Skocz do zawartości
D_malisz

szafka pod 160 kg...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam akwa około 150l... stoi na szafce którą chcę zmienić na taką:

http://www.allegro.pl/item809332735_komoda.html

Doradźcie mi czy wytrzyma czy montować coś w środku - np: dwa u-kształtne stelarze z profila na przód i tył , a może L - ki z aluminium przykręcić pod blatem.

Patrząc na szafki innych może ta wytrzyma ten ciężar bez kombinacji...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że ona się tylko nazywa dębowa bo to płyta wiórowa fornirowana,ale pewny nie jestem,tak na 90%.Można dać na wzmocnienie jako plecy dodatkową płytę gr 18mm aby się szafka nie rozjechała.Bliżej ocenić po zdjęciach nie umiem.Skoro firmowe szafki pod akwa są tak badziewiaste i wytrzymują to ta też powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz ten brak podparcia blatu.... zbiornik mały wiec i waga nie wielka. Ale chyba bym sie nie odwazył :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się zastanowił.

O ile na górze masz plyte 18 to ta na dole ma chyba mniej.

Nie wiem jaki baniaczek chcesz na tym postawić ale z tych 97 cm aby postawic baniak o glebokosci 50 cm bedziesz musial robic baniaczek ok 65 cm.

Przy głębokości baniaka 50cm jego przednia część nie będzie miała oparcia, więc niezbędne będą jakieś wzmocnienia.

Jak dla mnie za duże ryzyko i za dużo przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi. Ja bym tylka na krawedzi nie posadzil przy otwartych drzwiczkach :-) choc schudlo mnie sie odrobine ostatnio ;p;p;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Nie lepiej samemu zrobic ja tak zrobiłem i mnie mniej kosztowała i mam taką jaką chciałem.

Płyty zamówiłem pod wymiar i sie poskręcało z kumplem (Eridanus).

Jak był znajomy otwory robic (Seba -Ocean Life) to sie pytał czy ja natym stawiam 1000L i tak wytrzyma mowił spokojnie.

Szafka 2x18mm tylko drzwi i przegroty niektóre 18mm.

I mam taka jaką chciałem pod 330 L

Kosztowała mnie jakies 350zł + pokrywa z bokami tez 18mm i akwa stoi tylko na szafce i nawet porywa nie wspiera sie na akwa i to tez wygodne a podnosi sie cała i moge swiało w akwa cos porobic.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób/zamów stelaż z profili obuduj to ładnie płytami i będzie mebel jak ta lala i słonia tam będziesz mógł postawić, a do tego wymiary zrobisz takie jak Ci pasuje :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.