Skocz do zawartości
nycreef

ozonator RED SEA AQUAZONE

Rekomendowane odpowiedzi

JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM TEGO FORUM MAM NA IMIE MARCIN DO CZYNIENIA Z RAFA MAM JUZ 6 LAT LECZ NIGDY NIE BAWILEM SIE OZONEM MOJ NOWY NABYTEK TO Red Sea AquaZone Deluxe 200 mg/hr ozonizer CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC KROK PO KROKU JAK NAJLEPIEJ TO UZYWAC,


600 litrow,2 SUMP 200 litrow,Tunze wavebox,Tunze 6100,swiatlo 4x96w actinic,3x250w HQI,swiatlo ksiezycowe,komputer aquatronica,odpieniacz ATI bubble master 250,chlodziarka do wody 1/3HP,ozonator Red Sea AquaZone 200mg/h, uv 36watt,75kg fiji zywa skala, akwarium nowe lipiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najlepiej mieć miernik redox wraz z elektrodą co ułatwia życie

Jeśli nie masz to może być problem bo masz bardzo mocny ozonator

ja na podobne akwarium mam 25 mlg i u mnie nie chodzi cały cza

na twoim miejscu na początku włączył bym na godzine dziennie

i obserwował. Co do reszty wyjście ozonatora podłanczasz do

odpieniacza, zasysanie powietrza do ozonatora najlepiej podłączyć

przez samemu zrobiony osuszacz jakaś platikowa rura np albo

wkład z osmozy wypełniony materiałem higroskopijnym a przy twoim

mocnym ozonatorze przy wyjściu dał bym trujnik niech część

idzie powietrza z ozonatora a część z powietrza.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten trojnik miales na mysli wstawienie go przed odpieniaczem zeby zasysal powietrze I ozon, zmieszany dostawal sie do pomp przy odpieniaczu, ma to sens, ok jeszcze mam 2 pytania jaki odczyt Redoxu jest minimalny a jaki maxymalny, a drugie pytanie to czy uważasz ze te małe wyloty na górze pojemnika od odpieniacza powinny być filtrowane przez węgiel aktywny czy jest to nie konieczne, wyczytalem gdzieś na forum ze jest możliwość wydobywania się ozonu na zewnątrz przez te otwory ( czy jest to niebezpieczne) co sądzisz?


600 litrow,2 SUMP 200 litrow,Tunze wavebox,Tunze 6100,swiatlo 4x96w actinic,3x250w HQI,swiatlo ksiezycowe,komputer aquatronica,odpieniacz ATI bubble master 250,chlodziarka do wody 1/3HP,ozonator Red Sea AquaZone 200mg/h, uv 36watt,75kg fiji zywa skala, akwarium nowe lipiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed odpieniaczem ten trójnik, ozon nie wydostanie się na zewnątrz bo jest zasysany

ale zawsze troszkę czuję jak otwieram kubek odpieniacza ale dla zdrowia to nie ma znaczenia

to są bardzo małe dawki myślę że filtrowanie przez węgiel jest zbędne,

wartość redox w granicach 350 - 450 ja raczej trzymam się dolnej grabicy.

a ja z kolei mam do Ciebie inne pytanie gdzieś wyczytałem że w stanach mają super

żarniki o tem 15 000 - 16 000 K Jakie Ty używasz ?

unteresuje mnie też to:

http://cgi.ebay.com/Aquarium-Coral-Reef-Tank-High-Power-LED-Grow-Light-120W_W0QQitemZ370284128779QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5636a76a0b

za 200 $ się opłaca

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wystaw na allegro ja tam używam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 250w 10000k. A co LED nie interesowalem sie tym tak mocno bo slyszalem ze dobre lampy dużo kosztują ale napewno się dowiem i dam ci znać ten link patrzyłem cena naprawdę interesująca pózniej jak wrócę z pracy zagłębie się w opis tego światła


600 litrow,2 SUMP 200 litrow,Tunze wavebox,Tunze 6100,swiatlo 4x96w actinic,3x250w HQI,swiatlo ksiezycowe,komputer aquatronica,odpieniacz ATI bubble master 250,chlodziarka do wody 1/3HP,ozonator Red Sea AquaZone 200mg/h, uv 36watt,75kg fiji zywa skala, akwarium nowe lipiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w USA to cena ok 400 $ ta jak zerknołem to cena promocyjna

w polsce to cena ok 1 500 zł czyli wychodzi na to samo z wysyką około 70 $

interesujący jest fakt że ten moduł zastępuje 250 HQI widziałem

te moduły w polsce na żywo efekt znakomity tak wybarwionych korali

i ryb nie widziałem nawet na żywo nurkując. Za 10 dni jadę na sympozjum

związane z tymi lampami między innymi dam Ci znać podaję Ci adres

bezpośrednio do mnie slawomir.dyl@wp.pl

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218984 slawomirdyl :

to wystaw na allegro ja tam używam

Wiem,że to prewencja w razie czego,ale jeden z kolegów powiedział abym przestał używać i obserwować czy są zmiany.No i nie ma ich od 8 miesięcy.Szkoda prądu i smrodu w mieszkaniu,u mnie było czuć a to szkodliwe dla ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz zainteresowany sprowadzeniem jakiegoś produktu z USA sluze pomocą


600 litrow,2 SUMP 200 litrow,Tunze wavebox,Tunze 6100,swiatlo 4x96w actinic,3x250w HQI,swiatlo ksiezycowe,komputer aquatronica,odpieniacz ATI bubble master 250,chlodziarka do wody 1/3HP,ozonator Red Sea AquaZone 200mg/h, uv 36watt,75kg fiji zywa skala, akwarium nowe lipiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar

a czy kolega Ci powiedział jak tego używać ?

a miałeś komputer z sądą ?

u mnie chodzi ok godziny dziennie bo redox

mam w granicach 350 i to wystarczy jedyny zapach

to przy otwieraniu kubka w odpieniaczu

w domu nic nie czuć pewnie używałeś ozonator

jak lampę UV był non stop włączony albo

masz za duży ozonator na swoje akwa


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nycreef

dzięki za chęci może kiedyś będę prosił o pomoc w zakupie nęcą mnie żarniki reef lux 12k

a tak notabene ile kosztuje taka wysyłka do Polski, pytam z ciekawości czy się opłaca ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nycreef

Slawek Ci bardzo ladnie wszystko wytlumaczyl. Zacznij od najmniejszej mozliwej dawki przez godzine na dobe i zobacz jak reaguja korale i ryby.

Gdy z kubka odpieniacza czuc ozon to czesto oznacza, ze podawana dawka jest za duza, takze rob to naprawde z umiarem.

Metoda jest b. dobra i sprawia, ze wegla juz nie bedziesz musial kupowac, wymieniac, pamietac kiedy to ostatnio zrobiles itp.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani

Jaki masz redox bo mi się wydaje że 350 to za dużo tak jak uczą ja bym jednak myśllał

o granicy 300 a może nawet troszkę mniej

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalna morska woda ma redox grubo ponad 500. Takze nie wiem czy to przesada...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi

Wiem o tym ale mam jakieś wrażenie że w akwarystyce jest to dużo. Bo co to jest redox ?

Poprostu zdolność oczyszcznia w morzu żyją miliony organizmów a u nas kilkanaście jeżeli

doprowadzimy do sterylnych warunków to czym będą się korale odrzywiać ? Może jestem

w błędzie ale nie wszystkie co w naturze się sprawdza i unas ma działać wszak my mamy

tylko 0000000000000000000000000,1 tego

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.