Skocz do zawartości
Szymon

Szymon - po przejściach:)

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium w "starym" stylu, żywa skała, balling, odpieniacz, czysty sump, bez dodatków - tylko podmiany i karmienie. Obecnie prawie dojrzało, żywa skała była nowa, lekko odgazowana. Poza tym po długim czasie wymieniona żywica i wkłady w RO...wiem wiem, już sie biorę w garść i będę dbał:) pozdrawiam.

890-t1.jpg

890-t4.jpg

890-t2.jpg

890-t3.jpg

znowu czuję prawdziwą frajdę z akwarystyki i powoli w głowie układa się plan ostatecznego wyglądu zbiornika:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, co bys nie pokazal zawsze wyglada swietnie.... Czyli ze teraz zupelnie nic nie dodajesz..... zadnej suplementacji....?

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dziś na forum po długiej nieobecności z sentymentu i postanowiłem podzielić się zdjęciami. Co do suplementacji jestem zdania, że w poczatkowej fazie, to jest powiedzmy do roku-półtora zbiornik nie wymaga suplementacji (prowadzony w "normalny" sposó:), wystarczą podstawowe zabiegi, podmiany, światło itp. Jak kolonie są słusznych rozmiarów można zacząć bawić się w pieszczoty:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, a wcześniej co było Zeo... ? I co się stało jeśli można wiedzieć, że taka zmiana ? W sumpie żadnego DSB, żadnego refugium tylko odpieniacz dobrze zrozumiałem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze fotki obecnego sumpa sie pojawia?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeo było przez chwilę, potem ceramika - za dużo wydziwiałem i przez te kombinacje prawie zrezygnowałem z akwarium. Sump bez zmian - zero refugium, tylko rowa, węgiel w słusznej ilości i odpieniek.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsza stara szkola:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....żywa skała, prawidłowo dobrane oświetlenie i cyrkulacja, nie za mocny odpieniacz, i doświadczenie które nie brak Szymonowi i efekt widać na zdjęciach - gratulacje .

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie,dobrze ze nie zrezygnowales z tego hobby.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna jest klasyka. pozdrawiam Szymona (no i resztę zainteresowaną) :)


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) Fajnie jest widzieć, że z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej i można spać spokojnie, że to wszystko nie poleci na łeb na szyję. Pojawiają się jeszcze gdzieniegdzie na tylnej szybie bąbelki, ale jest ich coraz mniej, jednak czysta woda wyjściowa to podstawa. Najważniejsze, że korale odżyły (chociaż nie wszystkie...) - wyglądają jakby odetchnęły pełną piersią

:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie musi podobac!

Szymon - ladnie to zrobiles!

Gratuluje


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie ładny jak poprzedni :) Niech krzaczki trochę podrosną i znowu będzie TTOM.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka barwa światła? Interesuje mnie bo mam tą sterowaną i zastanawiam się cały czas na jaki kolor sie zdecydowac ostatecznie.

A baniaczek jak zwykle piękny


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili 50\50 blue plus i blue spezial


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szymon ile centymetrów masz świetlówki od tafli wody?


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego czy zapomiałem po pielęgnacji obniżyć lampę czy nie:) Od 15-40cm


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....chodzi mi o to ile cm nad wodą jest na tych fotkach


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231136 habol :

....chodzi mi o to ile cm nad wodą jest na tych fotkach

To zależy czy przypływ czy odpływ :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem, zostaw te wynalazki, lepiej nie będzie a tylko sobie kłopotu narobisz :)

Cieszmy się, weselmy i radujmy, albowiem Syn Marnotrawny powrócił na właściwą ścieżkę :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powrotnie w krainie żywej skały. Ciekawe czy Balon coś skomentuje (ależ ja się do biedaka co i rusz odwołuje) :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.