Skocz do zawartości
lukiblack

Projek 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety nie dam rady wywalić półki ani zmienić jej wymiarów. Co do kolanek, pewnie posłucham rady i powrót dam po drugiej stronie. Planuję pudełko przelewowe po lewej stronie i powrót po prawej z węża.

Co do odpieniacza, oczywiście liczę się z kosztami i jestem na nie przygotowany ale chyba nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Kilka osób poleca mi odpieniacz Weipro, znowu inni mówią żebym zmajstrował coś samemu. Szukałem na forum tematu który bardzo szczegółowego opisuje budowę odpieniacza. Wszystkie wymiary z przełożeniem na moc pompy. Tematów jest naprawdę sporo, jeżeli ktoś kojarzy choć jeden który mógłby mi pomóc proszę o podpowiedz.

Nie mogę zdemontować innych zbiorników których w domu mam ponad 20 i postawić jednego wielkiego morszczaka. Zwyczajnie mnie na to obecnie nie stać :bow

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki wielkie, szukałem już w ten sposób.

Znalazłem taki odpieniek z serii DIY, jak myślicie zda egzamin ?? http://www.allegro.pl/item808185611_odpieniacz_bialek_z_pompa_na_wirnik_igielkowy.html#gallery

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten odpieniacz jest o wiele za slaby.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może midiflotor? Z wydajną pompką powietrza z potencjometrem wyjdzie około 300 zł - w końcu na stronie AM podają że do 400l :bow Dołóż do tego DSB, jakieś glony do sumpa i sądze że będzie git. Pewnie zaraz rozlegnie się szum że brzęczyk, że kostka ale zastanów się. Jak nie chcesz trzymać lasu sps`ów myślę że wystarczy. Według mnie nie ma sensu wyjaławiać wody - z moich krótkich obserwacji wynika, że jednak korale czują się lepiej przy niewielkich stężeniach NO3. Widziałem zbiornik w trakcie likwidacji ( z powodów finansowych) gdzie system od dłuższego czasu szedł tylko na DSB i glonach, w dodatku na kranówie przepuszczonej tylko przez węgiel i korale (miękkie co prawda) i ryby czuły się znakomicie.

Ja przy ograniczeniach kapuchy bym postawił na Midiflotora.

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dość odpieniaczy działających na zasadzie kosztka lipowa + brzęczek. W moim nano nie zdawało to egzaminu i jestem z tej metody nie zadowolony.

Co raz bardziej skłaniam się do zrobienia odpieniacza samemu, zastanawia mnie tylko rozwiązanie wytłumienia chałąsu który będzie się z urządzenia wydobywał. Pewnie skończy się na zamówieniu od Skiby tłumika.

Myślę też nad zakupem Weipro 2011 i zastanawiam się nad doborem pompy. Jakiej mocy szukać 1100l/h (z wirnikiem igiełkowym) da radę czy za mało ??

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.