Skocz do zawartości
wildschek

Quadricolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad tym ukwialem ale czy te kolory nie sa przerysowane .....

http://www.allegro.pl/item818746823_entacmea_quadricolor_red.html


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, czy akurat na tym zdjeciu kolory sa podbite, natomiast E. quadricolor moze faktycznie miec takie barwy, nawet jeszcze bardziej jaskrawe. Istnieja takie odmiany barwne np. różowe, ze jesli ktos je pierwszy raz widzi, ma wrazenie ze ukwial jest farbowany :) Oczywiscie aby utrzymac takie kolory potrzebne sa idealne warunki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego jednego,wybitnie się wyróżnia wśród skał.Mój dużo łazi.Trochę szkód wśród korali mi zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam czy warto serwowac sobie "stres" zwiazany z trzymaniem wedrujacego ukwiala .. w sumie szklo mam dosyc duze ale mam watpliwosci .. chcialbym jakis domek dla blaznow kupic bo kiwaja sie w rodu i nie maja pomyslu na zasiedlenie czego kolwiek ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyczaiłem,że jeśli go dwa razy dziennie karmię to siedzi w miejscu.Może poczekać,aż stanie tam gdzie byś chciał i wtedy karmić dopiero.Jeśli go kupisz oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadricolor moze byc nawet jeszcze bardziej wybarwiony, mam podobny kolor. Co do lazenia to jak ma optymalne warunki to ciezko go sklonic do przejscia :)

Z jednym takim walcze od sierpnia aby wyszedl ze skaly gdzie gdzie schowal swoja stope i nawet proby podwazania plastikowym widelcem nic nie daly - zaparl sie ze sie nie ruszy i koniec.

Jak myslisz o ukwialach to miej na uwadze ze to one wybieraja sobie miejsce - nawet na lata ( mam takiego co prawie 2 lata siedzi w jednym miejscu)

Poza tym zalatwia wszystko co bedzie w ich zasiegu, stracilem juz pol acry niebieskiej, claustelli i montipory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam teraz nowy dosyc dlugi baniak 200 m x 70 x 60h i wlasnie korci mnie zeby zafundowac sobie ukwialka ale rozsadek podpowiada mi zeby sie wstrzymac .. bo jak np. wyladuje w pompie .. a mam koralie 8 wiec zrobia z delikwenta mieso .. dlatego moje pytanko np. czy czesto laduja w pompach ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba raczej kwestia szczęścia czy też pecha :)

Jeśli łazi to ma dużą szansę trafić na pompę. Mi kiedyś S.Haddoni wycięła taki numer i dlatego teraz pod pompą mam cladellię która z moich obserwacji działa odstraszająco na ukwiały :)

Ale i tak jest ryzyko że ukwiał ominie górą cladellie zginie w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.