Skocz do zawartości
kono

Biostar Flotor - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem dotyczy pęcherzyków wylatujących z pompy.

Noell poniżej wrzucam fotki rozebranej pompy i wirnika, napisz mi gdzie ma byc ta żywica. Mam tylko te części, które są na fotce.

875-pompa.jpg

875-wirnik.jpg

Rzeczywiście po przytkaniu wylotu pompy placem tez zaczyna wyciekać bokiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kono

Reklamuj pompke ta pompka nie jest w pełni sprawna. Zywicą powinna być zalana (na drugim zdjęciu) pomiędzy komorą wirnika (miejsce gdzie znajdują się igiełki wirnika)a krawędzią obudowy pompy - wszystkie te nieregularne kształty. Sprawdż ją jeszcze - w komore wirnika nalej wody po same krawędzie po chwili woda powinna przedostać się poza komore w sprawnej pompie nie powinna. Mam nadzieje że zrozumiałeś mój opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna pompa PH 2000 nie jest zalana - mam na dole 3 flotory i sprawdzałem w każdym z nich. Mało tego - żaden Ocean runner nie jest też zalany.

Więc to chyba nie to..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to, to co może być przyczyną. Przemek czy Twoje pompy składają się z tych samych elementów co moja. Może w mojej brakuje jakiejś części lub uszczelki. Zauważyłem, że na filmiku z Twojego testu Flotora też z pompy "wyciekają" pecherzyki, czy nadal tak jest?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć ja mam bioflotora napisz mi którędy uciekają Ci te pęcherzyki bo nie kumam


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej obstaje przy swoim. Przemku może AM zmienił coś w tych pompach i w tej chwili nie zalewa. Stare modele pomp były zalewane, sprzedajesz ich sprzęt więc skontaktuj się z nimi może powiedzą Ci prawde. OR nie są i nigdy nie były zalewane, ale OR PH przynajmniej te do biostarów (pierwsze modele) były może nie wszystkie bo jakiś chińczyk w pośpiechu zapomniał o tym. Kono słusznie zauwarzył że na filmie z twojego testu też wylatują pęcherzyki powietrza. A skoro twoim zdaniem "to chyba nie to" to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamoo

tak to wygląda:

875-bable.jpg

edit: Teraz wpadlem na pomysl ze moze to kwestia zamontowania filtra, juz sam nie wiem. Moj flotor jest powieszony na zewnatrz akwarium, a nie tak jak np. w tescie Przemka wenatrz akwarium, czy to moze miec znaczenie? I jeszce jedno pytanie, czy te pecherzyki krazace po calym akwa moga jakos szkodliwie wplynac na parametry albo na proces dojrzewania zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompka od flotorka też nie ma zalanej komory żywicą - więc to nie to.

Wywalała na początku babelki ale to raczej czasami jakiś drobniutki wyleciał a nie że miałem tsunami z bąbelków w akwa jak ty.

Przekręć ten pierwszy element na pierwszym zdjęciu z wlotem powietrza tak aby wtyk od wężyka powietrza był skierowany prosto do góry - u mnie pomogło.

Jak nie zmieni to nic to reklamuj pompkę.

Aha - ja mam też zamonotowanego flotora na ścianie akwa i głównie po to on był robiony więc to nie to.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten oring gumowy jest nieszczelny?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj go porządfnie ścisnąć ręką i wtedy zobacz czy dalej bombelki lecą i może faktycznie jakoś popuszcza na uszczelce bo uszczelka się źle układa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem wszystkiego, ściskania, nawet wszystkie łaczenia uszczelniałem teflonem, dalej to samo. Zobaczymy jeszcze co Przemek napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To FAQ ze strony aquamedic.pl - wyjaśnienie problemu pęcherzyków w Biostar Flotor.

"Mam filtr Biostar flotor. Zauważyłem, że od strony wirnika ulatują pęcherzyki powietrza. Co powinienem zrobić?

Na rynku pojawiała się z błędem fabrycznym seria 40 pomp - błąd polega na niedokładnie zalakowanym gnieździe wirnika. Ponieważ część pomp niestety trafiła do klientów, Aqua Medic wymienia niedpłatnie całe pompy. Prosimy o kontakt z biurem.Pompy są wysyłane bez żadnych kosztów ze strony klienta".

rah


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2005-04-02 17:57 GMT - #20680 Cytat

Żadna pompa PH 2000 nie jest zalana - mam na dole 3 flotory i sprawdzałem w każdym z nich. Mało tego - żaden Ocean runner nie jest też zalany.

Więc to chyba nie to..

ICQ on GSM: 268931952 - 24H

============================================

Żywe zwierzęt on-line

---===www.ReefShop.pl===---

Oto cytat z oficjalnej strony Aqua Medic (FAQ):" Na rynku pojawiała się z błędem fabrycznym seria 40 pomp - błąd polega na niedokładnie zalakowanym gnieździe wirnika. Ponieważ część pomp niestety trafiła do klientów, Aqua Medic wymienia niedpłatnie całe pompy. Prosimy o kontakt z biurem.Pompy są wysyłane bez żadnych kosztów ze strony klienta."

kona- myślę, że nie miałeś problemów z reklamacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował, czy to to,czy nie, bo nie mam takich pomp. Skoro jednak AquaMedic przyznaje się do błędu wykonawczego w tych pompach to coś jest nie tak i niech "kono" wymienia ją bezpłatnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kona reklamuj gdzie kupowałeś - powinni to zrobić bez żadnych kosztów dodatkowych dla Ciebie..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Juz zareklamowalem bezposrednio w AM (szybciej) w zeszlym tygodniu, chcialem napisac o tym ale dopiero jak przyjdzie nowa. Narazie nie przyslali. Jutro chyba znowu przedzwonie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem nową pompę do Flotora i w tej nowej, sprawnej puste komory wokół wirnika są zalane żywicą. Teraz wkoncu chodzi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego zwrotu "a nie mówiłem", czyżby reszta użytkowników Bistarów miała walnięte pompy, przecież wszyscy pisali, że ich pompy nie są zalane i przyczyny doszukiwali się gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no prosze a u mnie nie są i działa dobrze u przemka tez. Może zdecydowali się na zalewanie żeby ograniczyć ilość zwrotów?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.