Skocz do zawartości
hepatus1000

Problem z solą TM Bio -Activ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od jakiegoś czasu używam sól TM Bio Activ gdyż cieszy się dobrą opinią wśród morszczaków . Przed podmianą wody mieszam solankę 48h. Pomimo tak długiego czasu mieszania woda jest mętna . Pojemnik do przygotowania solanki jest czysty i używam go od trzech lat tylko i wyłącznie do tych celów .Postanowiłem założyć na pompę mieszającą watę i zdziwienie moje było ogromne gdyż po 12h woda stała się krystalicznie czysta , natomiast wata „syf” :shocking. Mam pytanie czy macie to samo z tą solą ? Czy może ja trafiłem na jakąś partię felerną . Moim zdaniem tak być nie może . Przy innych solach które używałem TM Pro Reef, HW, Preis nigdy nie było czegoś takiego . Czekam na wasze opinie .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bo TM Bio-Actif, woda jest cały czas (tj. 2 doby) przejrzysta. wsypana, rozpuszcza się zdecydowanie szybciej od priesa. przez krótki czas używałam jeszcze KZ, ale przy każdej z tych soli woda nie była mętna.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od czasu gdy sie pojawiła na rynku i nigdy czegoś takiego niemiałem, owszem zaraz po wsypaniu do wody ale nie po paru godzinach. Może troche głupie pytanie ale: wode po RO sprawdzałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie , choć trochę rozbieżne. Nie twierdzę że sól jest zła , tylko ta mętność mnie dziwi i fakt że na użytej wacie filtracyjnej pojawia się bród. Co do RO to mam filtr DY z żywicą którą tak jak prefiltry wymieniam regularnie .

Andrniew: Dzięki za podpowiedź odnośnie opisu na opakowaniu . Nie doczytałem bo ja po angielsku umiem tylko śmiać się i gwizdać hehehe :shocking


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wsypaniu mętna jest ok 1 godz a pużniej krystalicznie czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że tyle osób się wypowiedziało na temat soli . Zauważcie jedna ciekawą rzecz . U jednych osób sól po krótkim mieszaniu – godzina dwie i woda jest kryształ , u innych oraz u mnie - cały czas mętna pomimo mieszania soli przez 48h i dłużej . Są to opinie ludzi z jednego i drugiego forum . Ludzi z ogromnym jak i mniejszym doświadczeniem , których notabene nie dzielę na lepszych i gorszych . Co do wartości soli nie mam uwag , ale skąd takie rozbieżności w kwestii przejrzystości solanki ? Sól to sól i u wszystkich powinna zachowywać się tak samo . Różnica zachowań soli zaczyna być dla mnie niepokojącą gdyż nie może się dziać coś takiego . Co wy na to???:shocking


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakładając, że z solą jest wszystko OK to może kwestia wody RO. Ja mam sól w wiaderku 25kg i jestem z tej soli zadowolony. Mieszam minimum 48h, do tej pory zrobiłem 2 podmiany na tej soli i za każdym razem woda p godzinie mieszania była przejrzysta.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mieszaniu soli bardzo duży wpływ ma temperatura wody do której sól wsypujemy (moja ma ok. 26-27 st. C) i sposób wsypywania i mieszania. Jedni stosują pompę o małej wydajności i dmucha sobie i wsypują sól, która wolno się miesza. Inni wsypują sól i natychmiast w ciągu minuty pompą trzymaną w ręce rozpuszczają sól, po czym solanka dalej miesza się 24-48 godz. Kto jak miesza i jakie ma efekty? Może to pozwoli ustalić, kto ma kryształ, a kto mętną?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja robię podmiany ok 70-100L. Wodę mieszam w beczce, na dnie beczki jest pompa obiegówka 2500L/h. Jak mam już odpowiednią ilość wody wrzucam pompę włączam ją a następnie wsypuję całą odpowiednią ilość soli.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rózne sole miałem ..ale osobiscie ich nie mieszam pompami,tylko stosuje bardzo intensywne napowietrzanie .(brzęczyk+kostka) Początkowa tem.wody do podmian ma koło 20 st C. i tak sypie sól ..Po 24 h doprowadzam do 25 stopni i leje do baniaka .Metode tą stosuje, od czasu jak mam akwa morskie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmina u mnie to 25l. woda miesza się w beczce (2000l/h) aż nagrzeje się do 25 stopni. potem powoli sypię sól, ale nie całość od razu (rozbijam na dwie tury w odstępie 1 godziny). pompa i grzałka chodzą 48h do momentu podmiany.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiadro 35L i do zimnej wody wsypuję od razu całą sól czyli 980g.Nie podgrzewam nawet przed wlaniem do baniaka.Spadek temperatury to jeden stopień.Wieczorem rozrabiam solankę a rano już podmiana.Aktualna sól to Prais.Woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma samo zmętnienie dla życia w akwarium?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce się mi wyklarować w nowym baniaku i czekam z przenośinami, już myslałem że coś nie tak z wodą albo coś się dostało i zmętnia wode :/

trzeba czekać na krysztalik.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232277 krotki :

Coś nie chce się mi wyklarować w nowym baniaku i czekam z przenośinami, już myslałem że coś nie tak z wodą albo coś się dostało i zmętnia wode :/

trzeba czekać na krysztalik.

To że nie chce się wyklarować to nie musi być wina soli. Co jest w tym baniaku ile sól miesza ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak 240 + 40 sump wsypana wczoraj, 10 kg z obliczen 35 gram na 1 litr wody, mieszana cały czas z przerwą w nocy.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama solnaka i odpieniacz ale nie kręci się bo po co. Chciałem przenieść skłę z 80 l ale powstrzymuje mnie ta woda :/


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ta sól się pomiesza przynajmniej 48h, po co wyłączasz mieszanie na noc ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu je wyłączyłem :/


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakąs filtracje emchaniczną, np wate w sumpie? niech obieg chodzi non stop, tak samo cyrkulacja i odpieniacz, włożysz zywa skałe to się wyklaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.