Skocz do zawartości
Zjazmo

Zeostart, zeofood,zeobac bez kamieni ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Założyłem akwarium 3 miesiące temu i od 2 dni stosuje podstawową trojke bez kamieni . Czy ich brak bedzie miał negatywny wpływ na zbiornik ? czy ktoś stosował tą metode bez nich ?


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje caly czas i negatywnych skutkow nie zauwazylem wrecz przeciwnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jakby ktos przez przypadek dodał ze zeostart to troche wodki cukru i moze octu o rany to nie tylko teatrzyk ale i szopke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego sie składa ten magiczny środek to nie zabardzo mnie interesuje ! jak długo czekaliście na rezultaty i jakie robicie podmiany wody na tej metodzie ?

Ra ! z wypowiedzi twojej oceniam ze nie stosujesz tego środka więc może pozwol sie innym wypowiedzieć na ten temat i nie bierz tego do siebie bo przez takie posty ludzie ktorzy chcą sie czegoś dowiedzieć muszą przewalić miliony stron zanim znajda coś sensownego !

Bardzo proszę wszystkich stosujących tą metode podzielenie się swoimi spostrzerzeniami


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek to jest, wymyslcie tak rewolucyjna metode, nastepnie poswieccie mase czasu, kasy, posiadajcie taka wiedze i doswiadczenie, zajmijcie sie reklama a potem rozdajcie swoje produkty za darmo.

@Kidult wszedzie szukasz wielkiego spisku producentow i ich paktu ze sprzedawcami. Kupujesz jeszcze cokolwiek w sklepie?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220747 Zjazmo :

Jestem początkujący więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Założyłem akwarium 3 miesiące temu i od 2 dni stosuje podstawową trojke bez kamieni . Czy ich brak bedzie miał negatywny wpływ na zbiornik ? czy ktoś stosował tą metode bez nich ?

Sam sie zastanawiam czy jest to mozliwe.Robie ten experyment od miesiaca.Jedynie to mysle ze caly reaktor powoduje przyrost nowych

bakterji z szybszym i krudszym czasie.Siedzialem caly tydzien na zeovit.com.I dalej nie znalazlem odpowiedzi jakiego typu sa bakterie

sprzedawane w tym zestawie.Mowia ze pare rodzaji ale bez informacji o nich bedzie cieszko dojsc do jakies nowej metody.Jedynie co sie doczytalem ze tz trzymanie corali na rygorowej diecie powoduje ze tak ladnie wygladaja(to samo jak z laskami).Tylko sie martwiem

ze po jakims czsie w bolimie (nie wiem jak to po polsku sa chore i chude) wpadna.Nie winie producenta za to ze czymaja tajemnice

bo to jest dosyc dobry bizness.Ale jakby ktos z was to rozgryzl to bedzie milo uslyszec co tam sie rozmraza.

Dzieki Slawek Krzyzanowski


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zjazmo wg mnie dowiedziales sie z tego postu bardzo duzo o tej metodzie - ze u Peńka dziala bez kamieni (i reaktora!), a zeostart to prawdopodobnie wodka cukier i ocet bo tak smakuje pachnie i wyglada. ja juz bym w to nie wchodzil gdyby sie okazalo, ze producent chce mnie "naciągnąć" i do metody dolozyc zeoreaktor oraz "specjalny wegiel aktywny". po prostu nabralbym podejrzen, ze cos tu nie gra, a jak nie wiadomo o co chodzi to ZAWSZE chodzi o jedno.

@nowy_zarazony - tak widze tu - w branzy akwarystyki morskiej - moze nie spisek, ale chora sytuacje. jak sie promuja firmy i jak te promocje odbieraja klienci - MY!

owszem, kupuje w sklepie, dzis lece po żarnik Giesemann, ktory jest prawie 2 razy drozszy od podobnego zarnika BLV. Ciekawe czy bedzie 2 razy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off topa, ale szlak mnie trafia!:cursin

Przeczytalem pierwszego posta gdzie kolega wyraznie zadal konkretne pytanie.Kolega Peniek krotko i na temat i chetnie poczytalbym dalej, ale reszta to badziew ktorego czytanie jest starta czasu.

Kidult zakladam watek specjalnie dla Ciebie i reszty bo nie obchodza mnie Twoje zakupy

TEORIE SPISKOWE


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak oto z sensownego tematu dla ludzi ktorzy szukali konkretow utworzyla

sie nic nie warta nastepna strona do przeczytania

bardzo prosze nie odbiegac zbytnio od tematu , wystarczy tylko napisanie czy stosujecie ta metode bez kamieni i w jakim czasie osiagneliscie rezultaty (te dobre i złe )

Oczywiście dziekuje Ci PEŃEK za konkret - jak długo czekałeś na wyniki swojej pracy z magiczną 3-ką


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poczatku efekty byly takie sobie,lalem zeostart2 tyle co podaje producent(obecnie 2 krople/dzien,zf7 1kr/tyg,bakterie biodigest tylko po podmianie wody co 2 tyg.) i odpieniacz mialem za cienki(Tunze).

miedzy czasie zmienilem odpieniacz i akwarium na wieksze i dopiero teraz mam efekty,takze bez dobrego odpieniacza matoda nie zadziala.Obecny zbiornik mam od niecalych 4 miesiecy,i efekty sa juz widoczne.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja diy ale podobny gabarytowo co twoj, na pompie ab 2000/1,i napewno wydajniejszy od AM.Mysle ze na 540l to troche za slaby.Rozumiem tez ze planujesz trzymac sps'y bo jesli nie to raczej skoda sobie glowy zawracac tymi preparatami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu moj syn zrobil maly filmik co sie

dzieje po miesiacu w tenku przy urzywaniu

tych bakteri(troche jezdze na delegacje)

Wyglonda ze glony w filtrze glonowym

rosna jak szalone.Trzy tygodnie temu

bylo ich bardzo malo.Zobaczymy jak

dalej bedzie.Wczoraj zamowilem filter

w ktorym bedzie wengiel.Woda wyglonda

bardziej czysta.Nie dawalem jeszcze zadnych

korali Bo szkoda ich meczyc dopuki

sprawdze wszyskie parametry.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.