Skocz do zawartości
Cetus

Wystartowało!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nastąpił dzień uruchomienia. Zakupiłem 20kg żywej skały i nie zmieściło mi się tyle. Rozłożyłem jakieś 17kg i wygląda to następująco:

3373-00012592.jpg

Mam problem z robieniem zdjęć z bliska bo nie wychodzą w takim kolorze jak w rzeczywistości. Czerwonego jest wiele a na fotkach prawie nic nie widać. Jak robicie takie naturalne zdjęcia? Czy wyłączacie oświetlenie?

Zauważyłem trochę życia. Proszę o identyfikację:

3373-00012599.jpg

A to się rusza jak wąż:

3373-00012601.jpg

Z kolei to pokazuje się co jakiś czas a następnie znika. Ma średnicę jednogroszówki:

3373-00012609.jpg

Czy te zielone krzaczki należy wyrwać?:

3373-00012614.jpg

Na zdjęciu z lampą widać lepiej czerwone kolory:

3373-10003135.jpg

Odpieniacz na razie nic nie wyrzuca. Piana podchodzi jakieś 3cm poniżej krawędzi kubka. Czy to normalne żeby nic nie wyrzucał po 10 godzinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zacznie dojrzewać to i odpieniacz zacznie wyrzucać syf, na początku nigdy nie pieni odrazu

3cie zdjecie od dołu to odmiana rurówki

Ladny baniak :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życze powodzenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki baniak w nie powinien byc w dziale dla nowicjuszy:nono Eleganckie szkielko, ladna skala:clapping

Jakim aparatem robiles fotki? Pobierz dane bieli, przyloz biala kartke do szyby aparat zlapie ustawienie i pstryk


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby kolory wyszły bardziej naturalne musisz pobawić się tzw. w mojej lustrzance "balansem bieli". Ew. tworzyć zdjęcia w formacie... hm, nie wiem jak w Canonie ale w Sony Alpha są RAW lub ARW a następnie aplikacją dostarczoną wraz z aparatem ustawiasz sobie fotografię najbardziej odpowiadającą realiom.

Przepraszam za tak mało fachowe określenia ale próbuję wyjaśnić jak to ze mną wygląda

Pozdrawiam


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem aparatem Canon EOS 300D. Jutro pobawię się tym balansem.

No to już wiem że mam rurówkę!

Generalnie to myślałem że wyjdzie ze skały więcej życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest super, napisz coś o setupie: wymiary, litraż, oświetlenie, odpieniacz, sump itd.

a co do dobrych rad :D to czekaj, obserwuj, lej bakterie, czekaj, czytaj, pytaj, czekaj :D

za 3-4 tyg pierwsza podmianka, za 2 miesiące początki końca dojrzewania :D

Pozwodzenia

Tom :clowning


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224699 tomiooo :

napisz coś o setupie

Uzupełniłem sygnaturkę. Jest teraz wszystko. Co jest widoczne na pozostałych fotkach i co z tyli krzaczkami robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się popracować nad balansem bieli i teraz wygląda tak jak w rzeczywistości.

3373-00012634.jpg

Co jest na tej skale:

3373-00012654.jpg

Zauważyłem też taką białą pleśń:

3373-00012653.jpg

Rozłazi się tylko po jednej bryle. Czy coś z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też taką białą pleśń:

3373-00012653.jpg

Rozłazi się tylko po jednej bryle. Czy coś z tym robić?

Z mojego małego nowicjuszowego doswiadczenia wynika ze to chyba jakas gabka tez takie coś mam.

Nie przejmuj sie ze tak malo zycia narazie to dopiero poczatek ,mi w pierwsze dni tez sie wydawalo ze nic nie ma na tej skale. A potem zaczly wylazic slimory roznej masci kraby ,wieloszczety rozgwiazdy rurowki i inne.

Pozdrawiam

Nowicjusz Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.