Skocz do zawartości
MAQU22

Moje akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

MAQU22 nie denerwuj się. Tu też się zagląda :D i w razie czego pomaga. To nie wysypisko śmieci :clowning


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to ogarnąłem to bajorko tylko poprzestawiałem sobie skały i coś nie moge sie przyzwyczaić ale nie ma przynajmniej tych fioletowo-czerwonych glutów. Jednak było jakieś życie w tych skałach: kilka wieloszczetów(chodzi mi o te białe rurki) 2 te wieloszczety glizdy i kilkanaście krewetek brązowych. Wymianke robie jutro bo mam może 30l tej wody z ro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój temat bardziej dotyczy 'uratowania' twojego baniaka a niżeli zaprezentowania go, raczej nie masz nic ciekawego nam do pokazania więc twój temat (i słusznie) został przeniesiony do działu "Dla nowicjuszy" i niech będzie przestrogą dla tych co dopiero startują z akwarystyka morską aby nie zaczynali jak Ty.

Jak tam woda z RO, posolona już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAQU22 :

Tak ogólnie to ogarnąłem to bajorko tylko poprzestawiałem sobie skały i coś nie moge sie przyzwyczaić ale nie ma przynajmniej tych fioletowo-czerwonych glutów. Jednak było jakieś życie w tych skałach: kilka wieloszczetów(chodzi mi o te białe rurki) 2 te wieloszczety glizdy i kilkanaście krewetek brązowych. Wymianke robie jutro bo mam może 30l tej wody z ro.

...ale MAQU22, seb dobrze zrobił, po to był tworzony ten dział , nie lamentuj ,wieloszczety ?hmmm ,a może rurówki a nie wieloszczety co ? ;] napisz jeszcze jaka masz cyrkulacje co to za pompy koralie czy może jvp??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw. Zagladaja tu wszyscy. Akwarystyka to troche jak wiedza tajemna ktorej czlowiek uczy sie cale zycie. W twoim przeypadku WODA chyba bedzie kluczem do wyprowadzenia akwarium


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi powoli a dojdziesz do pięknego akwa!! :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może spróbowałbyś dołożyć do swojego systemu filtr przepływowy z wkładem RowaPhos,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu jakis optymistyczny post:-) ale lecz Hepatusa dalej. Jest opcja ze biale kropki zobaczysz ponownie gdzy tylko warunki sie pogorsza i pokolec poduapadnie na kondycji. Czasami ospa wraca nawet po mieisacu, nie koniecznie z nowym zasiedlencem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście musiało być dzisiaj jakieś fatum bo by było za dobrze! Targałem beczke 110L z RO ustawiony plecami do akwa bo chciałem ją podpiąć pod fluvala żeby sam wciągnął wode do zbiornika...niestety nadepnąłem na kabel od lamki takiej nocnej(musiałem ściągnąć panel ze świetlówkami a potrzebne mi było światło) lampka sie rozbiła zrobiła zwarcie i...akwarium zamarło-nastała wielka cisza(przed nią poszło pare piiiiii). Doszło do mnie dopiero po chwili że mogło się wszystko spalić więc też ucichłem. Wybiło korki więc włączyłem, przedłużacz świeci że jest prąd ale nic piiiii nie działa! Po sprawdzeniu wszystkiego na szczęście jestem w plecy tylko o przedłużacz timer 1 koralie, reszta działa bez zarzutu. Jutro ide do jakiegoś szpenia może chociaż tą pompe naprawi. Japieee co za fatum.I jak tu nie pić? Musze chyba zacząć na nowo chodzić do kościoła bo ostatnio przeważnie w niedziele jestem na takiej bombie po piątku i sobocie że bieda ustać na nogach lepiej leżeć i patrzyć w akwa elegancko uspokaja i kac milej schodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz gwarancji na koralie? spróbuj najpierw tak, a potem najwyzej naprawa... chociaz nie sadze ze ktos rozbierze i ładnie poskłada tak zeby woda nie wlatywała i sie zwarcie nie zrobiło.


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem 2 tygodnie wódke efekt:

no3 z 50 zbite na 5

po4 0,1

Proporcje zrobiłem tak: 100ml wodki 25ml octu 10% i łyżeczka cukru. Nastąpił mały problem, odpieniacz wpuszcza do akwa ogromną ilość pęcherzyków powietrza akwa wygląda jakby panowała tam zamieć śnieżna!

Z ospą dalej walcze już praktycznie jej nie ma nic nie pomagało więc w desperacji wrzuciłem do baniaka 2 wyciśnięte ząbki czosnku i chyba pomogło. Zanim to zrobiłem padł hepatus, clarki, 2 mandaryny i taki niebieski garbnik:(Mam nadzieje że to już koniec z tym kurduplorzęskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare fotek z przebiegu walki z wszystkim co złe:)

2009-10-22

dsc00192bl.jpg

2009-10-23

dsc00192a.jpg

2009-10-27

dsc00044q.jpg

Obecnie

dsc00048ml.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam MAQU22,

widze,ze sie naczytales jak diabli. Po 2tyg od takiej katastrofy ekologicznej jaka byl Twoj zbiornik wprowadzasz korale twarde, bardzo dobra decyzja:-) Wybacz ale zasmiece Ci watek bo robisz kompletnie byle co,a wydaje mi sie,ze mimio wszystko jest to odpowiedzialne hobby, bynajmniej dla wiekszosci z nas. Jedyna optymistyczna rzecz to to,ze zyje ta zebrasoma, moze nawet cud.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim zdjęciu już prawie wygląda jak akwarium :kapelusz tylko po piii tych twardych nakupiłeś? myślisz że to już koniec walki?

PS.

Też aktualnie walczę z cyjano, ale w duuuużo mniejszej skali :waving


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie przestań se jaja robić bo tylko zabijasz biedne zwierzaki ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219006 mic :

...Jedyna optymistyczna rzecz to to,ze zyje ta zebrasoma, moze nawet cud.

pozdrawiam

a może pierwsza zdechła i kupił kolejną... dla mnie szkoda czasu zeby pomagać tak nieedukowanej osobie, mów do słupa a słup jak d*pa za przeproszeniem... za kilka tygodni pojawi się wątek... "POMOCY koralowce tracą tkanke, co robić" by MAQU22

...tylko zwierzaków szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy wynik jaki pojawil sie w googlach wpisujac ospa rybia

www.pmp.p-net.pl/../ospa_rybia.htm

Czytales o cyklu rozwojowym?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem twardych bo mam 1 montipore od początku czyli z 2 miesiące i nic jej nie dolegało więc postanowiłem dołożyć więcej...

co do ryb to właśnie przeżył 1 błazen, ta flava i jeszcze desjardini + babka z krewetką, więcej ryb nie kupie(przynajmniej z pół roku). Co do koralowców żadnemu się nic nie stało a mam je od początku:

clavuaria, 3 zoohantusy, montipora jakaś taka mała brązowa, 2 małe sarco. Tak samo z bezkręgowcami też żaden nie padł!

Mam tylko problem z rybami przez tą pier. ospe(narazie jej nie ma ale wiem że w każdym momencie może wrócić). No i oczywiście miałem WIELKI problem z wodą ale dzieki Wam pozbyłem się go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys sobie darowac takie teskty: "Dokupiłem twardych bo mam 1 montipore od początku czyli z 2 miesiące i nic jej nie dolegało więc postanowiłem dołożyć więcej..." uwazasz ze w twoim zbiorniku nic jej nie dolegalo przez te 2 miesiace??? widzialem juz takich zapalencow jak Ty, konczy sie tym,ze co miesiac lub dwa bedziesz kupowal zycie zeby cos bylo i jakos wygladalo...wszystko do momentu kiedy Ci sie znudzi wywalanie kasy. Bez wiedzy(min. podstawowej!) nie osiagniesz niczego tutaj,ale nie chcesz to po co :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAQU22, myślę że popełniasz dwa podstawowe błędy:

- działasz chaotycznie

- działasz niecierpliwie

Przeglądając różne fora widziałem ładne, dojrzałe zbiorniki, które z w/w powodów potrafiły zamienić się w śmierdzące bajoro. Jeżeli nie uzbroisz się w cierpliwość, nie będziesz systematyczny i konsekwentny, to zamiast pomocy na forum będziesz się spotykał tylko z pukaniem w głowę.

Cierpliwości i rozwagi, szkoda zwierzaków i baniaka, bo kiedyś może być naprawdę ładny!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem przed chwilą testy(było to spowodowane Waszą wczorajszą reakcją na moje poczynania) oto wyniki:

NH3/NH4 0,0 mg/l

NO2 0,0 mg/l

PO4 0,1 mg/l

NO3 2

PH 8

KH 9

Wydaje mi się że są to dobre wyniki(no2 i nh3 nie wiem dokładnie ile ma być ale myśle że właśnie 0), jeżeli tak to dlaczego nie mogę wpuśczać ryb, koralowców, bezkręgowców itp.???

Musiałem edytować bo chciałem jeszcze dodać

sól 1,023

temp. wody 25,5C

O i jakie jeszcze(na co?) testy muszę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest w trakcie dojrzewania, potrzebuje czasu, dodajac kolejne zwierzaki wydluzasz ten okres...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mic co to masz za rybkę na avatarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.