Skocz do zawartości
Lizard

[>1000] Wspólnymi siłami

Rekomendowane odpowiedzi

nie, absolutnie nie chodzi tu o to,zebym cokolwiek zarobil:)

to jest zrobiony wstepny kosztorys, wiadomo, ze bedzie sie roznil od kosztow faktycznych, jest to zrobione tak jak sie mowi pi x drzwi :clowning

zbiornik ma byc wypasiony, ma posiadac caly niezbedny sprzet, ma byc zautomatyzowany, takze komputer AM mile widziany.

podsumujmy co zmieniamy w kosztorysie, tylko prosze podawajcie z dokladnymi cenami, na pewno cyrkulacja, 2 filtry przeplywowe, podajcie tylko cene, a zrobimy aktualizacje i bedziemy sie zastanawiac nad nastepnym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się namęczymy a Lizard wypije za nasze zdrowie :clowning

A jak zbiornik ma być wypasiony do proponuje 250x100x80 :D a co ! :D

Tylko pewnie ani 75cm ani 80cm dobrze nie oświetlisz LEDami i zostają żarniki po min. 400W w ilości szt. 6 :D

A obiegówkę proponuję Trinitron-a za 5-6kzł :D Jak szaleć to na całej linii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225012 Neno :

My się namęczymy a Lizard wypije za nasze zdrowie :clowning

A jak zbiornik ma być wypasiony do proponuje 250x100x80 :D a co ! :D

Tylko pewnie ani 75cm ani 80cm dobrze nie oświetlisz LEDami i zostają żarniki po min. 400W w ilości szt. 6 :D

kwestie doswietlenia zbiornika zostawimy Przemkowi :D

a co do wymiarow to mysle, ze 200x100x75 jest wymiarem wystarczajacym, az tak nie szarzujmy:)

skupmy sie na sprzecie.

dla mnie i pewnie dla niektorych z Was frajda jest juz samo uczestniczenie w budowie takiego zbiornika, na ktory poniekad macie wplyw, bo tu na Waszych opiniach bedzie budowany. mam nadzieje, ze juz wkrotce pokaza sie tu jakies zdjecia i bedziemy siedziec, zastanawiac sie nad dalszymi etapami budowy zbiornika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sie zdecyduj czy zbiornik bedzie zeovitowy? czy moze DSB? lub ROWA + refugium + dsb? - rozwiązan jest kilka, balling czy reaktor? wtedy bedzie wiadomo jaki sprzęt dobierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZard, czmu odrazu w ledy chcesz wchodzić? a moze lepszym i sprawdzonym rozwiązaniem bedzie hqi 250w lub 400w + t5 ? według mnie na chwile obecną ledy wymagają testów, ...i to nie takich 1-2-3miesiące tylko z pół roku lub rok co najmniej, aby móc rzetelnie ocenić ich zalety i wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim etapie zaawansowania i wtajemniczenia jest kolega, czy wie na czym stoi czy tylko rzuciłeś luxny pomysł a on przytaknął. Tak czy siak frajda DLA MNIE będzie fotka wyrazu twarzy kolegi jak zobaczy projekt o wartości 150kzł :clowning

Oczywiście traktuj mojego posta z przymrużeniem oka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cyrkulacje to ze 4 wavebox`y (ok. 8k) i coś do tego na multi kontrolerze, albo system oceanmotions (tylko ceny nie jestem w stanie podać, bo to zależy od stopnia rozbudowania). To oczywiście moja propozycja. Ale im więcej podyskutujemy tym lepszy baniak powstanie...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dużych akwariach lepiej użyć reaktor. Przy ballingu woda nie jest tak krystaliczna jak przy reaktorze. W niewielkich zbiornikach nie jest to zauważalne, w duzych akwariach - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaplanujcie miejsce na 3 120L beczki ... i mając na uwadze proszki jakie ja ostatnio mam możliwość kupić to od razu pompki do ich mieszania co kilka h , bo są nie do wymieszania ...

Takie beczki starczą na ok 3 m-ce jeśli zaczniesz świecić LEDami to ponoć nawet na połowę tego. Oczywiście zakładam , że wypasiony zbiornik , to zbiornik wypchany po brzegi życiem SPSowym :clowning

Szybko licząc to koszt miesięczny prochów do rozbujanego zbiornika tych wymiarów to ok.400-500zł, niech może ktoś policzy koszt użycia reaktora bo ja jeszcze swojego nie uruchomiłem więc się nie odzywam. Sam jestem ciekawy.

No i ta woda przy Ballingu ... niestety prochy , które są niewymieszane w baniaku trafiają do zbiornika i wiadomo jak "przejrzysta" jest wtedy woda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neno, a po co non stop mieszać ballinga... ja robie tak ze mieszam proszki pierwsze 24h po rozpuszczeniu. nastepnie przelewam do baniaka, po jednym/dwóch dniach to co się nie rozpuscuiło osadza sie na dole baniaków a ja do akwarium podaje tylko czysty, przejrzysty roztwór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zachować równowagę jonową ?

Nie wiem, tak na zdrowy rozum wychodzi mi, że to co Balling kazał wlać powinno się wlać :clowning a nie zostawiać na dnie baniaka.

Z drugiej strony jak coś się nie rozpuści to i tak jest zbędne ... wręcz niepożądane . Chyba dorosłem już do uruchomienia reaktora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skoro to cos i tak sie nie rospuszcza to po co lać to gówno do akwarium :clowning ja tam jestem za tym aby lac tylko przejrzysty roztwór bez tego syfku

z tego co pamietam 6-cio wodne wapno bardzo dobrze sie rozpuszcza bez osadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge zrobic odpieniacz za 30000PLN - na pewno bedzie NAJLEPSZY i daje dozywotnia gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak duże jest pomieszczenie w którym będzie stał zbiornik.Potrzebna by była także wytrzymałość podłogi a najlepiej gdzie są belki stropowe.Zamieść także zdjęcia tego biura.Bez tych informacji nie wiadomo czy lampy mogą być wiszące a sama wielkość akwarium nie zasłoni na przykład drzwi albo nie zmieści się między ściany.Będzie też wiadomo z ilu stron można je oglądać. Pozdrawiam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a gdzie ten zbiornik powstaje, w Bielsku? No to ja sklep z morszczyzną otwieram:D A tak na poważnie to gratuluje Tobie pomysłu, koledze pieniędzy no i oczywiście służę pomocą przy aranżacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pewnie kolega dostał zawału jak się dowiedział o kosztach - zapewne rodzina już sobie projekt odpuściła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>"co do wymiarow to mysle, ze 200x100x75 jest wymiarem wystarczajacym, az tak nie szarzujmy:)"

w grudniu 2011 zamówiłem 250x80x65 , uważam ze nie jest za duże , 3 metrowe było by jeszcze przyjemniejsze do ogarnięcia wzrokiem , natomiast głębia na 100 jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chodziło mi o to że zapowiadał sie mega projekt , a tu klapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt od 2 strony i pierszego posta widać że nie wypali , rozdysponowanie pieniędzmi :whistle:

Nie raz miałem nocne fantazje ;) 1 czy 2 nawet ograniczyły się do posta na forum ale następnego dnia się obudziłem z głebokiego snu i poznałem brutalną prawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt od 2 strony i pierszego posta widać że nie wypali , rozdysponowanie pieniędzmi :whistle:

Nie raz miałem nocne fantazje ;) 1 czy 2 nawet ograniczyły się do posta na forum ale następnego dnia się obudziłem z głebokiego snu i poznałem brutalną prawdę...

Jak to mawiają gentelmani..

O pieniądzach się nie rozmawia, pieniądze się po prostu ma..

..albo nie ;)

Nie zaglądając nikomu do kieszeni - ale fakt jest że jak słyszy się że ma być "na wypasie" to takie światełko ostrzegawcze się zapala że początkowy zapał może wynikać z braku zorientowania w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Z tego co mi wiadomo gdzieś w Bielsku stoi to akwarium ale chyba troszkę odchodzi od założen.

Ale Lizard opisze jak to wygląda bo sam jestem ciekaw :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie umarł został jednak przesunięty w czasie, akwarium powstanie z pewnością. Do około 2 miesięcy zakończone zostaną prace nad jego lokum. Na pewno temat odświeżę, bo nie były to tylko nocne fantazje :)

IMG_1102.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.