Skocz do zawartości
Swirlej2

Czym najlepiej jest wyciszyc szafke ?

Rekomendowane odpowiedzi

He ja Świrlej niestety mam to samo.

Jak odpaliłem akwa na próbę, to mnie małżonka niemało z domu wywaliła, zostałem warunkowo, ale musze interes wyciszyć.

Powiedzieli kup pompę Eheima, bo jest cicha, kupiłem -d*pa - hałasuje tak samo jak AM. Przerobiłem całą filtrację i obudowuję pompy, liczę na to że woda je będzie chłodzić wystarczająco, a jak nie to się zjarają i będzie po problenmie :(

A tak na marginesie, może wymienić odpieniacz na kostkowy? ponoć są bezgłośne.

Moge też kupić delteca niedrogo, ale boję się, że jego bezgłośność okaże się taka sama jak pompy Eheima (bo takież przecież są w deltecach)

Już mnie od tego wszystkiego boli łeb.

pozdrowienia

kivi:D


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrlej - Gratulacje za uruchomienie problemu wyciszania akwarium. Przerabiałem go 3 miesiące temu i mam z tego powodu kilka nieprzespanych nocy.

Niestety styropian do wyciszania odpada; weź płyte styropianową i uderz w nią. Usłyszysz powód dla którego warto się rozejżeć za płytami z wełny mineralnej ISOVER GULLFIBER lub ROCKWOLL ROCKMIN.

Zabezpieczyć to ustrojstwo przed wilgocią można m.in. przyklejająć do płyty folię paroszczelną czy też płytę. Może już ktoś ma w ofercie płyty z wełny powlekane. Podobno stosowane są także płyty z miękkiego drewna lub maty filcowe pokryte folią aluminiową, ale co do nich to może ktoś inny będzie się znał. Warto zadzwonić do firmy która robi kina i ich zbajerować. Napewno wypłynie jakiś złoty środek.

Drugi sposób na zabezpieczenie przed wilgocią to: przykryć sump szybą.

Wyciszenie wentylacji to kwestia zbudowania szybu wętylacyjnego w akwa o zmiennym kształcie, tak aby fala dzwiękowa mogła najpierw się od czego poodbijać.

Kaszuby pozdrawiają!!!

Konia z rzędem temu kto zbuduje bezgłośne akwarium, przy którym nie trzeba będzie się dużo taplać.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty z welny mineralnej sa juz w drodze do Zürichu , zrobie baniak taki przy ktorym bedzie mozan zasnac , inaczej go nie bedzie wogole .

Ludzie w durnym Zürichu nie moge znalesc porzadnie posklejanego baniaka !

Jak nie maja tej szyby wzmacniajacej na srodku , to inne buble :(

Na to wyglonda ze do niemeic trzeba pojechac po baniak :/

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu... u nas na zamowienie albo "wspaniale" zestawy, widzialem ostatnio Delteca, tak z 1000 l. nawet ladne :( ale kosztowalo cos ze 6000 Euro :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie maja glupich akwari porzadnie posklejanych , na zamowienie sprowadzaja , wlasnie otrzymalem email ze z Czech sciagaja :( Cieska Lipa :( hihi

Banki , sery i zegarki , a to co najwazniejsze BANIAKA nie maja dla mnie k......... !:(

Ja zloze zazalenie , na policje ich zapodam , to tak nie moze dluzej byc:D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Satisfied to pismo to nie jest zart???

Co to za pompa tak sasiadm zycie zatruwa? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa! akwarium stoi w sypialni poduszke mam tuz przy szawce. przyznaje ze obiegowka jest weipro i zdaje sobie sprawe ze pojecie ciszy moze byc subiektywnym w tym przypadku - za dnia jest ok, w nocy jest slyszalne lekkie buczenie o bardzo niskiej czestotliwosci lecz dzwiek jest na tyle neutralny, ze nie zakloca spokoju bynajmniej mojego i malzonki, bardziej slychac szum wody niz buczenie. jak przysli panowie ze spoldzielni to sobie pomyslalem ze sasiadka z dolu jest krolewna sciezka :-) albo odbiera dzwieki jak nietoperz, ale sprawdzilem i faktycznie buczenie pietro nizej jest slyszalne i wydaje sie byc sptegowane tylko nie bardzo wiem przez co? Stropy? konstrukcje nosna? Szafka stoi nie bezposrednio na parkiecie tylko na warstwie wykladziny tak samo pompa nie lezy na dnie na szkle tylko na gabce. przyznam szczeze ze zglupialem, za miesiac moze dwa przenosze wszystko do wiekszego i zastanawiam sie jak calosc wygluszyc i czy guma i filc zalatwia sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mieszkasz na Alternatywy 4 ?? takie pisemko potrafi czlowieka rozbawic do łez:)

Ja na Twoim miejscu oblozyl bym pompe dokladnie gąbką z kazdej strony aby nie miaa stycznosci ze scianką sumpa, wydaje mi sie ze caly dzwięk przenosi sie przez rury wychodzące z pompy do zbiornika, jak maja one stycznosc z "pudlem rezonansowym" czyli szafką:Satisfied oblozyl bym te miejsca stycznosci jakims filcem, gumą. A jak to nie pomoze to szefke w srodku wykladkami po jajach wylozyc tylko ze na dluzsza mete moze to nie wypalic przez wilgoć;(

Poprobuj moze sie uda, masz jeszcze pare dni na wyciszenie a potem co?? akwarium ci komisja techniczna wyniesie czy raczej eksmisja z mieszkania:)

Jaja w tej Polsce niesamowite:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywy 4 :Satisfied to okreslenie bardzo pasuje

sump jest na tyle duzy ze pompa nie dotyka scianek i nie jest na sztywno polaczona z scwd tylko wezem gumowym

zaczyna mi brakowac pomyslow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyłóz pomieszczenie w ktorym jest akwa wykladkami od jajek, bedziesz mial ladnie wyciszony pokoik to bedziesz mogl w nim sluchac glosne muzyki i robic rózne "inne" przyjemne glośne rzeczy:) Ani sąsiedzi nic nie uslyszą, ani dzieci:)

Pozzzdddrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego pomysłu na rozwiązanie tego problemu ale

zrezygnowałbym z podkładania 3cm miękkich materiałów pod szafkę.Może się okazać, że całe akwarium zacznie nierówno

osiadać. Przecież nie jest jednakowo obciążone na całej

powierzchni. Tak się stało u mnie. Zawsze pod swoje akwaria (pod szkło) podkładałem karimat-bardzo dobre rozwiązanie dopóki nie postawi się 40 kg kamieni pod jedną

ścianką. W tej chwili tył akwarium mam o 3mm niżej niż

przód a podkładka ma 8mm grubości. Jak zastosujesz bardzo

twardą gumę to nic nie da, a jak miękką to mogą (nie muszą) wydarzyć się różne rzeczy a spółdzielnia nie weźmie

na siebie odpowiedzialności. Trzeba wymyślić coś innego.

Przy okazji mam pytanie : jak sprawuje się SCWD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michał,

wydaje mi się że twój problem związany jest z przenoszeniem drgań (fal dźwiękowych)z pomp poprzez szafkę na konstrukcję budynku. Dźwięki niskotonowe rozchodzą się niesamowicie (co najlepiej pewnie wiedzą amatorzy maluchów z głośnikami wielkości dojrzałych arbuzów, na zewnątrz auta słychać tylko bum,bum,bum,bum).Wiem, że to nie będzie proste, ale chyba najlepiej byłoby odizolować całą szafkę o podłogi grubym filcem, styropianem (tylko jak podnieść całe akwarium BTW jakie masz duże to akwarium) albo zmienić spółdzielnię :Satisfied


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex

narazie nie ma potrzeby podnoszenia szafki :Satisfied jak wspominalem przeniose wszystko za jakis czas do wiekszego akwa i nie bedzie (jak to okreslil fakowiec ze spoldzielni) "pudla rezonansowego", mam zamiar ustawic zbiornik na stalowym stelazu, tylko pozostaje wybor odpowiednich materialow do obicia i podlozenia zeby nie uzyskac podobnego efektu?

a czasowo, mysle ze sie dogadam z sasiadami, to bardzo uprzejmi ludzie choc niechcialbym zbytnio nadwyrezac ich cierpliwosci

@rs,

SCWD jak dla mnie bomba, chodzi przez pol roku non-stop, mam to zamontowane w 60l i efekt jest naprawde swietny, nie wiem jak ten falownik zachowuje sie w wiekszych akwariach, u mnie zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera naprawde ale jaja :Satisfied:):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmichy chichy, ale masz problem chłopie... zaproś może tych sąsiadów, niech popatrzą na rafkę, złapią bakcyla to się nie będą czepiać ;-) tylko się szczepkami będziecie wymieniać :Satisfied


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to burczenei w baniaku i pod nim wykonczylo przez te 3 miesiace :Satisfied na chwile obecna , to mnie nie tyle nowy baniak obchodzi czy nawet DownDraft co konkretne wytlumienie szafki ... i bede dotad robil az nie bedzei nic w niej slychac , odkurzacz tam zamkne w nocy i jak nie bedzei slychac to stawiam wtedy baniak :)

pozzdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał.

Jeżeli buczenie u sąsiadów jest związane z przenoszeniem drgań na szafkę i resztę budynku, należy spróbować postawić pompę na specjalnej platformie na kolcach. Podobnie tak jak stoją kolumny głośnikowe na podłodze. Najlepiej aby platforma była wykonana z ciężkiego materiału np. z granitu, marmuru i stała na 4 kolcach. Ciężar płyty i ograniczona powierzchnia styku z szafką powodują, że drgania są w znacznym stopniu tłumione a dokładnie zamieniane na ciepło (ciepło jest nie odczuwalne, bez obaw o przegrzanie zbiornika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt przy czym w przypadku kolumn glosnikowych nie tyle chodzi o uszczesliwienie sasiadow co o poprawienie brzmienia, audiofilskie pisma przeprowadzaja nawet testy podstawek na glosniki, ktore to podstawki maja podobno DRAMATYCZNY wplyw na brzmienie (podobnie jak kable sieciowe) :Satisfied

Ale efekt jest osiagniety, to bardzo dobra rada mom zdaniem, powinno to mocno ograniczyc drgania.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ograniczy !!!

PS. Audiofile to pojechani ludzie. Tam wszystko ma wpływ na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Romanie R. :p , przyszly dzisiaj do mnie z Polski te plytki dzwiekochlonne z welny mineralnej :p i mysle ze tym mozna niezle wyciszyc bo tlumia one do 32dB ponoc, wielkosc plytek 50x50 cm , wyciskany maja taki wzorek i pociagniete sa jakby bialym wapnem :p w srodku faktycznei pod ta cienka warstwa jest jakby zbita welna , cos przypominajacego filc .

wat.JPG

wat1.JPG

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.