Skocz do zawartości
krzlew

piasek

Rekomendowane odpowiedzi

problem z utrzymaniem czystego piachu,,,sa na to rozne szkoly odmulac ,,zostawic,, jesli ktos ma ohote cos ciekawega nap[isac

aha moze jeszcze na temat zywego piachu ,,,kto wiezy ,,ze zapakowany z kilkumiesieczna gwarancja w plastikowej torebce i tam cos zyje hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano odsysaj, albo poczekaj az dojrzeje zbiornik do konca, pozniej piach jest czysty i nic nie trzeba z nim robic.

babki sa bardzo pozyteczne tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm i co nikt nie ma ochoty napisac co mysli o "zywym "piasku w plastikowych worach , "bakterie" w szklanych buteleczkach z kilkuletnia data tez mnie interesuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew

Żywy piasek staje się żywy jak dodasz bakterie dołączone do piasku, a to że jest zapakowany w worek foliowy to nic nie zmienia.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmmm to jednak uwrzasz ,,ze ten piah w worach nie jest zywy/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i myslisz ,ze te bakteri w buteleczkach to fakt?ze tam jest zycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie interesowalo zdanie ludzi na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec szkoda ,,ze nikt nie ma ochoty o tym pogadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew

Jest coś takiego jak "edytuj possty" nie musisz ciągle pisać od nowa jak na coś wpadniesz.

A co chcesz wiedzieć o piasku ? Bakterie żyją długo dopiero po uwolnieniu zaczynają się namnażać.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory zadko siedze nA FORUM,no interesuje mnie co ludzie mysla na tym forum na temat piachu w worach z zywych bakteriach w butelkach ,bo jA MYSLE ,ZE TO JEDNA WIELKA SCIEMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyciagnac troche piachu z akwa juz dojzalego,mozna go dobrze wyplukac w wodzie z akwa,zyby nikt nie powiedzial ,ze jest brudny w tedy ten piach jest naprawde zywy i zalaminowac to w worku lub zamknac w sloiku na 3 tygodnie ,,otworzyc i powachac hahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228331 krzlew :

sory zadko siedze nA FORUM,no interesuje mnie co ludzie mysla na tym forum na temat piachu w worach z zywych bakteriach w butelkach ,bo jA MYSLE ,ZE TO JEDNA WIELKA SCIEMA

Możesz np. kupić żwirek kwarcowy biały 1 zł za kg na allegro dodać bakterie zobaczymy czy to ściema.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzlew temat Twojej dyskusji zostal przewalkowany mnostwo razy. Powinienes siedziec z nami szesciej:tongues

Kliknij opcje SZUKAJ zaznacz dzial "dla nowicjuszy" wpisz w okienko zywy piach, piasek klikni szukaj i masz czytania do rana. Jak zaznaczysz wszytskie dzialy to na caly tydzien

Milej lektury


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzelew, to nie jest żadna ściema, preparaty które zawierają bakterie rzeczywiście je zawierają, tyle ze jedne sa lepsze inne gorsze. Jeżeli firmy produkujące preparaty miedzy innymi z bakteriami zamieszczają informacje na etykiecie ze takowe bakterie zawierają to jest to prawdziwa informacja, w przeciwnym razie firma konkurencyjna juz dawno by to wypatrzyła i takiego producenta pociągnęła do odpowiedzialności na drodze sądowej za wprowadzanie klienta w błąd i podawanie fałszywych informacji na temat produktu... takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w takich chermetycznyh flakonikach zamknietych na kilka lat beda zyły bakterie tak na chlopski rozum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie co niektorzy piekne zbiorniki a wierzycie w takie bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mówił ze przez kilka lat, preparaty z bakteriami nie mają wiecznego terminu przydatności, przeważnie około roku do dwóch. Po za tym bakterie żyją w różnych skrajnych warunkach, wytwarzaja tez formy przetrwalnikowe; imo...bzdury piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlsnie zachecam do prostego doswiadczenia wziasc troszke piachu i zamknac w sloiku ,,po 3tygodniach bedzie taki smrut ze masakra ,dlaczego? bo zdechly bakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o bakteriach beztlenowych:mooning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej zapakowac go 9 kilo w wor i trzymac tam pare miesiecy oczywiscie prosto z oceanu jak to zapewnia pewna znna firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jogurty zawierają żywe kultury bakterii i jak go otwieram to nie śmierdzi i zjadam go ze smakiem. Moze to co śmierdzi z zamkniętego piachu to nie bakterie tylko substancje ograniczne które ulegają rozkładowi, no i niewiem jaki masz piasek na myśli, ten z akwarium? jak otwieram worek zywego piasku to nic nie śmierdzi ...wiem ze i tak bedziesz bronić swoich teorii więc niebede Cie przekonywał do preparatów z bakteriami :) Tak proponuję za tem abys kupił suchy piasek, wziął z 1 kg piasku z działającego zbiornika od znajomego co by swój zasiedlić bakteriami, i jak bedziesz zalewał akwarium to weź też z 30-50% wody z działającego zbiornika, pomaga. Życze powodzenia!

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie na kilka lat tylko jest ścisła data ważności, po drugie jest wyraźnie zaznaczone po otwarciu przechowywać w lodówce, po 3 bakterie chyba nie mają ogromnych wymagań, żeby przetrwać więc IMHO część bakterii w płynie na pewno przetrwa, bakteria to nie ryba, żeby potrzebowała tak wielu czynników do przetrwania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z woda z dojrzalego zbiornika czy tez z piachem sie zgadzam masz racje ,,,ja mowie ze piach w worach z kilku miesieczna gwarancja to sciema ,,,apropo rozkladajacych sie substancji organicznej to wez piach z akwa i dobrze go wyplukaj oczywiscie woda z zbiornika i zamknij tak jak ten co mozna kupic ,,zobaczymy czy przez trzy tygodnie w zamknieciu cos tam przzyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew, proszę Cię nie musisz mi udowadniać swoich teorii ani mnie do nich przekonywać :) ja wiem swoje Ty wiesz swoje i niech tak zostanie :) po prostu zasyp swoje akwarium suchym piaskiem i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam akwa zasypane od lat piachem z boksu tto nie oto chodzi ,nie denerwuj sie chcialem tylko pogadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.