Skocz do zawartości
Borsi

Jaki reaktor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić reaktor wapnia ale o reaktorach niewiele wiem więc proszę o pomoc szanownych forumowiczów jaki wybrać na co zwrócić uwagę przy zakupie. Słyszałem że reaktory Aqua Care i Schuman są całkiem niezłe ale który wybrać a może innej firmy. Z góry dziękuję za pomoc i życzę wesołych świąt.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

/www.thcskiba.com/sklep/product_info.php?cPath=24_180&products_id=112&osCsid=e7f38acd3b05d6e3e45b87613b97a5b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie może ktoś pomoże.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na reaktor Aqua Care i teraz się zastanawiam nad kupnem miksera. Może ktoś korzysta z reaktora i wie czy mikser jest niezbędny przy reaktorze wapiennym, zaznaczam że jeszcze reaktora nie podłączyłem ale liczę na pomoc forumowiczów.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz dawno odstawiłem reaktor i tylko lece na mikserku:strutin..jeszcze wystrugany przez Swirleja .Kazdy ma swoją teorie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230719 piona :

A ja juz dawno odstawiłem reaktor i tylko lece na mikserku:strutin..jeszcze wystrugany przez Swirleja .Kazdy ma swoją teorie..

Jaki masz poziom PO4 ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara szkołą mówi że najlepiej żeby reaktor z mikserem jednocześnie pracował.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obsorbery do Po4...i mam niewykrywalne...Osobiscie nie robie prawie zadnych testów ,Ale przypadkiem gdy zawiozłem korala do opylenia poprosiłem mojego kolege Marcina o zbadanie wody ..i ...jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przy malej obsadzie twardzieli mixer wystarczy,ale u mnie to bym musial lac wody wapiennej chyba ze 20l /dzien.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze pojedziemy z innej beczki...Co sie moze stac jak np.zle ustawimy reaktor wapienny ?? ...Chodzi o bąbelki wychodzące z butli Co2 ....co sie stanie z ph? Co bedzie jak mało damy ,a za duzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za dużo to ph spadnie za nisko by rozpuszczać wapno, jak za mało bąbelek to ph będzie za wysokie, ot cała filozofia


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230726 piona :

A moze pojedziemy z innej beczki...Co sie moze stac jak np.zle ustawimy reaktor wapienny ?? ...Chodzi o bąbelki wychodzące z butli Co2 ....co sie stanie z ph? Co bedzie jak mało damy ,a za duzo ...

Nie wiem o co Ci chodzi, wszystko można źle ustawić. Jak ktoś nie wie jak korzystać z reaktora i nie się nauczyć to niech go nie podłącza. Obsługa reaktora jest prosta. Jak damy za mało to się będzie słabo wkład rozpuszczał, jak za dużo

może się zapowietrzyć reaktor, może spaść pH. Jak ma się dobry reduktor to CO2 ustawia się raz na zawsze.

Zbiorników na samym reaktorze znam sporo na samym mikserze dziś poznałem pierwszy.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie własnie miałem przypadki ze zaworki po jakims czasie zacinały mi sie ...i miałem od wuja problemów ..Teraz wywaliłem rózne tam nitro reduktory, reaktory , i jestem szczesliwy :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dopływem CO2 do reaktora steruje komputer to nie przesadzisz z bombelkami i ph będzie w pożo


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, myślę że na razie nie będę kupował miksera. Reaktory AC mają system odprowadzania CO2 z układu za pomocą napowietrza cza i zobaczymy jak się to sprawdzi. W razie problemów z Ph pomyślę o mikserze ale na razie mam nadzieje że da się uniknąć tego wydatku.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zrobić układ "hybrydowy" - reaktor a zamiast miksera pompa dozująca wodorowęglan. Widziałęm taki ukłąd i się sprawdzał


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.