Skocz do zawartości
michalKK

Czy ktos moze polecić mi odpieniacz zewnetrzny??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje odpieniacz do montażu zewnętrznego, albo w ostateczności wewnętrzny ale bardzo wąski - zrobiłbym wtedy panel na niego. Miałem igiełkowy ale robił taki hałas ze sąsiedzi to prawie w ``w kaloryfery walili``:p). Co myślicie o AquaMedic midiflotor? Nie rozumiem trochę jak przebiega cyrkulacja wody w tym urządzeniu, czy to same bąble wymuszają ruch wody? Z której strony jest zasysana i gdzie wylatuje woda ``czysta``? W przypadku panelu będę musiał zapewnić jakaś cyrkulacje wody, zeby nie ``mieliła`` się ta sama objętość. Sam nie wiem co lepsze, optymalnie wyobrażałbym sobie taki zestaw- cicha pompa pcha wodę do odpieniacza na zewnątrz akwarium wiszącego na tylnej ścianie, tam z kostki robią się bąbelki i czysta woda wlewa się do akwarium bezpośrednio z odpieniacza...

Doradźcie coś plssss

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tylko trochę cena za wysoka:), a jak się sprawuje Beast 400P??? ta pompa bardzo głośno chodzi? Bo w sumie jak mam zapłacić 1000zl za sam odpieniacz to wole zrobić sumpa :p... A tak myślałem że gdyby ten Beast chodził w miarę cicho, a najważniejsze zęby wibracji nie przenosił na szkło to mógłbym mu zrobić mały panel zlewowy(w stylu komina) skąd ciągnął by wodę a wylewałby ja do akwarium na zewnątrz tego panelu.Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używanego .. Na naszym forum są chyba nawet 2 do sprzedania. Nic lepszego nie znajdziesz. Wiem bo sam miałem Miniflotora, bioflotora i dopiero coś porządnego mnie zadowoliło.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beast 400 przy Deltecu to jak Maluch przy Audi :p Też "kupowałem" Beasta i kupiłem Delteca... Nie żałuj kasy teraz, bo potem to się mści. Cena nowego MCE600 to teraz 960zł a używka na Forum jest za 600... Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tez jest ciekawy odpieniacz 69 dolarów

#

Nadaje się do stosowania od 100 do 200 litrów zbiornik

#

Moc 11W od 220 do 240 Napięcie

#

Rozmiar 110cm x 110cm x 460cm (wys.)

#

Reactor Średnica 70mm

#

Do użytku wewnętrznego

Link


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze tylko on jest jakis duży :p, jak się go mocuje? bo widzę ten wylew wody jest w dziwnym miejscu? Wierci się dziury w szybie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki juz widziałem filmiki na YouTube :p, juz wiem co i jak dziala. Czy tam jest tez komora na jakieś złoża biologiczne? Podejrzewam ze to ta która bezpośrednio łączy sie z wypływem wody.>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233444 michalKK :

oki juz widziałem filmiki na YouTube :p, juz wiem co i jak dziala. Czy tam jest tez komora na jakieś złoża biologiczne? Podejrzewam ze to ta która bezpośrednio łączy sie z wypływem wody.>?

Jest komora ale w morskim nie stosujemy złoża biologicznego tylko absorbery jak wegiel czy inne na NO3 czy PO4.

np : aborber PO4


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.