręcał wkrętami z tych pasków 2 kraty. Jedna krata robi za blat, druga za przednią "ścianę". Blat jednym bokiem opiera się na tej drugiej kracie - przykręconej do podłogi, a drugim bokiem na listwie przykręconej do ściany kilkoma kołkami rozporowymi. Na tym stelażu który zamontowany facet ma nad schodami do kotłowni, stoi potężna szafa z przeróżnymi pierdołami (lekko z 80kg szmelcu) -narzędzia, klucze, podnośniki hydrauliczne itd, a nad nią wisi bojler CWU który zaczął przeciekać. Szafa spuchła, odszedł laminat. To samo ze stelażem.

Przyszło dwóch magików do tego bojlera - każdy kawał byka po 100kg wagi - wleźli na ten stelaż i tą szafę odkręcać ten bojler - całość ANI DRGNĘŁA, kiedy po tym łazili. Byłem w ciężkim szoku że takie "coś" może być tak stabilne.... Morał? - Ludzie to nie wiedza jakie siły drzemią w naturze :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17 ma racje, podstawy obslugi 3DS Max nie zmienily sie, doszlo tylko "troche" nowych funkcji, tak wiec jesli kiedys pracowales z tym programem to nie bedziesz mial zadnych problemow z nowsza wersja. Zreszta w ogole nie potrzebujesz wcale nowej wersji, ja sobie całe wnetrze zaprojektowalem korzystajac z wersji 4, nie potrzebowalem zadnego modyfikatora wiecej niz to co jest w tej wersji. Jesli bawisz sie NURBS-ami, modelowaniem organicznym czy zaawansowana animacja itp... to wtedy tak, warto siegnac po nowsza wersje ale do projektowania stelazu wystarczy czwórka. To znaczy w ogole to troche strzelanie z armaty do wróbla :D ale jesli kiedys juz korzystales z 3DS Max to po co uczyc sie czegos nowego? :clowning


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.