Skocz do zawartości
Cetus

Głośna Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie pompy cyrkulacyjne Tunze: 6025 i 6045. Problem w tym, że ta 6045 jest cichutka a 6025 chodzi jak traktor. Już ją rozbierałem, zdjąłem śmigło, wyjąłem ośkę, wszystko wyczyściłem i nic. Czy coś z nią można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo działa w zbiorniku? U mnie koralia hałasowała (terkotała) parę dni w słodkiej wodzie, w słonej bardzo szybko jej przeszło i teraz jest prawie bezgłośna :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa od pół godziny. Na razie zbiornik wypełniony prawie w połowie wodą bez soli. Jak włączy się obie to w zasadzie w pokoju jest głośno. Za głośno! Trzeba telewizor odgłosić. Kobieta zaczyna mi marudzić żebym to wszystko wywalił!!! Czy jak się posoli to będzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam,Tunze tak maja,moje dwie 6055 to tak halasowaly ze w kuchni na dole bylo je slychac,po kilku dniach ucichly,daj im kilka dni na dotarcie sie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popmy Tunze sa ciche ....moze dotykaja czegos ..co robi tzw,(rezonans) i bedzie po kłopocie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej 6025 już drugi raz wypadło mi śmigło. Czy można je przykleić do ośki? Czym?

Złożyłem je tak, że przykleiłem te osiem gumeczek na swoje miejsce na magnesach. Jeden magnes na zewnątrz, jeden w wodzie z trzymakiem pompy.

Wyjąłem ją z trzymaka i dyndała na kablu. Trudno było ją utrzymać ale było ciszej więc drgania przenoszą się na szybę.

Zdjąłem osłonę i uruchomiłem. Od razu spadło śmigło. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222920 Peniek :

Etam,Tunze tak maja,moje dwie 6055 to tak halasowaly ze w kuchni na dole bylo je slychac,po kilku dniach ucichly,daj im kilka dni na dotarcie sie.

...chyba uzywane ...jakie dotarcie ?? O czym tu gg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222938 piona :

A na co liczyłes??Po kiego wuja osłone zdjełes ??

A jak miałem śmigło założyć nie zdejmując osłony?

Bardzo łatwo się zdejmuje. Mam już wprawę bo dwa razy już mi śmigło spadło jak była założona osłona i raz jak jej nie było. Śmigło spada podczas szarpnięcia przy ruszaniu. Czy można je przykleić do ośki? Czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona,pompy kupilem nowe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Ci chodzą w odwrotną stronę ???


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku wydaje mi się że coś jest żle złożone


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222960 Cetus :

A czy to normalne żeby śmigło spadało z ośki?

raczej nie może coś zgubiłeś ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu reklamował bym bo to nie jest normalne


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przeglądać instrukcję obsługi i okazuje się że w obu pompach nie mam czegoś takiego jak ten pierścień (numer 4). Co prawda zasilacza (numer 7) też nie mam ale ten pierścień mnie zaintrygował. Może to jest mój problem?

3373-pierscien.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nowe pompy to w czym problem ? Idź do sklepu, albo odsyłaj pompę i tyle... To nie pompa składana w piwnicy za 50zł, żeby mogła chodzić jak traktor albo się rozpadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupilem 2 tunze w jednej byl pierscien w drugiej nie bylo w dodatku wirnik byl juz uzywany caly żolty i brudny w srodku wiec reklamowalem ta pompe d,ali cala nowa z nowym wirnikiem ale pierscienia dalej w niej nie bylo. Ogolnie ta firma juz mi podpadla


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.