Skocz do zawartości
mallyy

Zebrasoma flavescens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z moją Zebrasomą dzieje się coś dziwnego. Dostała takich brązowo czerwonych kresek.

Wygląda to tak jak popękane żyłki (jak czasem w oku człowieka). Na nosku też.

Nie wiem czy się z kimś lała czy co ? W sumie to nie ma z kim.

Czy to normale ? Przejściowe ?

Ktoś się z tym spotkał ?


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się jak najszybciej zrobić zdjęcia rybie, najlepiej możliwie szczegółowe. Gdyby sytuacja dramatycznie zaczęła się pogarszać to pisz na PW - spróbujemy coś poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kiepsko to widać na zdjęciu. W rzeczywistości są to wyrażne "żyłki".

dsc00017medium.jpg

By mallyy


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrasoma w 80litrach:whip


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jaka jest temperatura wody w dzień i w nocy? To może być wynik różnicy temperatur. Miałem podobną sytuację, jakiś czas temu temperatura w nocy spadła do 22,8 st C, i po tej akcji dołożyłem drugą grzałkę 200W, teraz jedna jest w sumpie a druga w akwa, jest stała temp 25 st C w dzień i w nocy i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między dniem a nocą zmiana temperatury nie przekracza 1 stopnia. Utrzymuje się w granicach 24,5 stopnia.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy podają 200 inni 300 im więcej tym lepiej :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300L to min a podajesz jej glony


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma zawsze do podgryzania.

Już chyba jest z nią lepiej. Jeszcze tylko na nosku ma pare kresek.

A co do wielkości zbiorinka... Okaz mam bardzo malutki.

Jak podrośnie i będzie się źle czuła to oddam ją na większe wody.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyzywienia to ja czasem podaję spirulinę i algi nori,ale jakoś inne pokolce są szybsze bo co prawda jest największy to jakaś pierdoła z niego.Na codzień wcina różne mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę za mało miejsca będzie miała w 150 czy 160 l, pamiętam jak jakiś czas temu napisałem, że mam "żołtka" w 200 litrach - 100x50x40h to mnie "starsi" koledzy zjechali tak, że faktycznie miałem wyrzuty sumienia, a wtedy była bardzo mała, jest u mnie już od 13 nmiesiecy, urosła dość sporo, pięknie wygląda ale teraz widzę, że jednak 200 l to za mało dla takiej ryby, mieli koledzy rację, na szczęście już niebawem będzie miała 500 l do dyspozycji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Im kto ma większe akwarium tym bardziej straszy

posiadaczy mniejszych. Ważne są warunki jakie się stwarza w zbiorniku.

Wiadomo że jak ryba rośnie to potrzebuje więcej miejsca. Jak komuś tyłek

rośnie to popuszcza pasek ale w końcu musi kupić nowe portki :D

Z czasem my "małolitrażowi" powiększymy swoje zbiorniki. I tak się to

wszystko kręci :D


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak komuś tyłek

rośnie to popuszcza pasek ale w końcu musi kupić nowe portki

dobrze napisane, tylko znajda sie i tacy, ktorzy mimo ciasnych portek beda w nich chodzic, z roznych to powodow, nie zwazajac na to, ze ich w dupe gniecie..

chodzi glownie o to, zeby nie pakowac do zbiornika ryby, ktora bedzie musiala sie w nim gniesc z nadzieja na lepsze jutro. Jesli juz interesuja Was gatunki o wiekszych tylkach, dobrze byloby pomyslec najpierw o zmianie litrazu :D

Z doświadczenia jednak wiemy, ze najpierw sie tyje, a pozniej kupuje wieksze gacie, chyba, ze ktos od razu mysli przyszlosciowo i kupuje np o 2 numery wieksze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mally mozesz sie starac z calego serca o jak nalepsze warunki ale ta ryba potrzebuje przestrzeni.A tego w obecym akwarium nie jestes jej w stanie zapewnic.

Koledzy z wiekszymi akwariami nie strasza malolitrazowych tylko przestrzegaja przed bledami zeby potem nie bylo nikomu przykro

Zamieszkaj z rodzinka w kawalerce to zrozumiesz o co chodzi.

Pozdrawiam malolitrazowy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak mi głupio było jak zostałem "zjechany", nieprzyjemne to było i wiele jest takich sytuacji,że ktoś komuś pisze: "jak Cię nie stać to się w morskie nie baw" "co to jest 200 l" itp. co mnie bardzo denerwuje, a to, że mam tylko 200 litrów wcale nie oznacza ze nie stać mnie na większe, tak?

akurat w moim przypadku nie miałem możliwości postawić w miejscu w którym obecnie pracuję więcej niż 100 cm długości, ale już niebawem będzie nowe miejsce i co jak co ale już mam miejsce pod akwarium zaprojektowane, nawet kazałem sobie na sali obsługi klienta odpływ wody do kanalizacji zrobić, o! zeby nie latać z wodą jak ten gupek, ale się wykonawcy dziwili, bo mieli zagadkę po co w tym miejscu odpływ wody,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak jest, ponieważ ryby czasem karłowacieją w za małych zbiornikach. Zebrasoma flavescens osiaga np 10-12cm i pomimo karmienia po prostu dalej nie rośnie. Z "ekologicznego" punktu widzenia to niedobrze, ale dla akwarysty to czasem korzystne.

Tylko nie rozpętajcie dyskusji bo w końcu wyjdzie , że potrzebny co najmniej Atlantyk :D

IMO 200 l jest min. dla żółtka, ale np dla hepatusa chyba mało

BTW moj zołtek też kiedys dostał podobnych plamek ale przeszło po kilku dniach


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.