Skocz do zawartości
Przemek

Phobos - pierwsze zdjęcia...

Rekomendowane odpowiedzi

@loccutus tak sie sklada mam lampe giesemann moonlight z komputerem sterujacym: sciemnianie, zachmurzenia, moonlight, etc i jest ekran lcd i wg mnie gdyby byla mozliwosc programowania przez komputer to wg mnie LCD na lampie bylby nie uzywany.

"Prosty przykład - przychodzi do mnie kumpel i chce zobaczyć jak wygląda światło o innej CT. I teraz jak uważasz, biegnę po laptopa, wyszukuje BT, paruje urządzenia, uruchamiam soft i gmeram, czy po prostu podchodzę do lampy i przykładam palucha w 3 miejsca ?? "

codziennie bedziesz zapraszac kolegow aby pokazac jak swieci? czy cena jaka placi sie za ten bajer jest adekwatna do wartosci "pokazywania kolegom"?

"Kolejny przykład z placu boju. Wchodzę do pokoju i słyszę że lampa szumi wentylatorami.. a nie powinna. Co jest kurde... moment - coś w ogóle w pokoju gorąco jak diabli - do kaloryfera i rzutem oka widzę że szanowna małżonka znów rozkręciła na maxa. I co teraz - po laptopa, parowanie, łączenie itd.. czy podchodzę do lampy przyłożyć palucha w 3 miejsca ??"

rowniez malzonka bedzie Ci rozkrecac kaloryfer co dziennie czy tam co drugi dzien? jak ten bajer kosztuje 100-200zl to wg mnie ok, mozna wsadzic do lampy, a jak jest drozszy to ja bym sobie poradzil z samym interfejsem do peceta

Może i gadżet ale ten akurat bardzo przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT to zależy czy masz odpalonego notebooka na codzień, po drugie czy zapraszasz codziennie znajomych żeby pokazać akwa. Nie wierzę że codziennie zmieniasz ustawienia swojej lampy bo korale tego nie lubią.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak się składa że moja małżonka przeważnie jednak nie odczuwa komfortu ze strony obsługi wentylacyjno kominowej - ja grzejniki zakręcam - ona odkręca ale to szczegół. Ty może byś sobie i poradził, ale wierz mi lampy trafiają do rożnych ludzi, nawet takich którzy forum na oczy nie widzieli, a komputer mają po to żeby wnuczki mogli przychodząc w odwiedziny obejrzeć fotki na naszej klasie. Ich też zmusisz do zakupu laptopa z lampą tylko po to żeby ją ustawić i przez następne pół roku nie dotknąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233881 loccutus :

Skalar był sterownikiem który przeszedł bardzo długą drogę ale powiedzmy sobie szczerze nie był nigdy przeznaczony na potrzeby akwarystyki morskiej. Dzięki Skalarowi zebrałem olbrzymi bagaż doświadczeń na temat jak zrobić ale przede wszystkim co brzmi może dziwnie - jak nie robić sterownika dla morszczaków. Lampy LED mają pierwszeństwo i chwilowo nie ma mowy o rozwinięciu prac nad komputerem, ale myślę że stać nas na dokończenie projektu, i wprowadzenie na rynek urządzenia które spełni oczekiwania użytkowników i narobi troszkę pozytywnego zamieszania. Ale to jeszcze nie ta pora. Może za kilka miesięcy :goofy

Ja jadę na Skalarze już ok.6 lat i jest zaj...dobry i tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć, zwłaszcza że tak stary skalar to musiał być jeden z tych najpierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus lcd to spoko sprawa, ale nie ma sie tu co goraczkowac w ktorym miejscu bedzie po prostu. sa wazniejsze rzeczy jesli chodzi o te lampy.

gdzie jest wykres dystrybucji swiatla - tzn ile mocy [W] na metr kwadratowy [mk2] przypada z danej dlugosci fali swietlnej [nm] ??

czy niebieskie diody to 450nm czy maja szerszy zakres 420-450nm ?

@PRZEMKU chinole sprzedaja cos takiego co sie nazywa "led grow light" co ma swiatlo przystosowane stricte do fotosyntezy. pytales o to/ testowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.