Skocz do zawartości
Cetus

Głośna Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

między wirnikiem a pompą...

Pierw na ośkę wsuwa się pierścień a potem wirnik...

Z braku tego pierścienia troszkę hałasuje i w krótkim czasie wyciera się dolna biała część wirnika w wyniku czego rozszczepia się dolna biała część od magnesu, a magnes od części mocowania "śmigiełka"...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam 3 tunze, i w zadnej nie bylo tego krazka, a kupowalem przynajmniej 2 w sklepie, choc bylo to raczej dawno, jak tylko sie pojawily na rynku - nie zauwazam wplywu na halas, choc zdaza sie ze nie chca startowac, szczegolnie jak sie troche zabrudza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cetus,jak koniecznie chcesz miec taki pierscien nr 4 z rysunku,to dorobienie samemu chyba nie bedzie stanowic problemu.

W moich pompach nie ma tego pierscienia,ani w 6055 ani w 6045.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tam u Jarka ...to sprawa prosta .jedz z tą pompą niech ją właczy u siebie ....i posłucha...jak chodzi..Płacisz ,wymagasz ! to proste !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zobaczyć jak moje "traktory" pracują to proszę bardzo:

Tunze 6025

Właśnie taki mam dźwięk w pokoju jak na tym filmie położyłem na podłogę.

Myślałem, że pochodzą całą noc. Ale nie wytrzymałem. Nie da się przy tym spać. Słychać je w całym mieszkaniu!Wyłączyłem je i wsadziłem do wody głowicę, która sobie pompuje 700 litrów na godzinę i można powiedzieć że nic jej nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wody to faktycznie chodza glosno, ale chyba w wodzie duzo ciszej?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda pompa jak nie jest w wodzie zanurzona halasuje. Moja tunze ta z podkladka ma poczatku delikatnie buczala ale po czasie jak zarosla glonami jest idealnie cicho natomiast pompa bez podkladki chodzila caly czas jak traktor. Wedlug mnie ta podkladka musi byc wystarczy spojrzec na mococwanie oski i widzac ze jest tam nierowny klej, jezeli wirnik beidze sie po tym slizgac to wytrze sie i wiadomo beidze caly czas warczec a podkladka jest po to zeby wirnik idelanie sie slizgal. Mam pytanie do Przemka albo do osob które maja mozliwosc sprawdzenia nowych pomp czy te pompy tunze nanostream mamja podkladki czy producent leci w kulki i raz daje podkładki raz nie.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ryzio przeczytaj 1 post na tej stronie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, zrobiłem taki pierścień ucinając jeden milimetr wężyka. Nic nie dało. Wsadziłem drugi taki sam to się zrobiło jeszcze gorzej bo pojawiły się duże wibracje.

Piszesz że nie masz w swoich tego pierścienia. Jak je zacząłeś używać to głośno pracowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche halasowaly szczegolnie te sterowalne,na maksymalnej mocy.A pierscien zrob z kawalka plastiku np; z jakiegos opakowania,wywiercasz najpierw otwor srednicy oski i nastepnie nozyczkami wicinasz odpowiedni pierscien.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek przeczytalem i dalej niewiem o co Ci chodzi? Oryginalny pierscien jest z jakiegos metalu. Mozna sprobowac z tym plastikowym pierscieniem ale moim zdniem placac tyle kasy za pompe raczej chcielibysmy chyba zeby byla kompletna skoro w instrukcji jest taki pierscien pokazany. Chcial bym wiedziec czy producent pomylił sie z instrukcja czy zapomnial o pierscieniach.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie, w tunze 6055 jest taki pierscien,ale jest wsuniety na stale,wiec myslelem ze go nie ma.

edit;wlasnie wyczyscilem jedna 6055 i znowu halasuje,a taka cichutka byla.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę 6045 udało mi się wyciszyć za pomocą plastikowej opaski, którą ścisnąłem obie półkule i przestała warczeć! Ufffff. Ale w tej 6025 ten patent wzmacnia warczenie ;). Pytanie co wsadzić pomiędzy w tą szczelinę pomiędzy obie półkule aby je odciągnąć od siebie? Jakaś gumkę recepturkę można użyć? Ogólnie to ta szczelina jest luźna. Można ją swobodnie zmniejszyć lub zwiększyć o pół milimetra i właśnie to niedopasowanie jest chyba źródłem warczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach ten wspanialy Tunze... za 5 razy tyle co JVP i warczy :-) i gdzie tu logika :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl,ale jvp po roku wywalisz do smietnika bo izolacja na kablu peka.A JVP 102 I TUNZE 6055 to zupelnie inna klasa jesli chodzi o cyrkulacje,mam obie pompy i napewno nie zamianie Tunze na jvp,ktora sluzy mi tylko do mieszania solanki w wiaderku.JVP moim zdaniem daje za bardzo na boki przez co zasieg efektywnego strumienia jest mniejszy niz w Tunze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, nie peka czesciej niz w innych urzadzeniach elektrycznych gdzie przewody wsadzone sa do solanki, to jakies bujdy wymyslone jako niby argument przeciw. Wpadnij do mnie i zobacz ( mogę ci też fotki przesłać ) - w sumie 5 pomp chodzi od wrzesnia tamtego roku, do tego jeszcze Atman i new-jet. ( Może ja po prostu nie ciągnę pomp za kabel? :-) )

Jednak i tak idąc twoimi argumentami to po 5 latach wyjdzie mnie koszt Tunze 1:1 :-)

( Nowe JVP maja juz ceramiczne oski... )

Faktycznie inny jest strumień i odpowiada raczej Koralii - to fakt. Jednak są dodatkowe strumienice do JVP które zawężają strumień do a'la tunze więc masz tak samo.

Jak czytam że za plastik z wirnikiem ludzie przepłacają 360zł a potem muszą walczyć z głośnością .... po prostu bubel panie.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: ale wlasnie to o czym piszesz, ze JVP bardziej 'na boki' daje, moze byc zaleta, szczegolnie w mniejszych zbiornikachv ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno taki wielki kloc w mniejszych zbiornikach bedzie fajnie wygladal,powodzenia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cetus...

Ja swego czasu kupiłem używaną tunze 6025 i też miała spory luz na obudowie,wręcz sprawiała wrażenie zę się zaraz rozpadnie...ale z czasem jak obrosła to zrobiło się ciszej...

Sprawdź jeszcze czy na mocowaniach magnetycznych(na obu) masz takie okrągłe silikonowe/bezbarwne nóżki...

U mnie na jednej z pomp(używanych) tego nie było i na baniak niezłe wibracje przechodziły,hałas też...

Jak nie ma to można zamówić oryginalne w jakimś sklepie(chyba że mają od ręki),albo np:w obi naklejki/odbojniki do dzwiczek od szafki(są trochę większe średnicą,ale można dociąć)...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.