Skocz do zawartości
gregorowicz

profilux

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zna ktoś może wymiary tej listwy led GHL - ProfiluxSimu-L

i tego prostokątnego


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tez prostokatne takie ledy


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie diody posiadasz i ile zajmuje wejsc ?


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmują jedno wejście. Na belce są diody - czerwone, białe i niebieskie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :

Zajmują jedno wejście. Na belce są diody - czerwone, białe i niebieskie.

Dokładnie


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak zna ktos tez wymiary prostokatnych modulow led profiluxa ?


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Widziałem to nawet miałem to w ręku ale nie mam 100% pewności, na oko. 5-6x10-12cm

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym szanownych forumowiczów, użytkowników Ledów ProfiluxSimu-L oraz (lub) ProfiluxMoon-L aby opisali jak działają. Ta pierwsza ma z tego co piszecie trzy kolory ledów tj. białe, niebieskie i czerwone oraz zajmują jeden port w Profiluxie. Jak więc zachowują się te diody po uruchomieniu symulacji w oprogramowaniu bo jeden kanał to raczej tylko ściemnianie i rozjaśnianie wchodzi w grę. Z ciekawostek, na stronie korale.pl podają, że "Belka LED Daje Mozliwość programowania wschodów i zachodów słońca, dni pochmurnych, burz, sztormów, Faz księżyca. zawiera niebieskie i białe diody LED". Czy więc ProfiluxMoon-L jest zbędne przy posiadaniu tej pierwszej belki, skoro symulacja faz księżyca jest przez nią także obsługiwana. Napiszcie proszę jak są diody rozmieszczone, w jakiej kolejności i jak to ogólnie działa, może szło by coś takiego zrobić w DIY.

Pozdrawiam

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak masz już Ledów ProfiluxSimu-L to nie potrzebujesz tej drugiej. Ja posiadam Ledów ProfiluxSimu-L jestem bardzo zadowolony. Uważam że użyte diody mają dobrą żywotność. Mam tą belkę już 3 lata prawie i cały czas ładnie świeci.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, napisz proszę jeszcze jak pracują i jaka jest ich budowa. Widzę, że masz akwa 600l, ja mam podobne, o długości 150 cm, czy taka belka wystarczy do doświetlenia zbiornika.


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Sterowalne są diody czerwone i niebieskie z białymi razem. Co rozumiesz pod pojęciem budowa ? Na 150 cm jedna to może być mało.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chodzi mi o to, że zastanawiam się na belką LED z 78 diodami SMD, całość ma 5 W poboru, diody o średnicy 5mm, i mogły by być w konfiguracji niebieska, czerwona, biała itd., nie wiem czy można dzięki temu uzyskać taki sam efekt jak na belce Profiluxa. Dodatkowo można każdy kolor zrobić na odrębnym kanale i kombinować z ustawieniami. Gdzieś na forum przeczytałem, że belka Profiluxa ma jednak dwa kanały sterowalne inny dla wschodu i inny dla zachodu słońca. W instrukcji Profiluxa jest napisane, że sterowany jest jeden kanał dla światła księżycowego i w zależności od zegara (daty) steruje fazami księżycowymi 0-100%. Zastanawia mnie więc dlaczego ta belka ma 3 kolory led, skoro powszechnie niebieskie Led są uważane jako światło nocne (księżycowe). Pytania:

1. Czy fazy księżyca to po prostu sterowanie ściemnianiem 0-100%?

2. Czy 3 diody zawsze zapalają się razem?

3. Jak ustawione są ledy w belce, tzn. jaka kolejność kolorów

4. Dla pewności, czy aby nie jest tak, że belka zajmuje jeden port L czyli dwa kanały L1-L2?

Pozdrawiam

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.