Skocz do zawartości
fal

Która sól TM BioActiv czy KZ

Rekomendowane odpowiedzi

Co do porównania soli w podanym wyzej zestawieniu to wlasnie pod jego wplywem zaczalem uzywac ME.

Wedlug mnie malo obiektywne sa takie badania i porownania, bo nie wiemy kto za nimi stoi :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228646 krzysiek l :

Co do porównania soli w podanym wyzej zestawieniu to wlasnie pod jego wplywem zaczalem uzywac ME.

Wedlug mnie malo obiektywne sa takie badania i porownania, bo nie wiemy kto za nimi stoi :-)

Oczywiście cięzko się z Tobą nie zgodzić , ale jesli rozwiniemy myśl dalej , to czy przejście na sól TM większości osób nie jest spowodowane marketingowym podejsciem producenta , dystrybutora ? Sympozja na zlotach itd ....

Nie zrozum mnie źle podstawa to być obiektywnym , ale Ty używałeś soli ME i używasz teraz TM więc w ocenie jesteś obiektywny.

Dlatego z wątku wyciągnąłem wnioski i w chwili obecnej postawię na TM , czas pokaże czy wybór był trafny.

Jeszcze jedno pytanie jaki z parametrami CA,MG,KH w TM.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym znać parametry TM Bio Actif ponieważ używam jej jednak nie mam jeszcze testów Ca, Mg, KH.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać- u mnie po zmianie na TM Bio Actif wysypało cejano.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228674 robi :

Zapomniałem dodać- u mnie po zmianie na TM Bio Actif wysypało cejano.

Może jest więcej osób , które zapomniały coś dodać ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228670 spajdi :

Też chciałbym znać parametry TM Bio Actif ponieważ używam jej jednak nie mam jeszcze testów Ca, Mg, KH.

Pozdrawiam :)

parametry solanki TM bio-actiff mierzone salifertem

ca 480

mg 1290

kh 11,2

ph 8,4

zasolenie 1,025, temp. 25, mierzone po 1 dobie mieszania :)

Quote

#228674 robi :

Zapomniałem dodać- u mnie po zmianie na TM Bio Actif wysypało cejano.

Może jest więcej osób ' date=' które zapomniały coś dodać ?[/quote']

dodaję, że u mnie cjano sie nie pojawiło :) słyszałam, że TM b-a jest bogata w mikroelementy i jeżeli dodatkowo suplementuje się coś do akwarium, to mozna spodziewać się cjano. i najlepiej suplementację odstawić. ja bałam się o tyle, ze nie dodaję nic, więc w razie wysypu nie miałabym co odstawić. na szczęście żadnych problemów nie było.

a sól zmieniłam, bo miałam już dość "niespodzianek" preisa :)

edit: uzupełniłam wpis dot. rodzaju testów


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal

testow samej solanki nie robilem ale podmiane bede robil jutro a od dzis sie miesza swierza wiec zmierze i podam

co do samej soli to robilem na niej dopiero 2 podmiany wiec nie wiem czy bede jej uzywal, jak sie sprawdzi to pewnie tak

Preisa uzywam od kilku lat i nigdy nie nazekalem


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ca 480

mg 1290

kh 11,2

ph 8,4"

Ca, Mg - super, pH też dobre, ale KH coś ciut wysokie zobaczymy co wyjdzie innym :) Ps. piszcie jakimi testami mierzycie tak dla ścisłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228499 robi :

Używałem TM NORMALNĄ I TM bio activ ,obie są dobre ale uwaga na bio activ ,przy częstych podmianach radze odstawić wszystkie dodatki ,no i bio nie nadaje się przy zeovicie.

A to ciekawostka , ciekawe dlaczego ????

Może rozwiniesz temat , bo moje korale wyśmienicie wyglądaja na tej soli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do andrniew - więc dlatego że system zeo polega na silnym zubożeniu wody w składniki a sól TM bio activ jest silnie wzbogaona ,co nie znaczy że nigdy nie będzie pasować systemowi !Każdy system jest inny .Zeo polega na "ręcznym "podawaniu z butelki tego co jest potrzebne koralom a nie dostarczenia tego przy podmianach wody.Dlatego przy starcie zeo najpierw musi nastąpić zubożenie wody (filtracja zeolit i węgiel)a potem dodajemy to co potrzebne.Przy podmianach solą TM bio activ tej kontroli nie mamy.

ps. właśnie dlatego 6 kg soli TM bio activ poszło na chodnik i ulice 2 tyg.temu jak miałem 30 cm śniegu przed domem:clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło , że stałem się posiadaczem soli KZ oto jej parametry , sól mieszana jedną dobę zasolenie 1,025 temp 25 stopni testy Salifert ,

CA - 375

MG - 1200

KH - 12,8

No i zmierzylem też PO4 w świerzej solance , wynik mnie zaskoczył 0,09 to chyba sporo , preis w tym wypadku wyglądał zdecydowanie lepiej o ile pamiętam to 0,05. test na PO4 miernik hanna.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są dwa ostatnie posty ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Robercie ale wyczyscilem.

Zarzucanie jeden drugiemu ze jeden glupi a drugi ze nie ma doswiadczenia nie wnosilo nic do tematu na temat soli.

Po co takie slowne potyczki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . widać że jasnej odpowiedzi która sól lepsza - brak .Ja obie stosowałem i moge poeiedzieć że sól trzeba dobrać odpowiednio do systemu i parametrów akwa,choćby pod PH,KH , MG, i CA np. chcąc mieć CA 400-450 nie użyje soli SEACHEM REEF która ma ca ok 600 (przynajmniej worek który kupiłem)A więc trzeba indywidualnie dobierać. A co do soli KZ jest UBOGA .Dlaczego ? proponuje przeczytać "zeovit duide" punkt 9.

http://www.korallen-zucht.de/files/zeo_guidepolnisch.pdf


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakładałem zbiornik na soli Preis, i jestem zadowolony z tej soli ,bardzo ładnie się rozpuszcza i parametry zmierzone salifertem wygladaja nastepujaco:

Ca- 480

Mg- 1480

KH- 10,4

Ph- 8,2 (JBL)

Woda czysta ,klarowna ,żadnych zmąceń nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja powiem może tyle że po jakichś szesciu podmianach na TM bioactiv (a jak niektórzy wiedzą przechodzę reset baniaka), ze skał zszedł wszelki syf, z jakim borykałem się dość długo, korale zaczynają nabierać kolorków i przede wszystkim woda zrobila się krystalicznie przejrzysta, czego na Preisie nie mogłem uzyskać nigdy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.