Skocz do zawartości
Ben_sage

filtr ro data waznosci

Rekomendowane odpowiedzi

po jakim czasie filtr do wymiany od 1 uzytku ?

biorac pod uwage ze przelalo sie przez niego ok 2-3 tys litrow w okolo 2 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 4-6 miesięcy. Domyślam się że nie masz TDS który mniej więcej pokaże kiedy wymienić. Biorąc pod uwagę że jesteś z Warszawy bo woda relatywnie najgorsza wymień jak najszybciej ;)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najgorsza nie jest i membrana spokojnie wytrzymuje rok a może i więcej ale ja nie czekam zmieniam co rok bez względu na wskazania TDS (chyba że by były złe to wtedy tak ale jeszcze to mi się nie zdażyło.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw trzyma ok 1 000 - 1500 L ale to zależy od wody w danym miejscu żywica raczej mniej

wkłady są tanie nie warto ryzykować, membrana trzyma u mnie już 20 miesięcy i ma się OK po

około 3 000 L

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak radzą sobie spore oceanaria/akwaria gdzie filtry powinny mieć niezłe wydajności i nie powinny zużywać się szybko. Przecież nie wymieniają filtrów raz w tygodniu hm? Co o tym sądzicie? Jak to jest rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a spytam jak laik. Jakie są objawy końca membramy??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232185 Hambi :

Zatem jak radzą sobie spore oceanaria/akwaria gdzie filtry powinny mieć niezłe wydajności i nie powinny zużywać się szybko. Przecież nie wymieniają filtrów raz w tygodniu hm? Co o tym sądzicie? Jak to jest rozwiązane?

Mają tam troszkę większe systemy uzdatniania wody ;)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mają tam troszkę większe systemy uzdatniania wody

Pozdrawiam

Chodziło mi o nieco dokładniejszą odpowiedź czy ktoś kiedyś widził taki system(wiadomo że nie jadą na easyline 80)

jak to wygląda? ile takie filtry trzymają?gdzie takie filtry można kupić? Czy ktoś spotkał się z czymś takim kiedyś?

Pozdrawiam

hambriento ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie Cie dane interesują ile litrów na godzinę ? może chcesz myjnię otwierać ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis mierzylem swoja wode ro w filtrze na mierniku tds takim po 125zl ze sklepu morskiego i wyszlo u kumpla ktory ma nowke Ro po godzinie przelewania sie wody przez ro wyszlo 0,007-0,008 u mnie w mojej wodzie ro ok.0,017 woda z kranu 3xx ..... biorac pod uwage takie wartosci to moj filterek ma sie calkiem niezle w stosunku do nowki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232383 slawomirdyl :

Podaj jakie Cie dane interesują ile litrów na godzinę ? może chcesz myjnię otwierać ?

I po co te idiotyczne docinki z myjnią? Na 44 lata spodziewałem się bardziej rozwiniętego zapytania ale cóż...?

Pytam się po to żeby zasięgnąć informacji. Zna ktoś jakieś rozwiązanie lepsze bo używam filtra osmotycznego praktycznie na okrągło (w tygodniu około 3,5 tysiąca litrów lekko). Na wyposażeniu mam marlina AM, oraz dwa mniejsze już nie pamiętam jakie. Wydajność jest w porządku ale chodzi mi o to czy są jakieś rozwiązania żeby nie trzeba było wymieniać membran i prefiltrów na okrągło. W moim przypadku parametry szybko siadają :/

Za cenne odpowiedzi serdecznie dziękuję, na głupawe docinki nie będę odpisywał.

Pozdrawiam

Hambi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232525 Radek Ch :

Owszem, są rozwiązania - to osmoza przemysłowa:

http://www.czystawoda.pl/osmozy_przemyslowe-k86-0-3-default.html

ale na takie rozwiązanie trzeba sponsora ;)

ps.

w piątek idziemy na piwo........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Ci Radku za wyczerpującą odpowiedź i link. Zaraz się z nim zapoznam. Co do sponsoringu to mój zakład pracy powinien się o to martwić nie Ja ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232514 Hambi :
#232383 slawomirdyl :

Podaj jakie Cie dane interesują ile litrów na godzinę ? może chcesz myjnię otwierać ?

I po co te idiotyczne docinki z myjnią? Na 44 lata spodziewałem się bardziej rozwiniętego zapytania ale cóż...?

Pytam się po to żeby zasięgnąć informacji. Zna ktoś jakieś rozwiązanie lepsze bo używam filtra osmotycznego praktycznie na okrągło (w tygodniu około 3,5 tysiąca litrów lekko). Na wyposażeniu mam marlina AM, oraz dwa mniejsze już nie pamiętam jakie. Wydajność jest w porządku ale chodzi mi o to czy są jakieś rozwiązania żeby nie trzeba było wymieniać membran i prefiltrów na okrągło. W moim przypadku parametry szybko siadają :/

Za cenne odpowiedzi serdecznie dziękuję, na głupawe docinki nie będę odpisywał.

Pozdrawiam

Hambi

To nie docinki myślę tylko zapytanie w kontekście dowcipu.Trochę żartu w życiu nam potrzebne jest więc się nie złość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie docinki myślę tylko zapytanie w kontekście dowcipu.Trochę żartu w życiu nam potrzebne jest więc się nie złość.

Zostawmy to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakopcie topory i lejcie sie gołymi rękami ;):)

A tak na serio to kumpel jeszcze troche przelal i mu zeszlo do 0,04 wiec miedzy 0,17 do mojej wody R0 2 letniej jest jakas tam roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.