Skocz do zawartości
Ralfik

co lepsze

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do kolegow co lepsze ozonator czy lampa UV???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do akwarium morskiego !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno i drugie jest dobre jak chcesz wymordowac wszystkie bakterie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229842 Rafał :

do akwarium morskiego !!!

Rafał wiem że nie do rakiety :shocking, po prostu chciałem żebyś napisał z czym masz problem i do czego chcesz to użyć.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek ta rakieta byla dobra :shocking!!!! poprostu po awari ktora mi sie przydazyla podczas urlopu w czerwcu[peklo mi akwarium] po przeprowadzce do nowego zbiornika wyszly glony n ktorych sa male babelki na tylnej szybie wiekszosc wody odzyskalem [sump]reszta swierza i po tygodniu przywiozlem zycie korale wszystkie ok padl mi naso i rozgwiazda czerwona i tak sie juz mecze z tym dziadostwem nigdy nie mialem problemu nawet przy dojrzewaniu zbiornika 2006rglony se tylko na tylnej szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV do bani. trzebaby użyć z 30W albo lepiej, żeby był efekt. Próbowałem kiedyś z lampą 9W w 100L wody, efekt żaden.

Ozonizator można, ale oczywiście tylko w odpieniaczu, do szybkiego oczyszczenia wody przez utlenienienie O3, pod kontrolą pomiaru ORP, żeby nie przegiąć.

Wątpię jednak, czy udałoby Ci się pozbyć tych glonów za pomocą ozonu. Jeśli pęcherze, może być to cyjano.

Zwyczajne odpienianie też będzie miało dobry efekt. Poza tym być może w dolanej wodzie jest trochę pożywki dla niektórych rodzajów glonó, w formie fosforanów czy krzemianów (okrzemki ?).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.