Skocz do zawartości
dragon_x

Nowe Światełko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zmiany światełka i mam pytanie

czy do akwarium 112L

światełko 2x15W T8 aktynika + 2x24W PC 10000K będzie wystarczające?

na razie mam tylko miekkie koralowce + ukwiał, ale w przyszłości planuję jakies mniej wymagające twardziele wprowadzić do mojego zbiorniczka.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Dziękuję i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidlowo powinno byc 1 watt na 1 litr wody,wiec masz za malo,ale ja mam 350 litrow baniak i mam tylko 160 watt i wszystko fajnie funkcjonuje ale planuje jednak zwiekszyc liczbe watów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo jak dla SPS-ow. Lepiej zrobic oswietlenie ze wszystkimi swietlowkami T5, bo tego typu swietlowek na rynku nie brakuje. Pod wzgledem barwy mozna kombinowac bez konca. T5 39W ciut za dlugie, ale rownomiernie oswietlilyby akwarium. 4x24W to tak minimum. Dobor samych swietlowek to kwestia gustu jezeli chodzi o kolory i wybor korali. Jezeli lapa lampa zawieszona nad akwa pod taki wymiar jak podales zrobilbym z ciut za dlugich 3x39W (jedna aktynika, niebieska ATI i KZ fiji)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz dawac swietlowki PC zamiast liniowych T5ek?Poza tym swietlowki 10000K nie daja za ciekawego swiatla do akwa morskiego,zaczynalem na Sylwani Aquastar ktora ma wlasnie 10000K i kolorki byly nie zaciekawe.

Przy wymiarach ktore masz podane w stopce zdecydowanie zrob 4-5 x t5 24w,na t8 moim zdaniem szkoda kasy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi.

T8 dlatego, że już je mam i jako aktynika się powinny sprawdzic.

w kwestii wyjasnienia. PC 24W dlatego, ze konstrukcja mojej pokrywy nie pozwoli na zamontowanie t5 24W.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby za chwilke zamontowac zamiast 2x24 np 2x36W 14000K to juz chyba wypadnie lepiej?

co do twardych mysle o LPS'ach, moze jakis mniej wymagajacy sps.

w tej chwili wstyd przyznac mam 46W łącznie na 112L i co ciekawe zarówno grzybki , miekkie jak i nawet ukwiał mają się dobrze, ale ponieważ czas wymienić swietlówki przy okazji wymieniam światło.

2x15 + 2x36 daloby 102W więc mniej więcej 1W/L. Dla sps to za mało napewno.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

102 W bedzie dla wszystkiego o.k.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 112 i światła mam łącznie 93 waty (ale szkło niskie, 30cm) i montipory rosną sobie bez przeszkód.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 80x35x35 i mialem LEDy 3 x 15W ale dla miekkich bylo to za duzo i np. clavularia czy sarco zamykaly sie przy zapaleniu wszystkich swiatel. Teraz zdjalem jedna i mam 1 x 15W biale i 1 x 15W niebieskie i jest ok.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za wypowiedzi. pierwsza czesc swiatelka juz dotarla:)

w lutym/marcu zamawiam reszte.

łącznie będzie 80W, mam nadzieje, ze to wystarczy ;)

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.