Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem szanowny Panie przypomnieć o myciu odbłyśników w T5 :)

Jak walka z aiptasią ?

Co do cyjano i problemów z piachem patrzyłeś czy w piachu nie nagromadził się duży bród bo przy takiej ilości lpsów pewnie ciążko zajrzeć w głąb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Aktualizacji na razie nie będzie, bo w zasadzie nie wiele się w baniaku działo przez ostatnie miesiące, ale postanowiłem się chociaż zameldować.

Walka z Apitasią na razie na remis, ale zaczynam mieć nadzieję że nie będzie konieczny restart - tak brałem to bardzo poważnie pod uwagę. Wygląda na to że mój egzemplarz Brzydala nie jest może najszybszym pożeraczem tego chwastu, ale co jakiś czas coś tam skubnie i to już robi różnicę. Zdaje się też że obniżenie poziomu PO4 zahamowało niepochromowaną ekspansję ukwiałów, bo nie widzę żeby przybywało nowych główek, a i te największe dość mocno się zmniejszyły.

Przy okazji wydaje mi się, że odkryłem również powód masowych zgonów koralowców w moim baniaku, o których pisałem wcześniej. Chyba był nim test na KH, który przekłamywał wyniki. Każdorazowo wskazywał na poziom 6,4-7,2, co choć dość nisko jeszcze mnie za bardzo nie niepokoiło (tym bardziej że wcześniej sam go zbijałem walcząc o odpowiednie pH). Jednak okazało się że faktyczny poziom był poniżej 6,4 - raczej bliżej 6,0. Niewykluczone w dodatku, że podczas odłączania się wężyka dozującego spadał jeszcze niżej.

W każdym razie od dłuższego czasu żadnych korali do baniaka nie dokładałem, ponieważ a) bałem się że znów polecą i B) nie wiedziałem czy Apitasia wszystkiego i tak nie zarośnie. Ale myślę że powoli nadszedł czas na uzupełnienie obsady, bo pomimo że koralowce które zostały dość mocno się rozrosły (szczególnie ukwiał), to jednak w baniaku są miejsca w które aż się prosi wstawić coś żywego i pięknego.

Z innych tematów - czekam na nową lampę, którą składa mi kolega. Będzie to LED DIY na diodach Cree z dwoma dodatkowymi świetlówkami T5. Myślę że będzie gotowa jeszcze w październiku.

Jak się pojawi lampa to pstryknę kilka fotek.

Pozdrawiam wszystkich :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kh było stabilne to na pewno nie powodowało zgonów korali, sam miałem przez długi czas Kh 5,6 w akwarium z twardymi i wszystko wyglądało zupełnie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kh było stabilne to na pewno nie powodowało zgonów korali, sam miałem przez długi czas Kh 5,6 w akwarium z twardymi i wszystko wyglądało zupełnie normalnie.

ta potwierdzić!

u mnie też było przez jakiś czas w granicy 6 i nic specjalnego się nie działo (tylko, że było stabilne!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można spytać który kolega ma taki talent do składania?

Coraz bardziej sam się zastanawiam nad ledami.

U nas w PL jest mało gotowych atrakcyjnych kitów no i ceny są z 30-40% wyższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przez ostatnie kilka dni twój dziennik był dla mnie umileniem wieczorów i skarbnicą wiedzy (też mam w planach założenie akwarium) jednak bardzo zasmucił mnie fakt, iż ostatni wpis był w październiku 2011 roku, mam nadzieję, że nie zrezygnowałeś z pisania i będziesz mnie nadal inspirował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor tu nie tylko został zachwiany baniak ale też twoja aktywność , nie chce krakać ale coś czuje że kończy się zapał , 0 zdjęć no i walka tyle miesięcy trwa wieczność a to tylko 250l.

Pokazałbyś baniak jaki by nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poswiecilem dosłownie dwie nocki po 12h w pracy na czytanie tematu :) rozwiał mi on wiele pytań i niepewności. Miałem jednak nadzieje, ze jest kontynuacja a tu nagle... Ostatnia strona i kontynuacji brak :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie skończyłem:) Czyta się super (2 pełne wieczory) już żona się do mnie nie odzywa bo tylko forum, forum i forum. Mam nadzieje że szybko jej przejdzie ponieważ Gienek zaczyna składać dla mnie sprzęt. Wiedza pozyskana tu jest po prostu nieoceniona. Czekam na jeszcze, mam nadzieje że akwarium nie eksplodowało:P


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co słuchać w baniaku?

Jak po zmianie oświetlenia?

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę , zaczytałam się kiedyś na aquaforum, później stamtąd znikłeś :p znalazłam twoje akwarium tutaj gdzie troszkę więcej dodałeś niz tam, ale aktualizacji brak. Co tam dalej ciekawego sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor

Rejestracja: 19 paĹş 2009

POZA FORUM Ostatnio: 07 paĹş 2011 19:01


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakas fota jednej z ciekawszych kostek rozmiarów midi

Przy nowym projekcie trochę się na Tobie wzoruję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wzorowałem na tym projekcie i szczerze mówiąc on mnie popchnął w morszczyznę. Szkoda, że kolega nie aktualizuje, ale nie samym internetem człowiek żyje ;).

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem na czym będę wzorował swoje akwarium :smiling: . Przydała by się jakaś aktualizacja.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem na czym będę wzorował swoje akwarium :smiling: . Przydała by się jakaś aktualizacja.

Spytaj autora czy dalej by się sam na swoim projekcie wzorował bo dla mnie to game over a szkoda bo zapowiadało się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza forum Ostatnio: 02 wrz 2013 17:12

Wątpie by było to spowodowane przeprowadzką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było by temat umarł bo to jeden z lepiej czytających się opisów jaki widziałem - wielkie słowa uznania dla

Amnor


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zwróciłem uwagi że ostatni wpis był 07 paĹşdziernika 2011 - 10:59 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie kolego - ja dopiero planuję przygodę z morszczyzną i to od małego nano, ale w przyszłości coś takiego jak u Ciebie mam nadzieję że będzie stało.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.