Skocz do zawartości
inmar

Przestawienie działającego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję położenie płytek na podłodze,ale jest problem jak przenieść baniak.Jest opcja,że dojadę płytkami do mebli,ale wolałbym tego tak nie robić.

Pomyślałem tak:spuszczam wodę do baniaków zostawiam tyle aby ryby się mieściły,przenoszę całość na położone płytki i wlewam wodę spowrotem.Czy te 30 min nie zaszkodzą koralom ?

Moje obawy to jeszcze czy nie zawali się konstrukcja skał,czy nie pęknie szkło...

Wszystko trochę waży bo i szafka i szkło z skałą i częścią wody i nadbudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Pudziana:D

A tak na serio od razu przypomnial mi sie program na NG wielkie przeprowadzki. Moim zdaniem nawet jak spuscisz wode tak zaby zostalo rybom to szklo, skala szafka, sump to dalej jakies 150 do 200kg. 30 minut a wszytko zeby nie zaszkodzilo koralom, bedzie stres, lacina i nie daj boze jakies odksztalcenie szafki albo zawalenie skaly. Jedyne co mi przychodzi do glowy (wstaw foty jak obecnie stoi baniak) to zrobic dokladnie jak napisales, upewnic sie ze skala sie nie zawli, podsuniecie pod szafke dwoch kontownikow, skrecenie jakimis poprzeczkami zeby sie nie rozjezdzalo. Do tego jakies solidne dokrecane uchwyty czterech chlopa czyli pol litra tez sie przyda co by nikomu pary nie braklo. Dzieciom na kino, zonie na fryzjera bo komentarze w tym przypadku moga przeszkadzac i do roboty.

Rozwiazanie nr 2 to wiekszy baniak tam gdzie plytki juz polozone:-)

PS. Jak masz mozliwosc to wstaw zdjecia wszystkiego jak jest obecnie, napewno znajdzie sie tu jakis inzynier co poradzi

Pozdrawiam i trzymam kciuki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudzian nie da rady ma kontuzję :clowning


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia do wanny i tam urzadzasz akwarium z grzalka, odpieniaczem, pompami. Robisz swoje i potem wszystko w odwrotnym kierunku.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ciekawa opcja,tylko matrwi mnie,że zniszczę ładną i pozrastaną konstrukcję koralami.To totalny sajgon.Tak pytałem,ale nie spodziewałem się cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat,ja w ta sobote mam przeprowaszke na nowe duze mieszkanie,i tez czeka mnie przeprowadzka,jedno jest pewne ciezko bedzie skale ulozyc tak samo do calosci,jedyny plus to szykuje sie nowy projekt na duzo wieksze akwarium,jedyny problem to korale i ryby,stelarz mam na kolkach wiec sie nie namecze,ostatnio probowalem ruszyc akwa i nie widac zeby bylo zle pol metra do przodu dalo sie ruszyc bez zadnego problemu


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem malowanie w domu. Jak wrocilem do domu baniaczek byl odsuniety jakies 2m od sciany a robole packali sobie sciane:P 200l z sumpem, jak to zrobili nie wiem:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przestawiałem 375 z sumpem o prawie metr do przodu a potem z powrotem do tyłu

pozostawiłem 1/3 wody i przestawialiśmy po 1 cm :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak przesunąć na płytki,którymi dojadę do szafki bo potem to jazda na nich będzie bez problemu,szafka ma sligacze.Boję się czy nie będzie napięcia dna jak podeprę z jednej strony od dołu szafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym spróbował na twoim miejscu skończyć z kafelkami jakieś 50 cm od zbiornika, po czym z kleju do kafelek zrobiłbym coś w stylu rampy zerowy poziom przy szafce i wyciągną całość do górnego poziomu kafelek, poczekać aż dobrze wyschnie na klej jakieś smarowidło na przykład płyn do mycia naczyń i jazda. Po całej akcji skuć klej i dalej kafelkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inmar :

Boję się czy nie będzie napięcia dna jak podeprę z jednej strony od dołu szafkę.

Będzie. Szafeczka z płyty bez z stelarza straci geometrię. Zdemontuj co sie da zwłaszcza sump, 100% wody do innego baniaka i po cm jak pisze jjablonski. Powinno pójść bez strat. Dużo tu zależy od podłoża na którym teraz stoi.

Zawsze pozostaje opcja pozostawienia kilku płytek na przyszłość i zrobić docinkę przy szafce...

Czy te 30 min nie zaszkodzą koralom ?

W naturze odpływy trwają dłużej niż 30 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.