Skocz do zawartości
robi

Żywa skała w sumpie.

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ,czy jest sens "wspomożenia "filtracji żywą skałą włożoną do sumpa? dodam że była by ona w silnym przepływie wody i bez oświetlenia. Pytam bo planuje zmiane sumpa na nieco większy i wygospodarował bym miejsce na ok 25-30 kg LR .Dodam że w akwa jest tylko ceramika i leci to na zeowicie .Bardzo prosze o pomoc i sugestie.

ps. a może by to oświetlić małym "kompaktem " np 15 wat ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218206 robi :

No właśnie ,czy jest sens "wspomożenia "filtracji żywą skałą włożoną do sumpa? dodam że była by ona w silnym przepływie wody i bez oświetlenia. Pytam bo planuje zmiane sumpa na nieco większy i wygospodarował bym miejsce na ok 25-30 kg LR .Dodam że w akwa jest tylko ceramika i leci to na zeowicie .Bardzo prosze o pomoc i sugestie.

ps. a może by to oświetlić małym "kompaktem " np 15 wat ?

Dobra skała to medium filtracyjne, więc im więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także tak radzili i poszedłem tą drogą. W akwarium swoją drogą, w sumpie również. Zawsze to dodatkowa powierzchnia filtracyjna.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z oświetleniem? czy może być bez?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,decyzja zapadła ,będzie skała w sumpie tym nowym ale męczy mnie nowy pomysł ,mianowicie czy zrobić w nim komore foltracyjną taką żeby włożyć do niej wate lub gąbke? a jeśli tak to przed czy za odpieniaczem a może na samym początku? W ten sposób planuje wyeliminować czyszczenie sumpa,choć żadkie ale zawsze połączone z wywalaniem wszystkich gratów.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie daję teraz watę na zrzucie z akwa.

Jedyna niedogodność , to to , że co dwa dni trzeba tę watę wymieniać.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "micron bags" to tu jest zabawa ! próbowałem tego musiałem je czyścić co 20-24 godz. a wata na powierzchni 10/30 i grubości 5 cm wystarcza na min. 3 dni.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To mnie zaskoczyles Robi...jezeli chodzi o "micron bag" to jestem jeszcze tylko teoretykiem,planuje to kupic do systemu.Z tego co czytalem to goscie plucza raz na tydzien...tak tez jest w instrukcji.Sa tez "bagi" o roznych srednicach oczek od 25-100 mic.Ja na razie testuje wylot odpieniacza na skarpecie z filtra i juz jest o niebo lepiej niz z wata...plukam raz na trzy dni i zbiera sie tam sporo syfu...a z tymi "bagami" to bede sprawdzal wkrotce i mysle ze nie bede musial plukac co 24y godziny bo w takim przypadku rzeczywiscie to zbyt uciazliwe...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.