Skocz do zawartości
Mariusz9999

ReefMax patyki z fizeliną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś wymieniał fizelinę na tych patykach filtracyjnych w trzeciej komorze ?

Czy ktoś wie gdzie takie wkłady wymienne można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie masz ani fizeliny ani samych patykow tak? na dnie kawalek skaly - ale duzy? a ta wata w ktorym miejscu? Nie jest skupiskiem zanieczyszczen?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę patyki co 1,5 2 miesiąca w wodzie RO i też jest dobrze. Najważniejsze żeby wywalić kulki z filtra przelewowego i zastąpić je czymś innym co skuteczniej filtruje wodę.


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizeline wywaliłem i najchętniej interesuje mnie jakiś patent żeby było bez jakiejkolwiek waty nawet tapicerskiej tak żebym mógł tam włożyć pompę obiegową a nie było bąbli. Same plastiki niczemu nie przeszkadzają ale i bąbli nie rozbiją coś na nich musi być.

Skalabim gdzie można kupić tą fizelinę na ,metry ?

Czy ta wata tapicerska załatwia sprawę gdy ją na przykład włożyć w tą komorę za odpieniaczem żeby do ostatniej komory szła woda bez bąbli czy będzie dławić przepływ i podnosić stan wody w pierwszej komorze ?

Gdybyś mógł sprawdzić byłbym wdzięczny.

Chciałbym uzyskać trzecia komorę wolną bez bąbli i patyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z bablami. Tak jak ci napisalem wywalilem wate z patykami. Tam mam kilka kawalkow skaly i grzalke.Na wylocie mam wate(pasek jakies 15cm dl. i z 7 cm szerokosci). Wate mozesz kupic w sklepach z meblami. Jest to dodatkowy filtr, wymieniam go raz dwa razy w tygodniu.Zaraz zrobie pare fotek . Aaa w miejscu gdzie byly kulki tez mam wate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez czekam na fotki :-)

ja gdzie mam kulki tez mam skale. a w ktorym miejscu gdzie byly kulki masz ta wate?

czy ta wata tapicerska jest kazda taka sama? jak pojde do meblowego i powiem wata to bedzie jedna czy sa rozne?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co daja te kulki skoro sa niepotrzebne?


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miały być fotki watowe i nie ma:) Jeśli macie ciekawe rozwiązania wrzucajcie zdjęcia.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę sprostuje... w pierwszej komorze są kulki, warto je pomału zastępować skałą...

druga komora... wiadomo -kupa plastiku robiąca bąble.... nazwijmy to "odpieniaczem"

trzecia komora... fizelinowe patyki, służą one do zatrzymywania nie tylko bąbli ale również zanieczyszczeń mechanicznych (paprochy, resztki organiczne) Również gromadzą się tam różne bakterie pożyteczne, a zaleca się po prostu ich wymianę na nowe. to co robicie w ostatniej komorze powinno być zrobione w pierwszej (żywa skała)

A gdzie można je kupić... napisz do lukaszkur on Ci powie :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te flizelinowe patyki to najwieksza poracha tego zestawu mysle

Lada dzień stuknie miesiac mojego RM wiec wata naciagnela juz sporo syfu, ktory tylko zacznie psuć parametry

Jesli aquael mysli ze bede kupowac na zmiane patyki to sie myli:)

Stąd odświezyłem jeden z najstarszych wątków, by poznać Wasze DIY trzeciej komory RM :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś mam te patyki z fizeliną :)

Kupiłem sobie zapas nowej fizeliny i wymieniam ją co 3 miesiące, a przy każdej podmianie wody przepłukuje ją pod wodą RO i jak dotąd nie widzę przeciwwskazań jej używania:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fizelina jest ważniejsza niż się wam wydaje.... Ja nie zamierzam z niej rezygnować a wydatek 2x15 czy 18 zł co 2-3 miesiące to nie jest jakaś tragedia..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można ich po prostu wyprać? Ja swoją fizelinę zdjętą z mieczy wrzucam do pralki z fizeliną z pierwszego koszyka i włączam na płukanie. Po tej operacji są jak nowe.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to za dobry pomysł.

W pralce zawsze masz pozostałości proszku i inne chemikalia, do tego zdjęcie fizeliny z patyków bez jej uszkodzenia graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy

pogodzilem sie z patykami, ktore mimo wszystko zapewniaja plynny obieg w zbiorniku

fizelina jako jedyna zbiera syf, nie tamujac wody, co przy malej pompce odpieniacza jest niezwykle istotne

kupilem fizeliny zapas na rok czasu. z patykow zdarlem stara wate, nalozylem nowe paski. mozna je mocowac: super glu, gumkami lub poliestrowym sznurkiem(taki sposob wybralem).

wate zamierzam wymieniac co miesiac. tyle wystarczylo zeby nowe patyki pokryly sie "gnojem" w moim RM

do pierwszej komory wlozylem wyciety prostokat waty ktory bede wymieniac co tydzien

a na gore przy grzebieniu wycialem na jego dlugosc pasek o wysokosci 2 cm - ten kawalek wymieniam codziennie

Pio7@

pranie w pralce to zly pomysl. Ja wolalem poszukac ekonomicznego zakupu waty.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft czy Twoja metoda nie jest za bardzo czasu chłonna??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o patyki to nalozylem nowa wate w 10 minut na oko. wiec chyba szybko nie? wycialem prostokąty przykladajac patyki i ciach ciach bez ceregieli byle dziur nie bylo na łączeniu gdy to wiązałem. i działa:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak do ostatniej komory dać mały wewnetrzny filtr i wylot skierować do zbiornika ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytężyłem wyobraźnie i powiem Ci ze nie chcialoby mi sie czegos takiego robic

btw im wiecej przygladam sie sytemowi filtracyjnemu w RM tym bardziej patrze na niego z przymrozeniem oka

kluczem do sukcesu i tak mysle ze jest zbieranie jak najwiecej syfu juz w pierwszej komorze


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo kombinacji w pierwszej komorze w trzeciej jest tyle syfu że szok !

Jest taka chińska konstrukcja która idealnie pasuje do ostatniej komory

650 l/h myślę że da radę oczyscic wodę lepiej niż te nieszczęsne patyki

Dziś mam zamiar to sprawdzić

Szczegóły już wkrótce :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kombinuj i koniecznie fotki, zwlaszcza jesli to bedzie hit:) pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już jest pozostał tylko montaż

update - zabrakło 2 kolanek gumowych :nono

update 2 - patent z filtrem odpada odpieniacz szaleje,jakis dziwny bulgot wydobywa się z srodkowej komory

Może 650 l/h to za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.