Skocz do zawartości
Bioly

pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

jaka powinna być optymalna moc pompy obiegowej względem poj.zbiornika np.500 l po uwzględnieniu strat kolana,łuki itp.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jaką masz hydraulikę, średnica rur,co by się miała gdzie pomieścić ta woda pompowana z sumpa do zbiornika.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioly

to zależy na jaką wysokość ma być woda pompowana to jest ważne kryterium

ale średnio przy 500 litrach proponował bym 2500 - 3500 podaj wysokość

pompowania

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wys.170cm-średnica rur wewnątrz 16mm


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spływ fi50


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo,tak jak pisał slawomir eheim 1260 lub eheim 1262 lub innej firmy,ale te sa nie zawodne


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, weźcie może jeszcze pod uwagę wydajność pompy odpieniacza, jak już policzycie wewnętrzną średnicę kolanek:)

:bow:bow:)

Swoją drogą chyba za cienkie masz te rurki 16mm, chyba, że jest ich kilka. Masz już otwory powiercone?

170cm to kawałek jest do podpompowania, najważniejsza jest wydajność pompy od odpieniacza- nie ma sensu mielić wody. Najlepiej gdybyś dobierając pompę zobaczył charakterystykę wydajność/wys. podnoszenia- ona oczywiście spada wraz z wysokością. Eheimy są strasznie prądożerne, jeśli nie jest to u Ciebie priorytetem to polecam- ciche są. Nie polecam natomiast Red dragonów, są wrażliwe na spadki napięcia i się często poziom wody w kominie zmienia. Delteki HLP, iwaki(głośne) na pewno się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jezeli sie myle, ale moze warto sprawdzic przeplyw wody na wyjsciu z odpieniacza i wlasnie dobrac pompe pod tym wzdgledem.Sprawdzic wydajnosc podnoszenie na dana wysokosc plus z maly naddatek bo wiadomo osady i inne zanieczyszczenia spowalniaja przeplyw.

Jaki jest sens wiekszego przeplywu wody przez sump skoro pompa odpieniacza nienadoza.Strata energi i cena za wiekszy model pompy

Skiba do tablicy:bow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sądzisz że 16mm wewnątrz to za mało,zewnątrz ma 25mm,obecnie posiadam pompę Weipro 3500 bardzo cicha ale wydaje mi sie że za słaba.W planach wymiana w odpień. pompa Aquabee 2000-1


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja:tongues

Olek :kapelusz Skutki uboczne przegladania na telefonie:baby

PS.chyba wszystkie pompy sa wrazliwe na spadki napiecia dlatego tu pojawia minus kominow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 500 l/h tyle co muj odpieniacz przerabia niw widzę sensu

mielenia wody po to żeby zapłacić więcej za prąd...........

ale są inne szkoły


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grzegorz- spoko:), hehe ręce mi opadają jak czasem poczytam tutejsze rady, muszę czasem coś napisać:bow

@Bioly, masz tylko 1 rurę-odpływ 25mm? Tak jak napisałem ja i Grzesiek:) Policz sobie ew. straty, z tego co pamiętam był na RC kalkulator(ale chyba tylko na ich pompy). Chodzi o to, aby po odjęciu tych paru/set litrów/godz., które tracisz na podnoszeniu nie mielić bez potrzeby wody. AB2000/1 ma z tego co pamiętam ma 2 albo 3tys. l/h. Najlepiej porozmawiaj z Rafałem, jest specem od tych spraw na pewno Ci coś sensownego doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pradozerne czy nie, jak kiedys wstawilem Eheima 1260 (pisal o tym J@cek) to przez te kilka lat do niego nie zagladalem. Moze nie dziala, bo go nie slysze?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani moze lepiej sprawdz bo moze faktycznie nie dziala:D i jakies wyczyszczenie by sie przydalo. Tak troche poza tematem jak juz o obiegowkach Jak czesto do nich zagladacie.

Czy mycie raz na miesiac to nie pedantyzm?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedantyzm i zboczenie. Mowie Ci!:bow


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pompy tydzień temu po raz pierwszy od roku czyściłem. Pompy były trochę brudne ale w wydajności po czyszczeniu różnicy za bardzo nie zauważyłem.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu wlączylem i... Zapomniałem:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.