Skocz do zawartości
Jader

Gromadzenie się ryb w jednym miejscu...

Rekomendowane odpowiedzi

240 litrów, 5 małych rybek i przez większość czasu wszystkie są zgromadzone przy jednej z bocznych ścian.... Cyrkulacja je tam spycha, czy co? Co ciekawe, mam wrażenie, że kiedy wieczorem gaśnie białe światło i zostaje niebieskie, to rozpływają się po całym terenie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam, że ryby są w tym akwarium od niedawna, i co za tym idzie są przestraszone nowym wyglądem otoczenia. Siedzą razem w jednym koncie bo "w kupie siła, kupy nikt nie ruszy". Zostawiając tylko niebieskie światło w akwarium robi się ciemniej a więc rybki czują się spokojniejsze, po jakimś tygodniu się ogarną i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jader moze ma cykora i nie kumaja dlaczego sie na nie tak gapisz:D.

U mnie nemelatoris tez tak miala. Zawsze plywala obok kryjowki i nigdy przez ponad rok czasu nie widziaklem jej w inne czesc akwarium. Jakie to rybki?

Dziwne troche to rybie zachowanie u mnie np kiedy przygasa swiatlo to naturalny instynkt ryb nakazuje im schowanie w skaly.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby są od 1-2 miesięcy. 2 Błazny, 2 garbiki i mały żółtek. Co dziwne, nie siedzą w kącie, gdzie jest spokój, tylko właśnie od strony, która jest bezpośrednio przy wejściu do pokoju. Nie boją się ludzi ani ruchu. To nie jest tak, że są przy dnie/skale/kryjówce i bez ruchu, tylko pływają tak na 1/4 obszaru akwarium. Może wyglądają kiedy im ktoś z kuchni jedzenie przyniesie...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij moze karmic z drugiej strony akwa. Taka moja pierwsza zlota mysl:).

pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale z drugiej strony jest komin, boję się, że za dużo jedzenia poleci w diabły.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wylacz obieg na czas karmienia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz kilka dni potestowac z tym karmieniem - wylaczanie obiegu i karmienie z drugiej strony. Moga tez byc mieszane sposoby. Jak to nic nie da to wrocisz do starego sposobu. Ja swoim zmieniam miejsca karmienia, raz z jednej raz z drugiej strony.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym obiegiem nie jestem przekonany; pompy wam nie siadają przy wyłączaniu kilka razy dziennie?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy nie siadają, ale na pewno ponowne ustabilizowanie sie obiegu chwile potrwa. Bulgotanie, siorbanie itp.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.