Skocz do zawartości
karolek ss

w sprawie dojrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!

Posiadam zestaw aqauela reef max, trzy tygodnie temu włożyłem żywą skałę, po tygodniu pojawiły się glony nitkowe, dzisiaj mają już ponad 5cm i dalej rosną czy to jest normalny objaw dojrzewania? gdy zacząłem wyrywać zaczęły mi latać po całym zbiorniku, także na razie nie ruszam, utrzymuje 1,024 przy tem. 25 ,leje co dziennie po nakrętce cycle. dzięki za wypowiedź na temat

pozdrawiam


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie pustelnika szczególnie polecam

http://pl.reeflex.net/tiere/2188_Clibanarius_sp.%2002.htm

w moje 45l wyżarł z calcinusem wszystko w ciągu kilku dni aż było miło patrzeć jak glony znikają

tylko że jest jedno ale ...... żarcie się skończyło i głoduje tak że, obżarł mi rurówkę, ubił ślimaka ale generalnie narazie mam z nim spokój.

pozdr


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tectusy i strombusy i zjadły wszystko w tydzień co widać w moim wątku,

PozdrawiamT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne usuwanie tez daje dobre i szybkie rezyltaty. Zwlaszca jezeli glony sa juz w koncowej fazie porastania i z latwoscia odchodza ze skaly. Oddzielna plastikowa kuweta, woda z podmianki, szczoczetka do zebow i heja. Pozostawione glony w akwarium sa zrodlem organiki i oddaja spowrotem wiele substancji na ktorych wyrosly.

Jak skala ulozona juz na gotowo to ekipa czyszczaca jest lepszym rozwiazaniem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tzn. mogę powoli wpuszczać ekipę sprzątającą ślimaki, pustelniki czy lepiej jeszcze poczekać? baniaczek ma dopiero trzy tygodnie.

dzięki za wypowiedź

pozdro


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyniki testow na amoniak i pochodne NO2 i NO3?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie robiłem czyli muszą być bliskie zeru albo zero wtedy będę mógł dodać ekipę?


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Tylko u mnie zarastały tylko same czubki skał. Najbliżej lampy. A potem dodałem nową skałę która przykryła tą porośnięta i same zniknęły . I nowe nie pojawiły sie .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich,(aktualizacja tematu)

baniaczek ma już pełny miesiąc, idąc za radą poprzedników to poczyniłem pewne kroki poczyściłem skałki z glonów i teraz wygląda to znacznie lepiej, dzisiaj przeprowadziłem pierwsze testy i wypadły tak:

NO3 - 0

NO2 - 0

Kh - 5,8

Ph - 8

mierzone salifertem

magnezu i wapnia jeszcze nie mierzyłem {nie wiem czy jest to konieczne w tej fazie dojrzewania?}

A pytanko moje brzmi czy mogę powoli wpuszczać ekipę czyszczącą aby pozbyć się resztek tych glonisk,

czy jeszcze poczekać ?

dzięki za porady

pozdrawiam


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli minelo miesiac czasu i wyniki sa jakie podales sa zgodne z rzeczywistoscia mozna wpuszczac sprzataczy, ale tylko sprzataczy i bez szalenstw.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.