Skocz do zawartości
Marcin0603

Lampa T5-6x54W.

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa wykonana jest z ceowników aluminiowych anodowanych, połączonych śrubami za pomocą kątowników. Wymiary lampy to 122cmx50cmx10cmh. Na razie lampa stoi na akwarium, ale niedługo zostanie podwieszona na linkach. A teraz zdjęcia:D

Odbłyśniki przymocowane do 2 małych kawałków ceownika:

cimg0091u.jpg

Wszystko przymocowane do ramy z ceowników:

cimg0096or.jpg

Ze świetlówkami w środku:

cimg0098j.jpg

I nad akwarium:

cimg0133u.jpg

cimg0134e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna lampa ciezko sie połapac ze ta lampa jest wykonana domowym sposobem .Swoją lampe na 7 swietlówek 54waty wykonałem ze spienionego pcv o grubosci 1cm rozmiary 125x45x5cm wysokosci ale nie jestem z niej zadowolony ze wzgledu na duze wymiary plastik sie odkształca.Zmuszony byłem wzmocnic lampe kątownikami aluminiowymi.Napisz ile cie kosztowało wykonanie tej lampy i czy sam przycinałes aluminium


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium przycinane na pile kątowej w zaprzyjaznionej firmie meblowej. Koszt lampy to:

ceownik aluminiowy anodowany 6m-100zł

śrubki i kątowniki-20zł

odbłyśniki-160zł

Tak więc w porównaniu z firmowymi lampami jest to przepaść cenowa:). Nie liczę stateczników, bo te miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swoje pcv zapłaciłem 100zł odbłysniki wyjołem ze starej pokrywy zeby zmniejszyc koszt.Jeszcze raz gratuluje ci wykonania.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ceownik ten pod odbłysniki wchodzi na styk w ten duzy czy inaczej jakos?


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki musi byc zarabisty efekt przy zgaszonym swietle na suficie i scianach. Mozna by sie pokusic o jaki obraz za akwa i bedzie spoko podswietlone - tak mi sie wydaje. Moim zdaniem wykonanie w pelni profesjonalne.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Miałem podobną lampę, ale T5 + HQI.

W nowym akwarium przerobiłem to na koronę i gdzieś mi została sama konstrukcja taka jak Twoja. W sumie to mogę to komuś odstąpić po pieniądzach bo zajmuje mi tylko miejsce.

Każde DIY cieszy bardziej niż zakupiona rzecz.

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie podepne. chce zrobic cos podobnego... temat chyba zapomniany ale ktos wie moze gdzie dostac takie szerokie ceowniki?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.