Skocz do zawartości
krzlew

piasek

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nie denerwuję, hehe :) pogadac zawsze można i porozkminiać teorie spiskowe... może sie za kilka lat okaze ze masz rację, kto wie

Pozdrawiam,

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew

Troszkę sie zagapiłem a dyskusja poszła dalej. A kto Ci powiedział że ten piach jest pakowany na mokro, a kto Ci powiedział że tam są bakterie poza beztlenowymi, piasek jest suszony nie ma wilgoci w sobie. Możliwe że można

zabrać dziecku z piskownicy tylko nie wiadimo co zawiera.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granica malo kto w to juz wiezy dla tego warto pogadac,,widziales kiedys zbiorniki bez kilograma skaly i pichu tyko woda i korale rosna ja glupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja mowie o piachu pAKOWANYM NA MOKRO ,ocean cos tam cos tam piach prosto z oceanu co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228354 rafal19 :

ja sie nie denerwuję, hehe :) pogadac zawsze można i porozkminiać teorie spiskowe... może sie za kilka lat okaze ze masz rację, kto wie

Pozdrawiam,

rafał

Mowisz i masz:clowning

Teorie spiskowe


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228358 rafal19 :

@slawomirdyl, tzw 'zywy piasek' jest pakowany na mokro, w worku jest słona woda, nie jest suszony

Ja kupowałem to był suchutki jak sól.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie karzde bakterie sa pozyteczne tak jak myslisz te beztlenowe wspomagaja rozklad roznych oganicznych zeczy tych w zbiorniku nie chcemy jak kiedys bedziesz likwidowal zbiornik ktory bedzie mial z 300 kilo zywej skaly to tam gdzies na dnie te przygniecione kawalki beda az czarne i smierdziec beda jak stare jaja i tam wlasie osiedlaja sie bakterie bez tlenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie np jakas francuski czy niemiecki sklep gdzie masa korali lezy na takich polkach porobiony z lastrow sama cyrkulacja idealna woda i korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228357 krzlew :

za granica malo kto w to juz wiezy dla tego warto pogadac,,widziales kiedys zbiorniki bez kilograma skaly i pichu tyko woda i korale rosna ja glupie

a na zapleczu jest sump wiekszy niz Twoj pokoj

Np ten zbiornik tam nie ma skaly tam same korale:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wnim wielki odpiniacz podpiety pod ozon i kalreaktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAA na litość Boską KRZLEW..może to i niegrzeczne i nieeleganckie zwracać uwagę na ortografię, jednak nie mogę się powstrzymać.

kaŻde, beztlenowe (łącznie), wieRZy ( rz- bo wiara) itd itp...

A co do piachu, ja po wsypaniu żywego piachu zauważyłam jednak różnicę. Życie w akwa stało się bujniejsze. Oczywiście niewiele może przeżyć w zamkniętym szczelnie worku ale jednak coś tam przeżywa.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszm magdalena ok poprawie nie przywiazuje uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle, ze przeciez antybiotyki, ktorymi sie zajadamy na potege to takze zwiazki organiczne. A suche. Zamkniete w tabletke. I polykasz. Ozywa.... Takze da sie wysuszyc zycie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam1203, chyba nie wiesz co mówisz pisząc że piasek z działającego zbiornika jest OK, ja nigdy nie wziąłbym od kogoś piasku który był w zbiorniku ponad rok!!!! ...jak robiłem przeprowadzke z 180L na 570 widziałem ile syfu i brudu jest w środku starego podłoża, stary piasek ze 180L nadawał sie do użycia dopiero po porządnym przepłukaniu pod bieżaca woda i to tylko do produkcji podstawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o "żywy" piasek to tak samo jak krzlew podchodzę sceptycznie i widziałem baniaki na "martwym" piasku oczywiście aragonitowym czyli takim, który nic w wodzie nie namiesza i wyglądają dobrze i uważam, że dobry "martwy" piach porządnie wypłukany będzie co najmniej tak samo dobry jak "żywy" i po kilku miesiącach będzie tak samo "żywy". Widziałem także DSB zrobione na "martwym" piachu i też działało jak miało działać także ja wolę kupić martwy w cenie ok. 8-10zł/kg, a nadwyżkę kasy wydać na LR albo inne pierdoły do akwa :) IMHO najważniejsze by użyć odpowiedniego piasku który nie namiesza w wodzie, a czy on jest martwy czy żywy to już drugorzędna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje wam sie w takim razie ze ten piach nie ruszany wzbiorniku tyle czasu jest jak bomba jak bys to ruszyl to wszystko by pozdychalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to większość wie krzlew dlatego nie poleca się np. DSB w głównym baniaku była już o tym mowa na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a wiec poco do akwa wogule sypac piach jezeli z czsem bedzie jak bomba zegarowa ,,pelny syfu ktorego nie mozna ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sypie się warstwę max. 2cm jeśli ma być dekoracyjna i daje się odpowiednio dużą ekipą sprzątającą do przekopywania piasku, żeby nie tworzyły się strefy beztlenowe i syf nie zbierał się w głębszych partiach piasku bo nie będzie głębszych partii jak piasek ma 1-2cm grubości warstwy :) Mi np. piasek się podoba i sypię w celu wyłącznie dekoracyjnym i nie wyobrażam sobie baniaka morskiego bez piasku póki co... :)

Ja mam warstwę 3-12mm i dosypię jeszcze ciut, żeby było tak równo 10-15mm wszędzie wtedy jak będą ryby dorzucę ślimaków do kopania i sam co jakiś czas "przemielę" piasek i będzie OK syf się nie będzie na spodzie zbierał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Matko! Krzlew prosze juz wystarczy

A kto powiedzial ze nalezy sypac?

Sypie kto chce, a ten kto chce sypie grubosc dekoracyjna, a nie DSB. Pokaz te Twoje 570 litrow po przenosinach masz tam piach?

wogóle tez sie pisze przez o z kreska.

W innym temacie na temat niskiego Ph jeden z moderatorow poprosil Cie o uzywanie funkcji edytuj, Ty dalej swoje. Prosze Cie udowodnij te swoje teorie ze ktos nas dyma sprzedajac cos w kolorowych butelkach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.