Skocz do zawartości
alien77

Kalibracja miernika TDS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kilka dni temu zakupiłem miernik TDS AquaFilter ,ale mam mały problem ,mianowicie wydaje się ze trzeba go najpierw skalibrowac ,bo przy każdym pomiarze pokazyje inne odczyty ,zaś nie wiem jaki płyn do tego celu zakupić .

Na przeróżnych aukcjach jest tych płynów sporo i każdy inny .... czy ktoś może mi pomóc w tym temacie ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienes miec to w instrukcji miernika, jakiego rotworu uzyc.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam - jeste to roztwór 342ppm NaCL ale nie mogę nigdzie podobnego znaleść do kupna ,i stąd moje pytanie czy może ktos się orientuje gdzie to kupic lub może istnieje inny bardziej uniwersalny płun ,którego mógłbym uzyć .


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jutro do kilku firm zajmującą się osmozą myślę że będą miały płyny do kalibracji

bo normalnie powinny być w kąplecie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiedziałem,że trzeba kalibrować go.Swojego mam ponad rok i nie było płynu do kalibracji w zestawie.A kalibrujecie często ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu ktos zamiescil skan instrukcji jakiegos TDS po angielsku, tam bylo napisane ze firmowo byl kalibrowany roztworem NaCl 342ppm, i nie nalezy recznie juz go kalibrowac, ewentualnie jakos srubokretem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie mateusz :) ja pisalem i potwierdzam. Tds z dolnej polki sie nie kalibruje. A tych z gornej nie uzywamy bo za drogie :) wiem, ze uzywa sie dejonizowanej wody osmotycznej do kalibracji zera i nasyconego roztworu soli kuchennej do progu jakiegostam :) nie pamietam dokladnie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę sobię kupić ten miernik http://cgi.ebay.co.uk/In-Line-Dual-TDS-Meter-Monitor-RO-Reverse-Osmosis_W0QQitemZ350230329222QQcmdZViewItemQQptZUK_HGKitchen_SmallApp_RL?hash=item518b5ab786 też tam jest napisane że było kalibrowane roztworem 342 ppm NaCl czyli co kiedyś będzie go trzeba kalibrować?? może zamówić odrazu z tym roztworem jak u nas tego niema?? pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałem sie zapytac co z tym płynem do kalibracji czy będzie trzeba kupić czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majki o kalibracji tego modelu nie słyszałem a co do ceny nie wiem czy będzie taniej z przesyłkom


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.