Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że dobrze trafiłeś z jedzonkiem :)

Chyba masz rację z "nieznajomym", przypomina małża. Z tego co widać otwiera się w kierunku skały?

Twój nowy krabik wygląda, jakby nie miał połowy odnóży - czy to tak na fotce wyszło?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon

Cierpliwości już się nauczyłem. :)

Zadzwonię na pewno. Dzięki za informację i za pamięć. :)

kapuhy

Stworek przez dwa dni siedział grzecznie na miejscu, ale dzisiaj w nocy zniknął.

Myślałem, że wlazł pod skałę, ale okazało się, że przelazł jakieś 20-30cm, wdrapał się na górę i zamelinował w najciemniejszej grocie. W nowym miejscu otwiera się znacznie bardziej, ale tak jak poprzednio cały czas jest zwrócony w kierunku skały.

To najlepsza fotka jaką udało mi się zrobić.

4406-tn_133.jpg

Chyba jednak małż. :)

Co do kraba porcelanowego, to jest tylko niezbyt fotogeniczny, bo na żywo wyglądał normalnie.

Niestety ja chyba do krabów nie mam szczęścia, bo wczoraj rano (czyli kilkanaście godzin po wpuszczeniu) jeżowiec obnosił się z jego pancerzykiem na 'plecach'. Łudzę się jeszcze że to tylko wylinka, ale niestety obawiam się, że podzielił losy swego poprzednika - Lissocarcinus laevis i już go nigdy nie zobaczę. :)

Dzień 58 - 02.04.2010

Dziś pierwsze żyjątka, które u mnie zagościły - czyli 2 pustelniki Calcinus tibicen - pojechały do nowego domu.

Smutno trochę bez nich :) Przez te kilka tygodni zafundowały mi masę radochy.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takiego kraba i wylinka byla identyczna jak krab. Nie byla przezroczysta jak np u krewetek.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kazdy z krabow zrzuca wylinke, ktora jest identyczna do samego jej wlasciciela :)

to samo przezywalem, jak zobaczylem wylinke swojego calcinusa. przez pare dni po zrzuceniu krabik moze sie chowac, do czasu, az chitynowy pancerzyk stwardnieje.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin & LiZaRd

Już się na własnej skórze przekonałem o tym, że wylinka kraba jest identyczna do oryginału. Mithrax tak mnie nabrał - jego wylinka miała nawet włoski na odnóżach, więc byłem przekonany, że krab zszedł i nawet zamówiłem kolejnego. Następnego dnia wylazł sobie jak gdyby nigdy nic ze skały, a mi szczęka opadła. :)

Gdyby krabik był u mnie dłużej, to pewnie nawet bym się nie przejął znalezieniem pancerzyka. Jednak prawdopodobieństwo tego, że przeszedł wylinkę w kilka godzin po wpuszczeniu do nowego baniaka, jest chyba znacznie mniejsze, niż tego że nie przeżył aklimatyzacji. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik z dnia na dzień wygląda coraz lepiej, oby tak dalej :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jedna krewetka przeszla wylinke zaraz po w puszczeniu [kilka godzin]. Moze stres?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wylinki krabów poznaję po braku oczu i po "niebyciu jedzonym" przez innego mieszkańca. Poza tym są dość mało płochliwe :playing


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo

Będę się starał. :playing

W32darWin & kapuhy

Niestety wszystko wskazuję na to, że krab przeniósł się jednak na wieczną rafę. Od dnia wpuszczenia ani razu go nie widziałem, a nie wierzę, żeby aż tak dobrze potrafił się maskować. W końcu mój baniak nie jest taki znowu wielki. :strutin

Dzień 61 - 05.04.2010

Korzystając z faktu, że w Święta było trochę wolnego, zrobiłem w końcu pierwszą podmiankę wody.

Przygotowałem 37,5 L (15% netto) świeżej solanki na soli Preis'a, pozwoliłem jej 'dojrzeć' przez 36 godzin, a po podmianie uzupełniłem bakteriami CYCLE (25ml) i Waste Control (5ml).

Jako że ta sól nie cieszy się ostatnio najlepszą opinią, przed wlaniem do akwarium zmierzyłem podstawowe parametry:

Ca - 440

Mg - 1440

PO4 - 0,01

zasolenie 1,0264 (takie wysokie, bo chciałem podnieść w baniaku o 0,0005)

Najwidoczniej moja paczka pochodziła jeszcze z jakiejś starszej partii. :D

Trochę się bałem jak system zareaguję na podmianę, ale na szczęście jak dotąd nie widać żadnych negatywnych skutków ubocznych ani zwiastunów nowych plag.

Jedyna niepokojąca rzecz jaką zaobserwowałem, to pojawienie się dwóch czarnych kropek na Żółtku (na zdjęciu pomiędzy linią boczną, a górną płetwą). Zakładam, że to ze stresu, ale będę obserwował czy ich nie przybywa. Chyba mu nie dokuczają, bo nie zauważyłem żadnej zmiany w zachowaniu. Do krewetek też nie podpływa.

4406-tn_134.jpg

Niebieski wygląda tak jak przed podmianą - może jest tylko trochę grubszy, bo je bez opamiętania. Za to praktycznie od początku ma po obu stronach, przy ogonie jasne plamy. Po wpuszczeniu miał tam jakieś pasożyty, ale krewetki mu je wyskubały, więc podejrzewam, że to mogą być blizny. Ani sie nie powiększają, ani nie maleją... Pewnie już mu tak zostanie.

4406-tn_135.jpg

Parametry wody w dzień po podmianie wyglądają następująco:

05.04

PH - 7,7

KH - 8,6

NH4 - <0,25

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - 0,02

Ca - 430

Mg - 1260

zasolenie - 1,0235

temperatura - 25,6

Magnez wciąż jest dość niski, ale przygotowałem już sobie litr płynu do Ballinga na podbicie tego pierwiastka i chyba zacznę używać.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ci zazdroszczę tej parki pokolców :playing


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daimen

Nie dziwię się... Sam nie mogę od nich wzroku oderwać. :D

Ale wszystko przed Tobą. :D

Dzień 65 - 09.04.2010

W ciągu ostatnich dni w baniaku w końcu zaczęło się dziać coś nowego. :D

Zaczęło się od tego, że wybrałem się do Swarzędza. No bo skoro Brunon mnie zaprosił... :D

Pooglądałem sobie mistrzowski baniak, poszerzyłem trochę wiedzę i wyjechałem obdarowany szczepkami. :kapelusz

Nowości, które trafiły do baniaka tą drogą, to:

Clavularia viridis

4406-tn_136.jpg

Protopalythoa sp. - kilka szczepek, które rozlokowałem we wszystkich trzech narożnikach baniaka.

4406-tn_137.jpg

Oraz pierwszy SPS! - Montipora foliosa

4406-tn_138.jpg

Jakby tego było mało, to wczoraj zadzwonił Rafał K. żeby mi przypomnieć, że dziś w AM będzie świeża dostawa korali prosto z Australii. Oczywiście nie mogłem odpuścić takiej okazji. :D

Wprawdzie pojechałem po korale, ale najwyraźniej jestem uzależniony od bezkręgowców, bo w pierwszej kolejności do termoboxu trafiły:

Enoplometopus debelius

4406-tn_139.jpg

oraz Lybia tesselata

4406-tn_140.jpg

Pomimo negatywnych doświadczeń z krabami, jak go zobaczyłem to po prostu nie mogłem się oprzeć. :love

I wydaje mi się, że tym razem będzie dobrze - tak pełnego życia krabika jeszcze nie widziałem. Zwiedzanie akwarium zaczął od wdrapania się na pompę, a jako że nieco przeliczył się ze swoimi siłami, dalszą wycieczkę odbył z nurtem - jakieś dwie rundy dookoła baniaka. Ale najwyraźniej to nie wystarczyło żeby dobrze się przyjrzeć, bo widziałem go już chyba wszędzie. Łazi ze skały na skałę i macha tymi swoimi pomponami. Co dziwne w ogóle się nie boi - ani mnie, ani ryb, ani krewetek... Może te pompony są groźniejsze niż się wydaje. :D_o

Po przejrzeniu zbiorników z wszelkiego rodzaju 'robactwem' przyszedł też czas na poważniejsze zakupy. :D Nowe nabytki to:

Catalaphyllia jardinei - jak dotąd chyba najpiękniejszy LPS jakiego widziałem :love

4406-tn_141.jpg

Montipora danae - ma cudowne kolory (niebieska tkanka i zielone polipy) - oby u mnie nie zmarniała...

4406-tn_142.jpg

oraz Cirripathes sp. (chyba - w każdym razie na pewno jakaś Gorgonia)

4406-tn_143.jpg

Chyba, bo z tego co piszą na Reeflex'ie jest to koral niefoto, a Skiba zapewniał mnie (podobnie jak sprzedawcy), że to koral fotosyntetyzujący i do tego średnio wymagający. Pożyjemy, zobaczymy.

Z ciekawostek, które zwróciły moją uwagę, to na pewno fakt, że wszystkie trzy korale napompowały się i/lub wystawiły polipy w jakieś 3 minuty po włożeniu do baniaka. Podobnie bezkręgowce z tej dostawy - od razu zaczęły żerować. Wygląda na to, że przesyłki z Australii cechują się nie tylko wysoką jakością, ale i duża żywotnością. :D

Ale to nie wszystko... Dzisiaj dotarło też wcześniejsze zamówienie z ReefShop'u. :D

Zapomniałem o dostawie w AM, a ponieważ jestem już chyba krabowym nałogowcem, to jak tylko zobaczyłem w ofercie Neopetrolisthes ohshimai, od razu pomyślałem że tym razem musi się udać... I zamówiłem. :D

4406-tn_145.jpg

A żeby nie było mu smutno podczas podróży, dokupiłem jeszcze rozgwiazdę Archaster angulatus.

4406-tn_144.jpg

Planowałem trochę poczekać z jej wpuszczeniem do baniaka, ale zauważyłem że w kilku miejscach na dnie zbiera mi się naprawdę sporo syfu, więc myślę, że nie będzie głodować.

A tak wygląda całość na dzień dzisiejszy.

4406-tn_146.jpg

4406-tn_147.jpg

Jutro zrobię testy, żeby sprawdzić jak system przyjął nowych mieszkańców, a w przyszłym tygodniu startuję z BIO Pellets. :D

PS.

Ehhh... Ten krab porcelanowy z ReefShop'u chyba nie jest z Australii. W przeciwieństwie do swojego kolegi z pomponami, od wpuszczenia prawie się nie ruszył. Pewnie rano znajdę kolejny pancerzyk na piasku. :D


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomash666

Już nawet o tym myślałem. :D Tylko warunki mieszkaniowe nie pozwalają na nic większego. A konkretnie nośność stropu. :D Tak więc będzie musiało starczyć to co jest.

A danae niestety chyba nie przyjęła z entuzjazmem parametrów wody w moim baniaku. :D Widzę że co niektóre polipy robią się brązowe. Może tak było od początku, tylko nie zauważyłem, ale raczej obstawiam że to moja jeszcze niedoskonała woda.

Ale mam nadzieję, że z czasem - oraz z pomocą magicznych kulek - wróci do siebie. :D

Dzień 67 - 11.04.2010

Wczoraj z wiadomych względów testy nie doszły do skutku. Ale dziś już nie odpuściłem:

PH - 8,0

KH - 8,3

NH4 - <0,25 (ale chyba trochę wzrosło od ostatniego pomiaru i nie wiem dlaczego)

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - 0,04

Ca - 400

Mg - 1200

temperatura - 25,9

Dziś też zacząłem lać Ballinga - na razie roztwór na podbicie magnezu, a jutro postaram się kupić odczynniki i zrobić roztwór na wapń.

Przy okazji polowania na Majano nastąpiło niewielkie przemeblowanie w zbiorniku. Dodatkowo musiałem poprzyklejać część korali do skał, bo okazało się że w niepozornym Mithrax'ie tkwią pokłady ukrytej siły i zaczął je jeden po drugim zrzucać na dno. Zmiany były raczej kosmetyczne, ale i tak wrzucę fotki. :D

4406-tn_148.jpg

4406-tn_149.jpg

Jak na razie wszystkie zwierzaki żyją i mają się mniej (brązowiejąca danae) lub bardziej (cała reszta :D) świetnie. Nawet krabik porcelanowy przeżył (przegoniłem go pierwszej nocy czyścikiem z piachu na skałę, żeby go nic nie upolowało) i cieszy oczy swoimi 'radarami', którymi filtruje wodę. A pomponiarz wciąż gania ze skały na skałę i testuje swoja ukwiałową broń na wszystkim co się nawinie. Wczoraj wieczorem tak sterroryzował Catalaphyllię, że dopóki nie oddalił się na sąsiednią skałę, nie chciała nawet końcówki polipa wystawić ze swojego szkieletu. Cudny jest ten krabik - od razu został moim ulubieńcem.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor, jak sprawuje Ci się Reef Bond, wszystko nadal trzyma bez problemów?

Krabik faktycznie fantastyczny :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enoplometopus debelius to zabójca. Możesz się pożegnać z małymi krabami itp


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy

Z Reef Bond'a jestem bardzo zadowolony. Musiałem wyłamać przyklejony nim kawałek skały żeby dostać się do Majano i było naprawdę trudno.

Teraz używam Reef Construct, jako że ponoć jest lepszy do klejenia korali, ale muszę powiedzieć, że do Reef Bond'a się nie umywa.

Artur160

Pożyjemy, zobaczymy...

Wszędzie piszą, że jest padlinożercą i w związku z tym reef-safe oraz że atakuje inne zwierzaki tylko jeśli jest bardzo głodny. Przy normalnym karmieniu ryb nie trzeba go ponoć nawet dodatkowo dokarmiać. Ale i tak od czasu do czasu podrzucę mu pod jaskinię kawałek krewetki.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten klej, poza dość kłopotliwym przygotowaniem i koniecznością szybkiego zużycia wydaje się niezły. Ciężko tylko uchwycić moment, kiedy jeszcze jest elastyczny, a już nie rozwala się w wodzie :)

A ponieważ przy zakupie sugerowałem się głównie Twoimi postami, jakby co będzie na Ciebie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy

Zawsze dobrze mieć na kogo zwalić. :)

Ale myślę, że będziesz zadowolony. :yes

Dzień 69 - 13.04.2010

Pstryknąłem dziś z nudów kilka fotek żeby sprawdzić jak zmieniają się zwierzaki. Okazało się że prawie wszystkie urosły. :)

Oto kilka zdjęć, które wyszły trochę lepiej niż cała reszta.

4406-tn_150.jpg

4406-tn_155.jpg

4406-tn_151.jpg

4406-tn_152.jpg

4406-tn_153.jpg

4406-tn_154.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 70 - 14.04.2010

Dziś wystartowałem z BIO Pellets. :)

Przed włożeniem do filtra moczyłem je przez 4 godziny w wodzie z RO (którą później w większości wylałem), co jakiś czas intensywnie mieszając.

Po wyczyszczeniu filtra 250ml kulek trafiło na swoje miejsce, a wraz z nimi solidna porcja bakterii CYCLE i Waste Control (dawka zalecana przez producenta dla cotygodniowej pielęgnacji zbiornika - u mnie 70ml tych pierwszych oraz 30ml drugich).

4406-tn_157.jpg

Nie zmieniałem ani systemu filtracji, ani hydrauliki. Woda po przejściu przez filtr z kulkami trafia do SUMPa (mam jedną komorę), gdzie miesza się z wodą ze spływu i z odpieniacza, a następnie jest zasysana przez pompę obiegową i rozdzielana pomiędzy powrót oraz urządzenia filtrujące. Zobaczymy jak to się sprawdzi... Bezpośrednio po starcie kulek odpieniacz oczywiście siadł całkowicie. Teraz, po około godzinie widać pierwsze, nieśmiałe próby bicia piany.

Do czasu aż kulki nie zaskoczą na dobre, postanowiłem nie rezygnować całkowicie z dotychczasowej filtracji. Rowa Phos, PURIGEN oraz węgiel trafiły w woreczkach filtracyjnych pod spływ. Węgiel zresztą tam docelowo zostanie.

4406-tn_156.jpg

Nie jest to najefektywniejszy sposób wykorzystania tych wkładów, ale lepszy rydz, niż nic...

Jutro czeka mnie niestety powtórne rozbieranie filtra, bo przez pośpiech i nieuwagę kilkanaście kulek dostało się do jego spodniej części - pod sitko i gąbkę - i grzechoczą niemiłosiernie. :) Poza tym chyba użyłem za grubej gąbki i boję się, że jak kulki nasiąkną wodą, to przepływ wody będzie za słaby, żeby nimi kręcić (już teraz zawór mam odkręcony na 3/4).

Przed włożeniem kulek zmierzyłem też podstawowe parametry:

PH - 8,3

NO3 - 0 (Salifert więc myślę, że jest koło 0,2-0,5)

PO4 - 0,05

Jutro sprawdzę, czy coś się zmieniło.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widzę ze masz 2 rodzaje kulek więc raczej jutro od razu wywal te kwadratowe


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daimen

Nie mam ani jednej kwadratowej. :) Może na zdjęciach tak nie wygląda, ale wszystkie są równiutko ryżowe. :)

Od odpalenia kulek z SUMPa wydobywa się niezbyt ciekawy zapach. Mam nadzieję że to przejdzie...

PS. Chwilę po odpaleniu kulek wyszedłem wyrzucić śmieci i natknąłem się na komunikat, że 20 kwietnia na 8 godzin wyłączą na całym osiedlu prąd w związku z jakąś konserwacją sieci. Masakra...

Gdybym wiedział, to poczekałbym te kilka dni, a tak muszę jutro szukać jakiegoś agregatu prądotwórczego. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gratulacje świetnego zbiornika :kapelusz jak również tak doskonałej relacji z powstawania rafy :) Naprawdę świetnie się czyta i wiele można wynieść...

Na moją rafę jeszcze muszę trochę poczekać parę miesięcy (remont) ale czytanie forum, zgłębianie wiedzy i podglądanie raf forumowiczów rekompensują mi ten czas z nawiązką :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KG5

Dzięki za miłe słowa. :)

Życzę, żeby Twoje plany dotyczące stworzenia własnego kawałka rafy jak najszybciej zostały zrealizowane. :)

Widzę, że jesteś z Poznania, więc jakby co, możesz na mnie liczyć.

Dzień 71 - 15.04.2010

Kulki jak na razie spisują się chyba świetnie. Parametry wody po 24 godzinach to:

PH - między 8,0 a 8,3

NO3 - 0 (jakby ciut bardziej różowy niż wczoraj - powiedzmy 0,5)

PO4 - 0,02

Poza znaczącym spadkiem PO4 odnotowałem nieco większą przejrzystość wody oraz nieco obfitsze kształty korali. Okrzemki jak były na dnie, tak są, ale dam kulkom trochę więcej czasu.

Ryby i bezkręgowce wydają się być w świetnej formie, więc chyba nowy rodzaj filtracji im nie przeszkadza. Krab porcelanowy od startu BIO Pellets praktycznie nie chowa swoich 'radarów', z czego wnoszę, że w wodzie musiało pojawić się więcej 'papu'.

Poza tym, okazało się, że nieciekawy zapach z SUMPa to jednak nie wina kulek, tylko oznaka stresu Protopalythoa sp. Nie wiem czemu, ale podczas karmienia reagują zamykaniem się i wydzielaniem śmierdzących toksyn. Jak nie zmienią swoich przyzwyczajeń w ciągu kilku dni, to niestety czeka je eksmisja, bo jakoś nie uśmiecha mi się zatykanie nosa co wieczór.

Dziś też zacząłem dozowanie pełnego Ballinga (wcześniej tylko podbijałem Mg), bo ruszyły w końcu algi wapienne i poziom wapnia spadł poniżej 400. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie z pewnością skorzystam już z Twojego doświadczenia i pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):)

" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.