Skocz do zawartości
Kris_77

Aquascaping po polsku / Cube - odsłona 3

Rekomendowane odpowiedzi

kurde non stop patrze na te fotki, przewijam góra-dół-góra-dół i tak myśle.... że chyba u siebie w baniaku też taki filarek strzelę:clowning ...jak już się zdecyduje to przyjde po ten mój kawałek skały odkupić co to tam na samym szczycie u Ciebie stoi :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tak ladnego zbiornika nie widzialem.

Gratuluje!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za miłe słowa :clowning

@rafal - dawaj znać - coś zbudujemy :strutin a o skałce zapomnij :)

@jodla - 50 kg dobrej, porowatej, lekkiej żywej skały w takim akwarium to dość dużo - musisz mieć płaską skałę, żeby tyle wlazło :) więc jeśli tylko to jest przyczyną śmiało możesz troszkę odjąć, jak się boisz załamania systemu to rób to stopniowo - najbardziej szkoda stresu ryb - ja miałem bardziej klarowną sytuację, albo stres dla ryb albo śmierć

koralowców - walczyłem dość sporo z ceramiką ale wkońcu się poddałem i się zdecydowałem na zmianę.


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well,well i jeszcze raz well...konstrukcja rzeczywiscie daje do myslenia.Tak bylem dzis zamyslony ze prawie walnalem w jakis woz a to wszystko wina autora...juz mnie swita pomysl na konstrukcje ze szkla na ktorej stanie skala.Akurat post zbiegl sie z moja przeprowadzka i sumpem,wiec pomyslalem teraz albo nigdy....zaprawde powiadam Wam,nastepnym krokiem w akwarystyce morskiej beda zbiorniki bez skaly oparte na filtracji tylko piasku...piasek i korale...juz sie zaczelo.Ale ja tak daleko nie chce isc...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie się napaliłem na zmianę mojego gruzowiska, niestety w większości moja skała to bryły, więc nie bardzo się nadają na półki, ale znalazłem coś naprawdę fajnego podam link, sklep jest w UK, więc chyba moderatorzy się nie zdenerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss, nie chce zebys mnie zle zrozumial, nie chce sie medrkowac, ale nie pasuje mi ten kawaleczek skalki z prawej strony - widoczny jest chyba tylko na jednej fotce - w tamtym miejscu wystarczyla by jedna fajna kolonia sps. Reszta oczywiscie cudo! Takie baniaczki podobaja mi sie najbardziej - oprocz kunsztu szlifowania kolorkow i przyrostu pomysl na aranzacje. Pieknie to bedzie wygladac, jak korsle zwieksza objetosc. pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg piszesz " powiadam Wam,nastepnym krokiem w akwarystyce morskiej beda zbiorniki bez skaly oparte na filtracji tylko piasku...piasek i korale" No właśnie , mówiąc o skale masz na myśli LR ? Czy też ceramike bo jeżeli LR to u mnie chodzi nawet bez piasku.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

dzięki za opinie - po to wystawiłem, zeby też krytykować, pokazać braki, podpowidzieć, a nie tylko chwailić :strutin co do tego kawałka to widze, ze nie doczytałeś... zgadzam się z Tobą w 100% - tego kawałka tam nie było ...

Po ułozeniu konstrukcji ryby zaczeły nieco wariować - skała jest płaska i w konstrukcji jest zbyt mało kryjówek - a moje anthiasy, babka i hepatus muszą gdzieś się schować i dlatego tymczasowo postawiłem im 2-skałkowy domek :clowning oczywiście jakoś to przerobie - choć pewnie pozbyć się nie dam rady - ale już mam plan, żeby dać tam własnie pavone i monti talerzowe...jakoś w głownym filarze nie ma dla nich miejsca - boje się, że jakby sie tam rozrośnie zaburzyłby całość ...reszta miejsc już doskonale zaplanowana :)

wiem, że właśnie lubisz takie baniaczki - więc mam pytanko do Ciebie - co byś polecił na te najbardziej wystające odnogi? (światło całkiem dobre, cyrkulacja silna) jakieś konkretne gatunki? a jakie smaczki na samą koronę ??? mam swój plan - ale zawsze może da się coś udoskonalić...

pozdr

Kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218671 robi :

Iceberg piszesz " powiadam Wam,nastepnym krokiem w akwarystyce morskiej beda zbiorniki bez skaly oparte na filtracji tylko piasku...piasek i korale" No właśnie , mówiąc o skale masz na myśli LR ? Czy też ceramike bo jeżeli LR to u mnie chodzi nawet bez piasku.

Hej Robi,mam na mysli LR...najpierw byly filtry przesiakajace,wywalilismy je gdyz skala robila za filtracje,potem byl zywy piach,dzieki ktoremu mozna bylo dawac mniej LR niz 20-30sci% starej szkoly,potem okazalo sie ze jezeli mamy zywy piach to on posluzy za filtracje i zywa skala okaze sie zbedna,dlatego wielu reefowcow odlewa gotowe dekoracje np.z polyurethanu co daje mozliwosci dokladnej wizji tego co zamierzamy uzyskac tym bardziej ze aquascaping robi sie na "sucho" i mozna do woli poprawiac ,doklejac...pozostaje zywy piasek jako glowna filtracja a bezposrednio na nim stoja korale co ma tez plusy ze sa podswietlane od dolu pod warunkiem ze piach jest bialy...dokladnie to opisal Sprung z Delbeekiem w trzeciej czesci "the reef aquarium" w rozdiale "aquascaping"...JA raktuje to jako ciekawostke,gdyz po prostu lubie zywa skale,ale fakt ze chce jej po przeprowadzce dac mniej,ewentualnie pozostalosc wrzucic do sumpa...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris - teraz to ciezko doradzac, do konca nie da sie pewnych rzeczy przewidziec. Zasada ogolna-psadzic tak, aby docelowo "wystawalo" jak najmniej skaly - wtedy robi sie "krasoludkowe" akwarium. Reszta jak w ogrodzie - nie laczyc w bliskiej odleglosci tych samych kolorow, form, wielkosci korali. Rosnace w kule fajnie wygladaja na skrajnie wystajacych kawałkach skały ,rosnace w talerz powinny byc nizej, dluzej beda cieszyc oko i umozliwia ciekawsza i bogatsza aranzacje. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi powiedzieć czym kleiłeś skałę??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daimen

niczym nie kleiłem - nawiercona siedzi na rurce a nawet 2 kawałki są poprostu dociśnięte między skałami bez nawiercenia - choć pewnie można by to teraz wzmocnić i uszczelnić w niektórych miejscach klejem do korali...jakimkolwiek

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77 jak tam akwarium ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

akwarium ma się bardzo dobrze - wyprowadzone na prostą - kolorki wróciły, są przyrosty - już miałem finalnie obsadzać akwarium ale nagle moja żona (5-ty miesiąc ciąży) oznajimiła mi, że akwarium wypada z pokoiku gdzie stoi ;) bo będzie tam pokoik dziecięcy - także czeka mnie przesiadka do salonu - skorzystam z okazji i nieco powiększę litraż i usprawnie co się da w stystemie..

kolejne fotki już z nowego baniaka ;)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.