Skocz do zawartości
Cetus

Czas produkcji wody RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 10 litrów to 1.5 h.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 galonow na dobe co daje:

340,9 litrow z galonow angielskich

czyli da ci 200 litrow w jakies 14 godzin

lub

283,9 litrow z galonow amerykanskich. Co da Ci 200 litrow w jakies 17 godzin.

Generalnie nie zdazysz zalac baniaka jak zona wyjdzie do kolezanki:D

PS. Dane z wyliczen, ale duzo zalezy od cisnienia na membranie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, ze dluzej... srednio to i moze z wyliczen, ale, cisnienie + temperatura wody, znacznie zmienia te wartosc na dluuuzej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus: jeszcze 1, jak ktos juz wspomnial, temperatura wody - u mnie zima woda leci chyba 3x wolniej, wydajnosc membrany jest podawana przy 25 stopniach, ponizej 10-15 stopni bardzo spada, przy kilku stopniach praktycznie nie leci - widzialem gdzies na RC ze ludzie montowali grzalki na wodzie doplywajacej do RO.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest w stanie ktos wytlumaczyc dlaczego w zimnej wodzie wydajnosc mambrany spada?

ps. lubie wiedziec rozne rzeczy:reading


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest nawet tabelka, + jakies wyjasnienia, generalnie chyba chodzi o lepkosc? (nie wiem czy dobrze to tlumacze)

http://www.labwater.com/article.asp?id=181&title=Reverse_Osmosis_Systems_Flow_Rate_Changes_With_Temperature


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz, Tobie w zimnej wodzie nie spada? :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 75GPD daje tak w zakresie 5,5-7l/h w zależności od parametrów w kranie, a u mnie na bloku chociażby ciśnienie się zmienia w pewnym zakresie... Trudno uzyskać te teoretyczne 11,8l/h z membrany 75GPD bo trzeba by mieć ciśnienie 6 barów i wodę o temp. 25*C już nawet miałem taki szatański plan, żeby jakąś pompą uzyskiwać te 6 barów na membranę, żeby szybciej filtrować, ale stwierdziłem, że gra nie warta świeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222079 Jader :

@Grzegorz, Tobie w zimnej wodzie nie spada? :)

Napewno spada, bo ilosc powodzi w kuchni mowi sama za siebie:cursin. Nie mam zadnego urzadzenia alarmowego, wiadro po soli 20l to jakies trzy godziny. Zawsze nastawiam timer w telefonie, ale wlasnie jak w temacie woda raz szybciej raz wolniej. telefon dzwoni wiaderko jeszcze nie pelne, a drugi przypominacz to juz....jasna cholera Grzesiek ja juz nioe wytrzymam z Toba i :)

jak przyjdzie z pracy to Jej wytlumacze o co chodzi z tymi zalaniami:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu koledze chyba chodziło o inne spadanie w zimnej wodzie :) Dlatego ja wstawiam wiadro do wanny i RO kapie do wiadra które jest w wannie i jak przeleje to wszystko dalej suchutkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Btw, ja przyczepiłem nad wiadrem takie coś: http://www.allegro.pl/item825900024_alarm_czujnik_wysokiego_poziomu_wody_am01.html

Małe pieniądze, a hałas jak w sam raz.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spajdi Ty juz mnie za slowka nie lap:clowning Caly czas rozmawiamy o spadkach wydajnosci membrany w zaleznosci od temeperatury wody, nie dzialaniu zimnej wody na stozki:tongues

Wanny do kuchni nie wstawie, do zlewu tez nie bo nie ma miejsca zeby myc naczynia a i tak zazwyczaj kumulacja wieksza niz w Lotto :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi nie łapię to tak dla rozluźnienia atmosfery :) No to zastosuj czujnik jaki polecił Jader albo wstaw RO do łazienki i będziesz miał spokój i kobieta będzie zadowolona :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.