Skocz do zawartości
Luki

Jaki odpieniacz???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem założyć akwa o poj. do 300L i zastanawiam sie nad tym jaki odpieniacz by byl najbardziej odpowiedni.

Czekam na jakies ciekawe propozycje

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w akwa 300 litrowym pracuje odpieniacz Ruwall 130/400 jest to odpieniacz wewnętrzny i naprawdę polecam ten odpieniacz.

Pozdrawiam nanowiczów

Artur F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś polecam odpieniacz Beast - 400P będzie IMHO za mały(doliczyć wodę w sumpie itp) , ale Beast 1200 spełni Twoje oczekiwania całkowicie.

Zalety:

- jest beszleestny!(czego nie da się powiedzieć choćby o AM 1000)

- jest o połowę tańszy!

- możesz go powiesiść na ściance lub postawić na dnie

- średnica tuby 25cm

- dosyć niski - 56cm

- w komplecie pompa RIO 2000l/h z wirnikiem igiełkowym

Jutro prawdopodobnie wrzucę trochę fotek + film nakręcony podczas jego działania.

Pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noell, widziałeś w pracy skimmery groTech?, jestem nimi zainteresowany- lecz nigdziej nie znalazłem info na ich temat.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale duży model a z tego co wiem Cie interesuje HEA80. Jak znajdę jakieś inf. to prześle Ci na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noell :

Możeci mi zarzucić, że jestem snobem. Ja polecam deltec, tunze lub gro-tech. Moim zdaniem na odpieniaczu nima co oszczędzać należy pamiętać, że do akwarium z czasem włożysz zwierzaki, które będą bardziej kosztowne niż całe oprzyżądowanie. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45739030

Prawda- tylko prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@noell, czy to że kupujesz sprzęt markowy np. deltec a w tym wypadku jest to sprawdzony sprzęt, to jest to odznaka "snobizmu" nie wydaje mi się i nie powinienesz nawet tak myśleć, ponieważ nie kupujesz jakiegoś niepotrzebnego urzadzenia tylko dlatego że inni mają, mówimy o odpieniaczu a to druga rzecz po skale na której nie powinno się oszczędzać co kolwiek to znaczy.

Są chyba 3 szkoły zakupu sprzętu

1. kupuje to na co mnie stać

2. kupuje to co jest najlepsze (czasami ceny nie idzie na równi z jakością)

3. kombinuje z "samoróbkami"

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanwiam się nad skimmerami TUNZE- mają troszkę przeciwników, lecz raczej większość użytkowników jest z nich zadowolona, model 3110/2 jest dla mnie alternatywą. Zakładając że mam któryś z tych dwóch kupić- co byście bardziej radzili?:

a) GroTech HEA 80

:yes TUNZE 3110/2

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem test Beast 400p niestety po niemiecku ale moze ktos zna i mu sie przyda:

http://www.terra-nova-pro.de/html/oliver.html

a tu link do testu wyzszego modelu 1200:

http://www.terra-nova-pro.de/html/michael.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro odbierasm tebo besta 400p wiec za pare dni moge wam powiedziec co o nim sadze:), na tej niemieckiej stronie facet bardzo dobrze sie o nim wypowiada


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem ten skimer 400p, jak na razie wrazenia b dobre , pompa chodzi jak szatan musialem przydlawic ja bo nawet na calkiem otwartym zaworze na wyplywie wody zalewala kubek, chodzi b cicho jak na igielki, a pianke robi jak wielkopolskie browary:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram się umieścić dokładniejsze zdjęcia z większego brata - 1200p. Jak na razie podłączony jest do 800l i mimo że mam szacunek i znam jakość markowego sprzętu - IMHO jest lepszy niz AM Turboflotor(model 400 moż emniej wydajnijszy niż AM 1000) ale 1200P teoretycznie biega jak shorty.(pompa 2000l/h igiełki)

No i istotne - odpieniacze są włoskie, nie chińskie.(widać to po jakości wykończenia)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis juz mam naocznie :( i jestem b zadowolony, syfek wywala z akwa az milo patrzec

a tak a propos kierujac sie uprzedzeniem do wiadomego sklepu internetowego(moj inny post), to tam sprzedaja go 2x drozej, nie zart 2 x

wiec podsumowujac po ponad 1,5 miesiaca oczekiwania jestem zadowolony i jak najbardziej nauczony doswiadczeniami moge polecic tylko dwa sklepy internetowe

1- przemka

2- korale .pl

pisze to nie z wazeliniarstwa ale z przestrogi dla takich jak ja poczatkujacych, zeby nie musieli jak ja patrzec na skale zarastajaca glonami i moczaca sie w bagienku bo ktos ma klienta daleko

a tylko w tych sklepach traktuja klienta powaznie nawet jak nie zamawia towaru z gornej polki


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszcie jaka jest wydajność tych odpieniaczy (w L/h) i ewentualnie ile w ciągi godziny zasysają powietrza( to może być trudniejsze do sprawdzenia , chyba że Przemek wie?)

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 400p - pompa ma wydajność 1500l/h(jest to RIO) a w 1200p - 2000l/h

Z tym powietrzem to mnie zaskoczyłeś :( - raczej cięzko to policzyć.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Ale mnie chodzi o to jaka jest wydajności pompy(odpieniacza) z wirnikiem igiełkowym i podłączonym powietrzem(podczas pracy). Bo wiadomo, producent podaje wydajność z wirnikiem normalnym, a ta z igiełką jest sporo niższa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Przemku jak myślisz który odpieniacz jest lepszy (pewnie ciężko powiedzieć):

Beast 400 czy Biostar Flotor

ogólnie to wszyscy mogą się wypowiedzieć :(

akwa to 100L


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty , pompa jest tak mocna , ze trzeba ja zdlawic dolaczonym dlawikiem bo inaczej przelewa wode kubkiem,

w odpieniaczu az sie gotuje, na ulotce jest napisane ze po 72 godzinach powinien zaczac chodzic tak jak powinien i trzeba go wtedy regulowac, u mnie po paru godzinach wywalil 1/3 kubka syfiku


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jest w koncu jakas alternatywa taniego i dobrego odpieniacza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czekam niecierpliwie na informacje z testów tego większego Best 1200p. Daj znać jeśli już możesz.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś cały dzień problem z internetem :(

Teraz kilka fotek

i film

opis jutro - dziś już się nie wyrobię niestety

pozdr

Przemek

1.jpg

Tzw. Bubble stop - dodatkowy moduł, który umieszcza się w akwarium jeśli odpieniacz pracuje w pozycji zawieszonej na bocznej szybie(bez sumpa) - w 100% wyłapuje bąble!

2.jpg

3.jpg

Efekt pracy po 9 godzinach od uruchomienia.(w zbiorniku wcześniej pracował ruwal 130/800). Kubek posiada odprowadzenie.

4.jpg

Buble stop - cd

5.jpg

to samo.

6.jpg

Pompa 2000l/h z wirnikiem igiełkowym.

7.jpg

Kolumna odpieiacza - składa się z dóch tubusów - wewnętrzny, do którego wtłaczena jest piana pod kątem przez dwie dysze oraz zewnętrzny, z odprowadzeniem wody na końcu.

8.jpg

Regulacja poziomu wody w odpieniaczu

http://www.nano-reef.pl/skimmer/film.mpg

krótki filmik z pracy odpieniacza - waga 8Mb.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model 400 nie będzie za duży do akwa 100 l? Nie mogę pobrać filmu piszą że File not found.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.