Skocz do zawartości
OCB

Pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i bardzo powoli przymierzam się do postawienia akwarium - obecnie jestem w fazie teoretycznej, do której zalicza się szacowanie kosztów :)

Przeglądając ceny niektórych produktów zdążyłem osiwieć a jeszcze nie wydałem złotówki.

Jednym z moich hobby jest żeglarstwo i na jednej ze stron żeglarskich trafiłem na różnego rodzaju hydraulikę, którą z powodzeniem można wykorzystać do budowy akwarium. Między innymi znalazłem pompę zęzową - taka pompa służy do wypompowywania wody z najniższej parit łódki więc jest zanurzona w słonej wodzie i w całym syfie, który się tam dostanie. Dodatkowo jest zasilana prądem 12V DC i przy wydajności 3900l/h kosztuje 180zł - tu możecie zobaczy dokładniejszą specyfikacje tej pompy.

http://www.johnson-pump.com/JPMarine/products/bilge/cart_uc.html

W związku z powyższym mam pytanie czy taka pompa nadaje się do akwarium morskiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCB

Witam też żegluję wiem o co chodzi oczywiście że się nadaje tylko pytanie do producenta czy może pracować

non-stop przez kilka lat ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnson to znana i ceniona firma, mimo to spodziewam się odpowiedzi producenta - te pompy są wykorzystywane, między innym, jak łajba przecieka - więc producent będzie zachwalał ich niezawodność. Tak czy inaczej napisze do nich maila i zobaczymy co odpowiedzą. Mam natomiast obawy czy konstrukcja tych pomp nie zawiera materiałów, które mogłyby zachwiać ekosystem w akwarium - jak miedź lub jakieś tworzywo sztuczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile hałasu generują? Podejrzewam że to nie pompy wirnikowe tylko przeponowe.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i można pytanie tylko co z jej głośnością ? Przypuszczam, że będzie hałasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że tych pomp nie używa się ciągle dlatego moje pytanie, co do materiału ż czego jest zrobiona też nic

nie wiemy ale wydaje mi sie że nie powinno być problemów wszak dostosowana jest do wody morskiej

i nie powinno być w niej coś co sół by popsuła wię nie będzie jakiś szkodliwych substancj. Sam mam rewelacyjną pompę

też nie z akwarystyki a do pompowania chemi i wszystko działo OK no i kwestoa hałasu.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228308 seb :

I ile hałasu generują? Podejrzewam że to nie pompy wirnikowe tylko przeponowe.

Faktycznie hałas jest dosyć istotną sprawą - niestety podejrzewam, że skoro nie ma o tym informacji w karcie technicznej to producent nie posiada takich informacji a nawet jak posiada to papier przyjmie wszystko - zapytać nie zaszkodzi - dzięki za wskazówkę.

Co do konstrukcji pompy to nie jestem pewien ale "Compact, all-in-one motor/impeller unit" to chyba jest wirnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCB

Przysłali Ci jakieś dane ? Sam jestem ciekaw ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie cisza - pewnie odpowiedzą w nowym roku - dam znać jak będę miał jakieś informacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pozdrawiam i życzę miłej zabawy noworocznej.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś przerabiałem ten temat i z tego co pamiętam

ta pompa nie może pracować ciągle myślę że z tego powodu ponieważ jej wydajność jest wyśrubowana do maximum

przy małej mocy duża wydajność.

Natomiast jest to świetna alternatywa do pompy ,,przedmuchującej,, raz dziennie złoże zeovitu.

Na allegro można kupić chinczyka za 60 pln

http://www.allegro.pl/item869375640_pompa_zezowa_whale_orca_500_32l_min_3_lata_gwara.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam stronę www.bakista.pl (jeżeli regulamin nie pozwala na zamieszczanie linków to przepraszam i proszę administratora o usunięcie) - na stronie można znaleźć sporo przydatnego, do budowy akwarium, sprzętu - okucia ze stali nierdzewnej czy hydraulika, której nie znajdziecie w klasycznych sklepach akwarystycznych.

Wracając do tematu pomp obiegowych - szukam opinii na temat pompy SICCE MULTI 5800

http://www.sicce.com/prodotti.php?fam_prodotti=0&id_sez=5&id=28

Znalazłem taką pompę za 71 euro z wysyłka do Polski (ok 300zł) - kusząca oferta ale nie chce kupić kota w worku w jakos brakuje opini na temat tego sprzętu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że ja już raczej nie ryzykowałbym nie sprawdzonej pompy ze względu na hałas... Najpierw muszę na własne uszy przekonać się, że pompa jest wystarczająco cicha, albo przynajmniej mieć opinie kogoś zaufanego i dopiero bym kupił bo jednak hałas pomp to nie to o co w morszczyźnie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spajdi dlatego staram się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat - niestety większość opinii w internecie jest w wariackich językach - przymierzam się do akwarium 500 litrów i jak podliczyłem koszty to złamało mi kręgosłup. Powszechnie wiadomo, że cena często nie idzie w parze z jakością i jak czytam, że ludzie nie są zadowoleni z pomp kosztujących 1500zł i więcej to ja wole by niezadowolony za 300 - z tym, że istotna jest skala niezadowolenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, że cena często nie jest adekwatna do jakości jednak niestety w tej dziedzinie nie jest łatwo i trzeba dużo grzebać, żeby znaleźć coś co ma dobry stosunek cena/jakość :) Chyba, że sumpa planujesz w piwnicy/innym pomieszczeniu i hałas ma mniejsze znaczenie to tym bardziej polecałbym szukać tego typu pomp "alternatywnych" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys patrzylem na pompy 12v i producent podawal ze pompy nie moga pracawac ciagle,szukalem pompki do dolewki ale cena mnie zniechcila


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.