Skocz do zawartości
krzysiek26

ośka do jvp102

Rekomendowane odpowiedzi

witam można gdzieś kupic osobno ośki do jvp102 pekła mi po 3 dniach użytkowania narazie dałem patyczek do uszu i kula ale nie wiem ile pochodzi:)dodam że na patyczku kula lepiej i cieszej niz na tej ceramiecznej osce a moze da sie jeszcze z czegos innego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Mi też pękła, z tym że z mojej winy (źle złożyłem), i dałem metalową ośkę z innej pompki - ale dzieki za patent z patyczkiem do uszu, bo na metalowej chodzi mi głosniej :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zamierzam kupic lepsza pompe jakas marea albo koralie 2 bo ta jvp 101 to mi jak czołg chodzi jednak racja co tanie to drogie chyba ze sie jeszcze wyrobi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marea nie jest lepsza. Mam M 2400 i własnie JVP-101 i pod względem głośności było tak samo, czyli cicho (na ceramicznej oście), a Marea dużo szybciej wymaga czyszczenia (małe otwory wlotowe szybko się zapychają), no i jest większa, a przynajmniej bardziej rzuca się w oczy. Z kolei Koralia, poza ceną, to raczej to samo co JVP :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro tak mówisz to zostane przy tych jvp moze jak sie troche wyrobia jak włoze skałe :bow a te oski poszukam moze znajde choc juz szukałem i nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ceramiczne ośki metalowymi nie zawracajcie sibie głowy ......zardzwieją


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem na allegro nie ma jak komus sie żuci w oczy to niech wrzyci linka:) :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawomirdyl, nie rdzewieja, a jak chcesz zobaczyc poltora roczne to zapraszam...

a co do osiek, ktos na drugim foum morskim mowil ze moze kupic takie ze stali nie rdzewnej na wymiar.

Co do ceramicznych, nie znalazlem, na allegro sa ale grubsze


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smitchPL podaj namiary a Ci wyślę taką ośkę po dwuch niesiącach zablokowały pompę


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupielem dwie oski ceramiczne na allegro i jedna mi pasuje do jednej jvp102 a druga za gruba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wlozylem kiedys JVP to na poczatku byly bardzo glosne po jakims czasie sie 'dotarly' :bow i byly bezszelestne!xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,podepne sie pod temat,rownierz do tych pomp nie polecam ski stalowej,u mnie rdza ja oblazla po okolo poltorej miesiaca,mam 101 i 102 ,i grubosci osi ceramicznych obydwu modeli nie jest ta sama,ja probowalem z patyczkami od lizakow ,ale do licha wszystkie byly za grube do 101[w niej mi pekla ceramiczna],moge polecic osobe ktora na 100% sprzedaje na allegro te pompy TYLKO NA OSIACH CERAMICZNYCH[oczywiscie priv],pozdrawiam forumowiczow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzilem , do jvp-101 pasuja oski ceramiczne od korali, tylko nie wiem czy to 2 czy 3 bo oska mi lezala luzem po starych pompach koralia. Trzeba ja tylko skrucic do odpowiedniej dlugosci...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl: ale czy przeciecie takiej ceramicznej oski da sie domowym sposobem przeprowadzic zeby cala nie popekala?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da, ja przycialem. Ale nie pilka dylko np. dremelkiem z koncowka tarcza :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro ktoś sprzedaje ośki do jvp na wymiar tylko trzeba mu podać rozmiar, jak nie zapomnę to poszukam gdzieś namiar na tego sprzedawcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, te sa za grube do jvp-101


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, czy jest nowy patent na ośki do 101 i do 102? Słyszałem kiedyś że daje się

pręty węglowe z modelarskiego i ponoć lepiej kręcą?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :p


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7 proszę :p


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.