Skocz do zawartości
michalKK

Świetlówki do 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukałem i szukałem odpowiedzi na nurtujące mnei pytanie i nie znalazłem. Zatem pytam, poradźcie mi jakie dobrać świetlówki. Chce zakupić belkę oświetleniową 2x54W T5 i nie wiem co do niej założyć. Proszę o sugestie, sklepy ze sprzętem, najlepiej w KRK :shocking.

A i powiedzcie mi jeszcze czy to w ogolę będzie miało ręce i nogi - akwarium ma 50cm wysokości i chce mieć tam 108W, czy to wystarczy na proste organizmy? Jako ze jestem początkującym ``solarzem`` :).

Pozdrawiam,

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2*54 to malo zalezy jeszcze co planujesz miec w baniaku,dobrze by bylo jak bys co wiecej napisal,na malo wymagajace korale to pewnie wystarczy,na poczatek


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 200 l świecą 4 sztuki T5 po 39W, 2 x Blue Plus i 2 x Coral Light New Generation czyli i tak trochę za mało, bo jak to mówią "starsi" koledzy 1W na 1 litr powinno być,

ps

jakby ktoś potrzebowal na strat, to mam do oddania 4 sztuki T5 - 39W z przebiegiem 6 miesięcznym i kolejne 4 sztuki, które za niebawem będę podmieniał, też z przebiegiem 6 miesięcznym, pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to juz wiem ze moc jest niezadowalająca ale wystarczająca - a teraz powiedzcie mi dokładnie jakie dwie świetlówki mam wybrać, dokładne nazwy poproszę:shocking a nawet linki ze Reefshopu,

dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Michal!

Mysle, ze nie bedzie zle z:

ATI Aquablue spezial i ATI Blue plus.

Chyba bedziesz musial rozgladnac sie za sklepami wysylkowymi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko...

Koledzy co myślicie o świetlówkach Marine-GLO i Power-GLO - mam do nich dostęp w dobrej cenie, czy one sa podobne do ATI Aquablue spezial i ATI Blue plus.???? Bo są lekko droższe nawet w hurcie, czy w tym wypadku cena znaczy jakość czy tylko markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to tylko przyzwyczajenie, ale ATI sa dosyc trudne do pobicia. To dobre swietlowki i jesli do tego tansze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power-GLO takie sobie, fioletowe i ogolnie dosc ciemne, Marine-GLO nawet niezle z tym ze tak jak Stani napisal, ATI nie gorsze a tańsze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Power Glo w wersji t5,kicha straszna,kolor swiatla zupelnie inny niz t8,no i made in china.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze świetlówek które mam, Sylvania, Ati(aquablue , blue plus) , Arcadia(14000 k , actinic), Hagen (power-glo), ta ostatnia jest czysto biała i ma największą jasność (nowa). Faktycznie po dwóch/trzech miesiącach robi się delikatnie fioletowa. Osobiście dodał bym do niej Ati Blue plus.Powodzenia.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, kupie ATi. Tylko próbuje znaleźć jakiś sklep stacjonarny w Krakowie, bo chyba nie mam zaufania do transportu kurierskiego tego typu delikatnych sprzętów. Nie wie ktoś czy na giełdzie w Krakowie można kupić ATI? Albo jakieś profesjonalne sklepy z oświetleniem?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.