Skocz do zawartości
Skalabim

Reef Max by Skalabim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Nadeszla wiekopomna chwila 

W końcu się zmotywowałem i odpaliłem baniaczek. Trwało to ładnych kilka miesięcy. Na początku była szafka , potem akwarium i tak powolutku … bardzo powolutku  , moje małe marzenie się spełnia. Na samym początku wywaliłem z panelu kulki oraz te dziwne pałeczki z watą. Zamiast kulek wsadziłem tam watę tapicerska, która wymieniam dwa razy w tygodniu i woreczek Purigen-165. Dodatkowo do ostatniej komory wsadziłem trochę skały , która mi została.

A co w nim mam?:

- 12,5 kg żywej skały

- sól Bio Actif

- dokupiłem Cicrulator 2600 Aquael ( jest za słaby) pewnie coś jeszcze będzie

- woda ok. 70% od kolegi Rafała z Białegostoku Dzięki stary!!

- na razie zostało oświetlenie , ale w styczniu to zmienię

3878-70.jpg3878-front.jpg

No i to tyle. Jeśli ktoś znajdzie chwile to czekam na jakieś sugestie!! Bardzo mi pomożecie.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ułożenie skały jak zarośnie koralowcami może całkiem fajnie wyglądać :D

Pozdr :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak chodzi ta pompa z Aquaela jest chociaż cicha ? I jak dmucha szeroko czy strumień bardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest bardzo cicha. A strumień bardzo szeroki. Na tyle że jak wsadzisz rękę do baniaka na środek to prawie nie czujesz strumienia. Na taki baniak jak nic dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224484 rafal19 :

bardzo ciekawe ułożenie skały jak na reefmaxa, życzę powodzenia!

Oooooo a to jest kolega który dał mi ponad 60 litrów wody ze swoje baniaczka . Dzięki Rafał.:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Skalabim, kliny klinami ale ja bym nie ryzykował. Ten kawałek na górze to wygląda jak by za chwilę miał zlecieć. Pomyśl nad jakimś klejem do skałem bo chwila nieuwagi i katastrofa gotowa. Nawet sie nie obejrzysz jak będziesz miał morskie na podłodze. Pomysł z ułożeniem super ale naprawdę to wzmocnij.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że to ceramika a tu niezła budowla z tego wyszła.Zabezpiecz te skały przed rozsypaniem się, może być katastrofa, u mnie krabik bardzo lubi pod skały zaglądać i całkiem duże zrzuca i przewraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Fajna kompozycja skały, ale koledzy dobrze prawią o sklejeniu skał. Krab czy ślimak są wbrew pozorom dość silne i wciskając się pomiędzy skały mogą coś naruszyć i :clowning, mogą choć nie muszą:D ale ja bym nie ryzykował. Powodzenia i sukcesów życzę...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie krabik czy jeżowiec spokojnie to rozwali ale nie wydaje mi się żeby spadająca skała rozbiła szkło. Miałem takie przypadki w Malawi gdzie wielki kawałek rąbnął w szybę ale jednak woda zawsze pochłania sporo energii .

Natomiast szkoda jakby Twoje korale czy inne stworzenia ucierpiały jak przywali je skałka .

Teraz masz jeszcze czas żeby to pokleić razem - są specjalne zaprawy do tego .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż producenci zapewniają że związki w klejach nie mają wpływu na zwierzaki i życie w akwa, to i tak zalecają klejenie poza akwarium.

Ja wczoraj używałem Aqumedicowskiego reef construct do klejenia korali. Robiłem to po raz pierwszy w akwa i raczej nic złego się nie stało. Jedyny efekt uboczny jest taki że ten klej powoduje straszne zmętnienie wody (mleko).

Skoro jednak nie masz tam życia to i tak raczej niczemu nie zaszkodzisz. Ja po klejeniu wkładam jakiś filtr wewnętrzny z akwa słodkowodnego który mi tą zawiesinę wyciąga. Na drugi dzień jest już wszystko ok. Po koralach też nie zauważyłem żeby coś było nie tak.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224650 jackozaremba :

Pomimo iż producenci zapewniają że związki w klejach nie mają wpływu na zwierzaki i życie w akwa, to i tak zalecają klejenie poza akwarium.

Ja wczoraj używałem Aqumedicowskiego reef construct do klejenia korali. Robiłem to po raz pierwszy w akwa i raczej nic złego się nie stało. Jedyny efekt uboczny jest taki że ten klej powoduje straszne zmętnienie wody (mleko).

Skoro jednak nie masz tam życia to i tak raczej niczemu nie zaszkodzisz. Ja po klejeniu wkładam jakiś filtr wewnętrzny z akwa słodkowodnego który mi tą zawiesinę wyciąga. Na drugi dzień jest już wszystko ok. Po koralach też nie zauważyłem żeby coś było nie tak.

[/quote

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.