Skocz do zawartości
Adam Rybowski

Amphiprion clarkii

Rekomendowane odpowiedzi

Moja cierpliwość została nagrodzona .Dorodna para klarków zaczęła regularnie się rozmnażać.Mają kilka ukwiałów do dyspozycji/4/ ale wybrały na miejsce składania ikry niebieskiego dywanowego.Też mi się podoba.702-clark 1.jpg

Wycierają się regularnie .Na drugi dzień po rozpłynięciu się narybku składają nową702-clark2a.jpg

Po średnio 8-9 dniach inkubacji małe gotowe są do samodzielnego życia.702-clark3.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się robi dziwnie jak setki małych oczek patrzą na Ciebie.Małe rozpływają się po około 30 -tu minutach po zgaszeniu światła nad akwarium .U mnie jest to godz 21.

Dzień 7-8 po rozpłynięciu.

Jedzą solowca i brachonusa.702-clark4.jpg

Straty są dość duże.W fachowych publikacjach przeżywalność jest oceniana od 4%do 40% z wyklutych larw.

Te co żyją rosną dość szybko i nastaje dzień 15-16 kiedy rybki upodabniają się do dorosłych.702-clark5.jpg702-clark 6.jpg

Pojawiają się im paski i zaczynają się zachowywać jak dorosłe rybki-charakter pływania i terytorializm702-clark7.jpg

W tym momencie spada hodowcy kamień z serca,najgorsze mam już za sobą-śmiertelność narybku radykalnie się zmniejsz co nie oznacza ,że wiele ich do tego momentu dożywa.Z mojego pierwszego tarła przeżyły tylko albo aż dwie sztuki z drugiego tarła ok.20 sztuk/właśnie się wybarwiają/702-clark8.jpg702-clark9.jpg

Na tych zdjęciach widać te pierwsze 2 sztuki po miesiącu, są to już całkiem kształtne rybki.Jedzą praktycznie wszystko nie gardzą nawet suchymi pokarmami.wy Po 5 minutach od włożenia ukwiału do akwarium już w nim były.Tak więc rozszyfrowanie-"po co to" i na "co to" poszło im bardzo szybko.

Trochę trudu a frajda wielka.Pozdrawiam Wszystkich w Nowym Roku!


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Gratulacje. I fajne zdjęcia.

Zostaniesz lokalnym potentatem clarkowym :)

A - gdybyś kiedyś chciał sprzedać nadwyżkę młodocianych, to się piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenon PL to są dość duże ryby,potrafią przestawiać całkiem duże kawałki skał i rosną szybko.W 160 litrach mogłyby Ci nieźle narozrabiać .

Dziś zdjęcie 18 dniowego malucha.

702-clark10.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Gratulacje w odchowaniu młodzieży,nie często się komuś udaje.

Nawet dwie sztuki z pierwszego tarła to sukces,oby tak dalej , powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To jest prawdziwy sukces i satysfakcja. Zazdroszczę tej radości z odchowania maluchów. Widok malutkich clarki w ukwiale to odjazd.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz i chowasz mlode w ogolnym baniaku czy zastosowales jakis kotnik lub inny zbiornik dla maluchow?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Kiedy jest największa śmiertelność narybku (w jakich dniach)? I jak długo trzeba było czekać, od wpuszczenia ryb, na ikrę?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@W32darWin jestem na etapie uruchamiania oddzielnego regału do odchowu narybku,pojedynczym kotnikiem to można sobie jedynie narobić apetytu.

@zielony mintaj największa śmiertelność jest w pierwszych 3 dniach później jest z górki.

Dorosła para trze się w akwarium ogólnym, tylko w nocy kiedy spodziewam się wylęgu zabieram im kamień z ikrą.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Napisz jak z cyrkulacją i filtracją w kotniku.Ile dajesz jedzenia młodym.Jestem bardzo ciekawy bo też mam dobraną parkę która składa ikrę i z przykrością muszę stwierdzić, że nigdy nie udało mi się wychować ani jednej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kajman2220-oczywiście ,że będę sprzedawał.Trochę się nimi nacieszę -póki są małe a jak podrosną i staną się bardziej uciążliwe to "skończą" w najbliższej hurtowni.Sklepu w Kielcach z morszczyzną niestety nie ma.

@cezar 1-cyrkulacja to napowietrzanie kostką,filtracja-podmiana wody 30% 2 razy dziennie,karmienie solowiec w takich ilościach aby starczyło od godz 9 do 19.W pierwszych 3 dniach lepszy jest brachionus.

Tego wszystkiego trzeba się nauczyć na własnych błędach i drążyć temat aż do skutku.

Żeby cokolwiek odchować tak mimochodem bez sporego zaangażowania to szans praktycznie nie masz!

Koralowiec zamiera miesiącami a takie małe rybki to wystarczy policzyć do dziesięciu i już jej nie ma.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje :):):)


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluchy zaczynają dostawać żółtej barwy na tułowiu i płetwach stają się coraz bardziej "dorosłe" w wyglądzie i w zachowaniu.702-clarki11.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!! Gratulacje dla Maluchów i dumnego Opiekuna!!!

ps. a jak tam "oskarkowa ekipa" się miewa???


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika-wzruszyłem się że ktoś je jeszcze pamieta.Cała banda -17 sztuk ma się dobrze.Dokładnie po 6-ciu miesiącach zaczeły się wycierać i przedwczoraj zostałem rybim dziadkiem.Przyszły na swiat pierwsze małe z odchowanych "własną piersią"rodziców .

Można do mnie mówić Dziadku Fridzie.

Nie ukrywam,że chciałbym dopracować technikę rozrodu pseudochromis fridmani ponieważ te rybki dosłownie skradły mi serce.Błazenki rozmnożyłem niejako z nudów czekając na małe fridmani.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie,

to ja powtórzę raz jeszcze GRATULACJE !!! :kapelusz

Jak mogłabym zapomnieć o Oskarku i rodzeństwie? bardzo się cieszę, że "dorosły" i również wzięły się za podnoszenie średniej demograficznej. zresztą pod taką OPIEKĄ, to nic dziwnego.

jeśli mogę, to bardzo proszę o fotkę Oskarka i reszty.

z góry dziękuję ;)

ps. próbowałam zacząć od "Dziadku Fridzie" ;) ale jakoś mi nie wyszło ;) a firdmani, to podejrzewam niejedno serduszko skradły


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clarki skończyły 3 miesiące.

Po metamorfozie nie sprawiały już żadnych kłopotów.

Oto ich ostatnie zdjęcie przed wyekspediowaniem ich do hurtowni w Krakowie.702-klark1.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, piekna sprawa. Tez mam ambicje zeby cos rozmnozyc ale zawsze czasu brak. Musze chyba poprostu przestac robic sobie wymowki i sie za to wziasc. W sumie Sphaeramia nematoptera od dluzszego czasu nosza ikre ale wszystkie larwy marnuja sie w paszczach akwariowych wspolmieszkancow. Chcialbym sprobowac tez z Amphiprion frenatus.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.