Skocz do zawartości
LUK4344

sól deep bleu

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś to zna, ktoś o niej słyszal, bo sprzedający opisuje niespotykene właściwości ;) oto niektóre z nich:

Pojemność opakowania 20 kg.

Stosuje się ją wyłącznie w akwarystyce morskiej,

koralowce po jej zastosowaniu (tj. po ok. 7 dniach odzyskują bajeczne kolory,

takie jak w naturze w oceanach).

Kto raz zakupi sól Deep Blue nigdy nie powie NIE!

Wszystkich chętnych zapraszam do naocznego przekonania się i obejrzenia moich zbiorników.

Wszelkie pytania w sprawie profesjonalnego funkcjonowania akwarium po zastosowaniu soli Deep Blue pytaj na forum

Po 25 latach praktyki uważam, iż proponowana przeze mnie sól jest produktem najwyższej klasy.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś dowcip ?

( masz 29 lat a piszesz "Po 25 latach praktyki uważam, iż proponowana przeze mnie sól jest produktem najwyższej klasy. ")


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tą solą, to jak by Andrzej napisał - " Mam piękne akwarium i super korale, bo wale bąki koło sumpa" ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232631 piona :

Skoczek ...przeczytaj ze zrozumieniem post Lukiego ..pozd.

Nie no ja rozumiem co on napisał i że większość to cytat. Tylko mógłby to zaznaczyć.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Ja używam tej soli od pół roku i jeszcze jedna osoba z forum,dobrze trzyma parametry,łatwo się rozpuszcza i nie pływają jakieś tam gluty jak przy innych solach.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a czego używałeś przed DB ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preisa cały czas się zbrylała ta jest cały czas sypka,a tak w ogóle to stosuje preparaty aquaperfekt są dużo tańsze


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gluty ?? ..Preis.ok, kent ok ..jak dla mnie ..A jak sie zle po otworzeniu zamknie sól dostanie sie wilgoc z powietrza np. ..to hmm ..kazda sie zbryluje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisze co mi odpowiada w tej soli, każdy uzywa takiej jaka mu pasuje,jak coś to mogę komuś odsprzedać do przetestowania.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mają mniejszych opakowań... Skoro "kto raz kupi, nigdy nie powie NIE" to ja bym kilka kandydatek znalazł żeby ją kupiły:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używałem tej soli "Deep Blue Sól 20kg"...i faktycznie nie zbryla się pomimo częstego otwierania,oraz rozpuszcza się na wodę kryształ...ale wtedy kosztowała jeszcze 209 zł...a teraz 260zł... :cursin


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jestem ciekawy co to za wynalazek ?

P.S. Dużo osób jak chwali jakąś sól to pisze, że się ładnie rozpuszcza. Używałem już 5 soli i wszystkie rozpuszczały się tak samo albo bardzo podobnie. Co to za zaleta że sol się ładnie rozpuszcza, chyba że ktoś robi podmianę po 10 minutach mieszania soli a nie po 24 czy 48h ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232664 seb :

Szkoda że nie mają mniejszych opakowań... Skoro "kto raz kupi, nigdy nie powie NIE" to ja bym kilka kandydatek znalazł żeby ją kupiły:strutin

Pozdrawiam

seb

jeżeli gwarantują brak odmowy to ja mogę ją za darmo rozdawać w niektórych przypadkach , ale co z gwarancja satysfakcji i zwrotem płatności jeżeli odmowa wystąpi ? :p masz racje guliwer chwalenie rozpuszczania soli to tak jak zachwalanie kulistości kuli , spraw oczywistych nie ma potrzeby komentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jestem ciekawy co to za wynalazek ?

P.S. Dużo osób jak chwali jakąś sól to pisze, że się ładnie rozpuszcza. Używałem już 5 soli i wszystkie rozpuszczały się tak samo albo bardzo podobnie. Co to za zaleta że sol się ładnie rozpuszcza, chyba że ktoś robi podmianę po 10 minutach mieszania soli a nie po 24 czy 48h ?

Pozdrawiam

jak widać w różnych warunkach różnie się rozpuszczają sole... u mnie pomimo mieszania 24-48 lub nawet i więcej czasami zostawał lekki osad! Preis rozpuszcza się np gorzej niż Instant Ocean w "mojej" wodzie... więc nie jest tak "prosto" jak to @Guliwer777 ująłeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalej wodzie Ro (tam gdzie TDS pokazuje 0) Prais rozpuszcza się w 100%. Od 4-ch lat zużyłem juz trochę wiaderek tej soli i nigdy nie było żadnych problemów.

Może to kwestja opakowań ? Ja uzywam Praisa w wiadrach 12,5 kg, 20 i workach 40 Kg i zawsze trzyma parametry (CA > 430 i MG > 1400) przy zasoleniu powyżej 1,024.

Od wynalazków moim zdaniem lepiej się trzymać z daleka ale każdy może iść własną drogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Soli używałem naprawdę wielu i nigdy nie miałem problemu z jej rozpuszczaniem. Preisa używałem najdłużej i zużyłem chyba z 4x 40 kg worki, przeszedłem na inną z sól z powodu nietrzymania parametrów. Dla mnie rozpuszczanie soli jest oczywiste. Co to za sól, która się nie rozpuszcza ? Jakaś trefna partia i tyle.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z obu soli lepiej rozpuszcza się Preis.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ;-) Preis - 25 stopni - 2.2 kg na 55L - kilka minut i jest rozpuszczona w 100%!

Natomiast pamietam jak soliłem Grotech`em to ten rozpuszczał się bardzo długo! minimum 30 minut.

O Deep Blue słyszalem dobre opinie, ale...od jej sprzedawców lub dystrybutorów.

Miała być tańsza i lepsza(cokolwiek to znaczy) od Preis`a a wychodzi na to samo, więc podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tej soli już ok miesiąca (wcześniej przez rok Instant Ocean). Robię podmiany co tydzień po 10%. Jeśli ktoś ją zaczyna stosować to zalecam częste pomiary Ca. Ja zaniedbałem testy przez 3 tygodnie i Ca skoczyło z 410 na 440, a kh z 7,5 na 6,4. Wykonałem testy czystej solanki i wyszło Ca 450, kh 10,5. Ja jestem na razie bardzo zadowolony głównie z powodu sporego zmniejszenia dozowania drogiego preparatu Ca. Może nawet odwlekę w czasie powrót do reaktora.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.