Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

można liczyć w przyszłości na szczepkę tych zoa? :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin, Peniek & Efendi

Dobry pomysł z tymi dwoma świetlówkami. Chyba pójdę w tym kierunku.

Co do obsady, to oczywiście macie rację - ale sami na pewno wiecie jak trudno jest się czasem oprzeć pięknej rybce. :)

Myślę, że jak ogarnę system filtracji (teraz 'robi mi się' nowy filtr zasilany ze spływu, bo mój poprzedni wynalazek nie działa jak należy) to nie powinno być już żadnych problemów. Tym bardziej, że po zmianie filtra wygospodaruję w SUMPie sporo wolnego miejsca i będę chciał w to miejsce dołożyć jakieś 15-20kg skały.

syciu

Co do pH, to jakbym miał rano 7,7 to bym się cieszył. Dziś miałem 7,45 (ale zapomniałem otworzyć okno na noc). Musze dołożyć jakiś wkład stabilizujący, bo to już poziom trochę za niski.

Jutro podjadę po Zoa, to pogadamy. :)

Natan

Nie używam Photo Shopa - nawet go nie mam. Fotograf ze mnie kiepski, a grafik jeszcze gorszy. :) W związku z tym foty są jakie są. Te ostatnie były pstrykane na szybko, ale czasami - jak się dobrze przyłożę - wychodzą mi trochę lepsze.

cris6

Być może te nowe LEDy są już lepsze - trudno mi się wypowiadać. Najlepiej popytaj kogoś kto używa. Moja wersja lampy w każdym razie się nie spisuje. Za bardzo pośpieszyłem się z zakupem - choć szczerze mówiąc to nie bardzo miałem wybór jak zakładałem akwarium. Trzeba było poczekać aż Reef Shop skończy testy praktyczne na klientach i wprowadzi sprawdzoną lampę. :)

kapuhy

Nie jest tak źle. :) Trochę szkoda krabów i krewetek, ale już zamówiłem takie same. Jeszcze bardziej szkoda SPSów, bo były piękne. Postanowiłem że już nie będę więcej na siłę próbował ich wprowadzać do baniaka i pozostanę przy LPSach i grzybowieńcach. Też są piękne. Ogólnie jak na zamieszanie, które miało miejsce, to baniak wygląda bardzo dobrze, a ja się znowu czegoś nauczyłem. :D

mufti

Mieszam 50/50 Preiss z TM BA. ORP już się ustabilizowało na poziomie 420, więc sie cieszę. Z pH powalczę. Ogólnie też jestem zdania, że ta obsada pociągnie. Na razie większość problemów w akwarium wynikała bądź z awarii (zapchanie filtra, brak prądu), bądź z moich błędów (za dużo kleju, który jednak nie jest do końca reef safe).

Czekam z niecierpliwością na nowy procesor do ARM. :)

daimen

Jasne. Które Cię interesują - zielone, czy czerwone? I jak się robi szczepki Zoa? Trzeba czekać aż przejdą na jakąś podstawioną obok skałkę, czy można je oderwać i samemu przykleić?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działaj działaj nie ukrywam że twój zbiornik jest dla mnie swego rodzaje materiałem reklamowym bo nawet szafkę podobną zamówiłem. Jest wszystko jak należy elegancko czysto a to dla mnie priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady nie jest źle:)

A tak btw jak już będziesz robił szczapki to też bym się pisał na czerwone zoa:waving


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1)Lampy nie zmieniaj,doloz 2x24w t5 i bedzie ok." w 100% popieram kolegę, dołożysz T5 i zobaczysz, że światło będzie "prima sort" i nie będziesz więcej narzekał na BP :) Niestety póki co praktycznie każde LEDy wymagają, albo lepiej radzą sobie z "suplementacją" T5 i wtedy efekt powinien być na prawdę niezły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6

W takim razie życzę powodzenia. :)

Artur160

Nie ma problemu. Jak się rozrosną i będę robił szczepki, to dam znać.

spajdi

Zrobiłem jak radziliście i efekt jest od razu widoczny - przede wszystkim korale pięknie się pompują już nie tylko w słoneczne dni. :)

Dzień 249 - 20.10.2010

Wczoraj dotarły nowe lampy - 2 belki oświetleniowe Hagen GLO 1x24W, ze świetlówkami ATI Actynic 24W (być może zmienię na ATI Blue Plus 24W, jeśli światła wciąż będzie mało). Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - zarówno pod względem wizualnym, jak i reakcji koralowców. Zobaczymy jak będzie dalej.

W ostatnich dniach przybyło też kilku nowych lokatorów.

W związku z obumarciem wszystkich SPSów po zatruciu systemu toksynami z kleju, został mi bardzo ładny szkielet Montipory. Nie chciałem go wyrzucać, więc wykombinowałem sobie, że jak go obkleję szczepkami Briareum asbestinum, to za jakiś czas będę miał piękny 'trawniczek'. Na razie wygląda on tak.

4406-tn_314.jpg

Oprócz tego pojawiła się również Euphyllia paradivisa

4406-tn_315.jpg

Briareum sp. 02

4406-tn_316.jpg

Zoanthus sp. 03

4406-tn_317.jpg

Zoanthus sp. 16

4406-tn_318.jpg

Heliofungia actiniformis

4406-tn_319.jpg

Sphaerella krempfi - strasznie fajny koral, chociaż 'miękki', bo nie dość że czarny, to jeszcze w kształcie choinki. :D

4406-tn_320.jpg

Obfotografowałem też akwarium z każdej możliwej strony (no prawie).

4406-tn_321.jpg

4406-tn_322.jpg

4406-tn_323.jpg

4406-tn_324.jpg

4406-tn_325.jpg

4406-tn_326.jpg

A tu kilka 'zbliżeń' na moje ulubione fragmenty rafki.

4406-tn_327.jpg

4406-tn_328.jpg

4406-tn_329.jpg

4406-tn_330.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie,panie piknie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ziomalu :-)

W końcu coś nam napisałeś - i jak zwykle jak dla mnie wzorowe akwarium - ład i porządek :) - piękne zoa :-)

Powiedz mi - Sphaerella krempfi - kupowałeś w AM? Piękne sa te Zoa sp.16 :-). daj znac gdzie nabyłeś :)

Ja sie powoli chyba nastawiam typowo na zoa.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no , Amnor ,chyba nie tylko mnie zestresowałeś :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek

:kapelusz

cris6

Wróciłem dziś dość późno i już nie zdążyłem pstryknąć fotek w godzinach świecenia lamp. Mam nadzieję, że zdjęcia zrobione po ciemku wystarczą.

4406-tn_331.jpg

4406-tn_332.jpg

4406-tn_333.jpg

syciu

Sphaerella krempfi kupiłem od Rafała, ale on pewnie miał z AM. A Zoa przyjechały z eRybki razem z Twoimi.

Mam malutki kawałek skałki z kilkoma główkami luzem, więc jak chcesz, to masz. :)

basterek-4

Oj tam, oj tam... Nie ma co się stresować... Za chwilę będziesz miał takie samo. :D Tego życzę! :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"spajdi

Zrobiłem jak radziliście i efekt jest od razu widoczny - przede wszystkim korale pięknie się pompują już nie tylko w słoneczne dni. " bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony :) Baniaczek super, a widać, że będzie jeszcze piękniej :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Amnor - chcesz powiedzieć , że zrobiłeś "trawnik" na zielonej MONTI ??? :cursin hmmmm... :strutin

no dobra - zbieraj tyłek dostaniesz następną !! - "Monti" Ci u mnie dostatek !

:(

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnor, a jak sobie tak świetnie radzisz z glonami na szybach? Zdradź tajemnicę? Ja już różnych metod sie param, łącznie z UV. Zamówiłem w końcu chemi-pure i czekam... Zielony nalot co 2 dni nadal się pojawia...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spajdi

Z każdym dniem jestem coraz bardziej zadowolony z dołożenia lamp. W końcu baniak zaczyna wyglądać tak jakbym chciał. ;)

Brunon

No niestety - przyznaję się do tego bez bicia i ubolewam bo piękna była. ;) Wszystkie SPSy mi padły po zatruciu systemu toksynami z kleju, więc chociaż szkielet postanowiłem uratować. Nie wiem czy będę podchodził jeszcze do SPSów - chyba mam dość na jakiś czas. No i LPSy też są piękne. Ale jakby co, to się zgłoszę - dzięki. Może po dołożeniu światła w końcu uda mi się odchować coś bardziej wymagającego.

mufti

Radzę sobie w najprostszy możliwy sposób, czyli przy pomocy czyścika. ;)

Muszę to robić co około 3 dni - szczególni teraz gdy nie zasłaniam okien, ale w sumie to żaden problem, bo mam otwarty baniak, więc czyszczenie szyb zajmuje mi góra 5 minut. Raz na miesiąc, półtora, używam scrapera żeby doczyścić narożniki i okolice dna - to już bardziej skomplikowana operacja i trwa od 10 do 15 minut.

Dzień 263 - 03.11.2010

W baniaku znowu było małe zamieszanie i znowu przez awarię. :nono

Tym razem filtr DIY się lekko przytkał i ciśnienie wywaliło uszczelkę. Oczywiście akurat nie było mnie w domu, więc po powrocie trochę się zdziwiłem kiedy zobaczyłem cały pokój zalany wodą i bąbelkową zadymę w akwarium. Filtr stał wprawdzie w SUMPie, ale ciśnienie wody było tak silne, że strumień tryskał poza szkło, by następnie po ściance szafki wypłynąć 'na wolność'.

Na podłogę poszło jakieś 40 litrów, więc całą noc spędziłem na gromadzeniu i przygotowywaniu wody na dolewkę.

Na szczęście poza nerwami i zarwaną nocką obyło się bez konsekwencji - podłoga nie napuchła, sąsiad odpuścił temat kilku kropli na suficie, parametry w akwarium się nie zmieniły, a zwierzaki przetrwały zamieszanie bez większego stresu. W każdym razie na pewno mniej się stresowały niż ja.

Od wczoraj śmiga już nowy filtr, też DYI, ale tym razem mam nadzieję że solidniejszy. W każdym razie wygląda solidnie, choć wymaga jeszcze kilku drobnych ulepszeń.

Oczywiście wymiana filtra spowodowała kolejne zamieszanie w baniaku. Niby nic, a zajęło mi to prawie 5 godzin, bo musiałem rozkręcić całą hydraulikę i wyjąć wszystko z SUMPa żeby usunąć starą podstawkę pod filtr. Przy okazji nie obyło się bez lekkiej konserwacji sprzętu, porządków i - jakby inaczej - wielkiej zadymy w zbiorniku, bo cały syf, który gromadził się w SUMPie i nie dał się odessać wrócił spowrotem do obiegu. O dziwo koralowce zareagowały bardzo pozytywnie - nigdy nie widziałem ich tak napompowanych - a ryby i bezkręgowce nawet nie zauważyły że coś się dzieje. Może zacznę robić takie zadymy w SUMPie częściej...

Wczoraj też dotarły w końcu bezkręgowce, które uzupełniły obsadę przetrzebioną po nadużyciu kleju do korali. Znów mam 2 sztuki Lysmata amboinensis, 3 sztuki Lysmata wurdemanni (oby zaczęły jeść Aiptasie, bo zaczyna mi sie już chyba plaga ;)) oraz po jednym krabie z gatunków Mithraculus sculptus i Lybia tesselata.

Krewetki są wciąż na widoku, za to kraby się pochowały. Mam nadzieję, że przeżyły aklimatyzację i nie padły łupem starych mieszkańców.

W poniedziałek pojawiły się też dwa nowe koralowce:

Trachyphyllia geoffroyi

4406-tn_334.jpg

Ta przyszła w miejsce poprzedniej, która z niewiadomych przyczyn nagle zeszła. W ciągu dosłownie 3 dni praktycznie zniknęła. Podejrzewam albo jakąś infekcję, albo pasożyta. Może wirki ją zadusiły, bo też zaczynają u mnie się mnożyć na potęgę - niby nie jedzą korali, ale kto je tam do końca wie. W każdym razie jutro odbieram Mandaryna - Pterosynchiropus splendidus - i mam nadzieję, że uwzględni je w swoim menu.

Catalaphyllia jardinei

4406-tn_335.jpg

A tak wygląda baniak dzisiaj po wszystkich przejściach:

4406-tn_336.jpg

4406-tn_337.jpg

I kilka korali wciąż ucztujących na recyclingu z dna SUMPa:

4406-tn_338.jpg

4406-tn_339.jpg

4406-tn_340.jpg

4406-tn_341.jpg

4406-tn_342.jpg

Zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem za mało nie karmię, skoro koralowce tak radośnie reagują na 'papu' w wodzie - i to nawet w ciągu dnia.

Wirki oblazły nawet Discosomę.

4406-tn_343.jpg

I kilka fotek zwierzaków pstrykniętych przy różnych okazjach:

4406-tn_344.jpg

4406-tn_345.jpg

4406-tn_346.jpg

A to Nocna Norka Doktorka.

4406-tn_347.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie Panie piknie

gdzie nabyles mandarynka?

ps. właśnie ostatnio odkryłem że znamy się z wcześniejszych czasów - mieliśmy okazje sie poznań przez PR :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno z ładniejszych akwa jakie widziałem w życiu ;)

dodam że po części na tym akwa będę się wzorował robiąc swoje :nono


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że jest do d*py te akwa i najohydniejsze jakie widziałem !!!:nono

ps. nie moge powiedzieć inaczej żebyś nie przestał upiększać akwarium,oby tak dalej ,tak trzymaj i do przodu ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syciu

Mandaryn z AM. Mają jeszcze kilka, więc jak planujesz zakup, to ich odwiedź w poniedziałek.

michal_natalia

Dzięki i życzę powodzenia w realizacji planów. Jakby coś, to pytaj.

robi

Hehe... Też to sobie stale powtarzam, żeby nie stracić motywacji. Tylko czaszami, jak siedzę wieczorem przy baniaku i nie mogę oderwać od niego oczu, jakoś ciężko mi uwierzyć że faktycznie jest taki do d*py. :)

Dzień 266 - 06.11.2010

Mandaryn wczoraj został odebrany i wygląda na to że powoli się aklimatyzuje. Jeszcze jest dość nieśmiały i rzadko wypływa w widoczne miejsca, ale już sobie skubie coś ze skały, więc liczę że będzie mu dobrze.

4406-tn_348.jpg

Przy okazji wyprawy po rybę, jak zwykle nie oparłem się pokusie i zakupiłem dwa nowe koralowce:

Cynarina lacrymalis

4406-tn_349.jpg

i Duncanopsammia axifuga

4406-tn_350.jpg

Powoli akwarium zaczyna wyglądać na zasiedlone i pełne życia. Wciąż jest jeszcze kilka miejsc na skale, gdzie aż się prosi żeby 'posadzić' coś ładnego, ale na razie nie mam pomysłu co by to mogło być. Pewnie przy okazji jakiejś kolejnej wizyty w sklepie koncepcja sama się narodzi. :)

Tak było w przypadku Duncanopsammii - z przodu baniaka było miejsce, z którym nie za bardzo wiedziałem co zrobić i jak tylko ją zobaczyłem, wiedziałem że będzie tam idealnie pasować.

4406-tn_351.jpg

Poza tym wczoraj przez nieuwagę zafundowałem sobie dodatkową pracę. :) Podczas zmiany gąbki w filtrze przez przypadek rozwiązałem woreczek z PURIGENem i po ponownym podłączeniu filtra w zbiorniku zrobiła się prawdziwa zamieć. :)

Przez 2 godziny odsysałem kuleczki ze skał i z wody, ale i tak sporo ich jeszcze zostało. Najgorsze jest to, że mają one doskonałą pływalność i niechętnie opadają na dno, więc teraz co jakiś czas wkurzam się że jakieś paprochy mi pływają w toni. Może w miarę upływu czasu część zmiesza się z piaskiem i przestanie pływać, a resztę wyłapie wata filtracyjna i odpieniacz.

Zrobiłem też dziś testy wody. Po przymusowej podmiance w zeszłym tygodniu spadło mi trochę zasolenie (z 1,0253 do 1,0245), a tym samym również poziom Ca i Mg. W ciągu tygodnia, dwóch wszystko powinno wrócić do normy.

PH - 7,64

KH - 8,3

NO3 - 10

PO4 - 0,06(Hanna)

Ca - 370

Mg - 1350


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. Mam właśnie zamiar wzorując się na nim postawić u siebie podobne, tylko trochę mniejsze (70x70x40). I tu nasuwa mi się pytanie o lampę LED. Czy taka 120W (planuję DYI) zda egzamin w mniejszym zbiorniku, czy lepiej nie zawracać sobie głowy i dać klasycznie belkę HQI + T5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin79

Myślę że to głównie zależy od tego co w tym zbiorniku będziesz chciał trzymać i jakich diod użyjesz. Jeśli zrobisz lampę na diodach CREE i będziesz trzymał tylko miękkie i/lub LPSy, to powinno starczyć. HQI w tak płytkim zbiorniku może z drugiej strony być nieco za mocne, chyba że podwiesisz je dość wysoko nad lustrem wody.

Proponowałbym złożenie lampy LED na dobrych diodach i ewentualnie dołożenie świetlówek, jeśli w przyszłości uznasz że światła jest jednak mało.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Ronin79

Popieram Amnor'a w kwesji HQI - za płytki zbiornik na taką lampę - ugotujesz ryby i korale / HQI jest gorsze od buzały w kubku - nie schłodzisz wody !!!

W tym wypadku LED ( ale tylko TOP Quality inaczej katastrofa murowana ) lub świetlówki ... -a tu masz pole do popisu !!

polecam: ATI Blue Plus ( aktyniczne ) , ATI Aqua Blue i do tego Koralen Zucht FIJI PURPLE , ewentualnie jak by było zbyt niebiesko mozna dodac Silvania 10000 lub AM , ale to to samo.

pozdrawiam

P.S. pomysl o wiekszym baniaczku ..

B.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 270 - 10.11.2010

Niestety w niedzielę musiałem wyrzucić jednego z piękniejszych koralowców z mojej rafki - Heliofungia actiniformis. :) Dopadła ją chyba jakaś infekcja i utraciła większość tkanki przez dosłownie 2 dni.

Jednak jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że jak pojechałem dziś do Aqua Medic'a po ślimaka wirkożercę - Chelidonura varians - znalazłem tam nową dostawę tych korali. :) Oczywiście pokusa była nie do odparcia i zakupiłem prawie identyczną Heliofungię, tyle że biało fioletową. :)

4406-tn_354.jpg

Przynajmniej nie wróciłem z pustymi rękami, bo żaden ze wszystkich dwóch!!! ślimaków, które przyjechały do sklepu nie przeżył. Będę chyba musiał jakoś nakłonić Mandaryna żeby zaczął jeść wirki.

W końcu też odnalazł się jeden z krabów, które wpuściłem do akwarium tydzień temu.

4406-tn_352.jpg

Zamieszkał sobie w grocie homara i co wieczór, w porze karmienia, razem wychylają się nieco z nadzieją, że prąd wody przyniesie im jakiś smakowity kąsek. Stoją sobie spokojnie kleszcz w pompon i wygląda na to że się zaprzyjaźniły.

4406-tn_353.jpg

Mithraxa niestety wciąż nie mogę namierzyć. Nie znalazłem jednak żadnych resztek, więc się nie martwię. Był malutki, więc pewnie się gdzieś schował i rośnie sobie w spokoju, żeby mnie kiedyś zaskoczyć.

A tak wygląda baniaczek dzisiaj.

4406-tn_355.jpg

Tak dobrze poszło mi czyszczenie szyby, że chyba zrobiło się lustro od środka i Żółtek od godziny pływa wzdłuż jak dziki i wali ogonem w swoje odbicie. Przy okazji przewala więcej piasku niż całe stado Babek.:)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zazdroszczę Tobie tych dwóch Pterapogonów - fajnie to wygląda :-)

Romek a tak nawiasem skad udało się Tobie nabyć parkę pterapogonów?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.